Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vonios kambario dilemos: kaip neapsirikti priimant sprendimus

Avatar

Paskelbta

data

Vonios kambaryje prasideda mūsų rytiniai ritualai, o vakare – pasiruošimas poilsio metui. Todėl norint įsirengti šią asmeninę erdvę ne tik jaukiai, bet ir patogiai, verta atkreipti dėmesį į dažniausiai kylančias vonios kambario dilemas.

Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė dalijasi patarimais, kaip teisingai priimti sprendimus atnaujinant ar įsirengiant šią svarbią namų erdvę.

Dušas su padėklu ar be jo?

Nuspręsti, kokią dušo kabiną norite turėti vonios kambaryje, reikėtų iš anksto, vos pradėjus planuoti įrengimo darbus. Jei tik vonios kambario galimybės leidžia, dizainerė siūlo rinktis dušą be padėklo: nors jo montavimo darbai kiek sudėtingesni, tačiau jis atrodo patraukliau.

„Dušas be padėklo atrodo subtiliau, estetiškiau ir yra populiaresnis klientų pasirinkimas. Plytelėmis išklota dušo vieta yra vienoje plokštumoje su grindimis, o tai suteikia vientisumo ir erdvės pojūtį. Tik prieš tai reikia į grindis įleisti trapą, padaryti hidroizoliaciją ir iš plytelių suformuoti gerą nuolydį“, – pasakoja D. Sakevičė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad kartais techninės vonios specifikacijos apriboja pasirinkimo galimybes, todėl senos statybos būstuose dažnu atveju tenka įrengti dušą su padėklu. „Dušo padėklų pasirinkimas yra toks didelis – skirtingo storio bei spalvų, pagamintų iš įvairių medžiagų – tad visais atvejais atrandame subtiliai prie vonios interjero tinkantį variantą“.

Kokią vonią rinktis?

Mėgstantiems ilgai trunkančias SPA procedūras ar šeimoms su mažais vaikais patariama įsirengti vonią. Tačiau kaip nepasiklysti jų įvairovėje?

„Ieškantiems ilgaamžio ir atsparaus įvairiems įbrėžimams sprendimo, verta rinktis plienines bei ketaus vonias. Jų paviršių sunkiau pažeisti nei pagamintų iš akrilo ar akmens masės, tad jos tiks ir augintinių maudymui – jų nagučiai nepaliks įbrėžimų“, – pristato prekybos tinklo „Senukai“ atstovė Elona Uckutė.

Ji taip pat pastebi, kad klientai vis dažniau dairosi į elegantiškai vonios kambaryje atrodančias laisvai pastatomas vonias.

„Stilingų vonios kambario elementų ieškančių klientų akį dažnai patraukia laisvai pastatomos akmens masės vonios, ant spintelės stalviršio įrengiami dubenėlio tipo praustuvai. Visa tai gali tapti originaliais vonios kambario akcentais“, – patvirtina D. Sakevičė.

Ar verta rinktis pakabinamą unitazą?

Renkantis unitazą vonios kambariui, ekspertės pataria jau iš anksto apsispręsti – pastatomam ar pakabinamam variantui bus teikiamas prioritetas.

„Nusprendus montuoti pakabinamą unitazą, jam reikalingas specialus laikiklis – rėmas, tad vietą jam patariame numatyti ankstyvoje statybų stadijoje. Tuomet rėmą bus galima įmontuotas į sieną, taip sutaupant vietos vonios kambaryje. Jei tokios galimybės nėra, rėmas montuojamas ant sienos ir atliekama papildoma apdaila“, – sako E. Uckutė.

Dizainerė atkreipia dėmesį, kad vis daugiau lietuvių savo vonios kambariuose įrengia pakabinamus unitazus dėl jų praktiškumo.

„Vienas iš pakabinamų unitazų privalumų – lengvesnis valymas. Jie reikalauja mažiau priežiūros, kadangi ant grindų nelieka jokių papildomų detalių, sujungimų, kuriose kauptųsi nešvarumai, o laikiklis dažniausiai slepiamas sienoje. Taip pat svarbu, kad jiems reikia mažiau ploto ir vonios kambaryje jis atrodo elegantiškiau, estetiškiau“, – įsitikinusi D. Sakevičė.

E. Uckutė taip pat išskiria vis dažnesniu klientų pasirinkimu tampantį pakabinamą unitazą, kuris neturi vidinės briaunos: „Šiuolaikinės technologijos jau išsprendė vienas dažniausiai įvardijamų unitazo iššūkių – higiena, lengva priežiūra bei sunaudojamo vandens kiekis. Briaunos neturinčius unitazus ne tik lengviau valyti, jie taip yra ekonomiškesni – unitazo paviršius kokybiškai nuplaunamas vos su 3-4,5 litro vandens“.

Kokį rankšluosčių džiovintuvą pasirinkti?

Įrenginėjant vonios kambarį, vienu iš svarbiausių aksesuarų gali tapti rankšluosčių džiovintuvas. Atsižvelgus į namuose esančią šildymo sistemą, visų pirma reikės nuspręsti, kurį rankšluosčių džiovintuvo tipą rinktis.

„Elektrinis šildytuvas šildomas elektra, tad jo nereikia prijungti prie šildymo sistemos. Vandeniniai šildytuvai šildomi karštu vandeniu iš šildymo sistemos, todėl jis tampa jos dalimi bei veikia tik tuomet, kai būsto šildymas įjungtas. O turint omenyje Lietuvoje vyraujantį klimatą bei sezoniškumą, labai populiarus kombinuotas gyvatuko tipas: šaltuoju metų laiku džiovintuvas kaista nuo šildymo sistemos, o šiltuoju – šildomas elektra“, – apžvelgia E. Uckutė.

D. Sakevičės teigimu, džiovintuvai ne tik sukuria malonią aplinką savo skleidžiama šiluma, atlieka savo pagrindinę funkciją – džiovina rankšluosčius, bet kartu gali būti stilingas ir dailus vonios kambario akcentas. Jai antrina „Senukų“ atstovė, išskirdama originalius gyvatukų modelius.

„Klientai, ieškantys rankšluosčių džiovintuvų tiek fizinėse parduotuvėse, tiek internetu, domisi ne tik jų pagrindine funkcija. Auga susidomėjimas gyvatukais, galinčiais tapti žaismingu vonios kambario akcentu bei prisidėti prie individualaus vonios kambario interjero sukūrimo“, – komentuoja E. Uckutė.

Kaip suderinti jaukumą ir estetiką?

Įsirenginėjant vonios kambarį, norisi sukurti erdvę, kuri atrodytų ne tik stilingai, tačiau būtų jauki bei patogi. Pasak dizainerės, vonios kambarys pamažu artėja prie tiesioginės „kambario“ sąvokos, jame siekiama sukurti tikro kambario įspūdį.

„Vonios kambarys turi džiuginti harmonija, tik tuomet jame norėsis pabūti ilgiau. Todėl, įrenginėjant šią erdvę, norisi sukurti buvimo kambaryje pojūtį. Vonios kambaryje nebūtina apsiriboti tik plytelėmis – kai kurias sienas galima dažyti ar tapetuoti. Taip pat galima pakabinti vonios kambaryje paveikslą bei specialiai šiai erdvei patiesti kilimą, stiprinantį kambario jaukumo supratimą“, – jaukius vonios kambario sprendimus vardija interjero profesionalė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį į spalvotą santechniką, kuri suteikia išskirtinumo, elegancijos ir subtilios prabangos. „Įprastą chromo blizgios spalvos santechniką galima pakeisti balta, juoda matine, juoda šlifuoto metalo, aukso, bronzos ar kitos metalizuotos spalvos“, – rekomenduoja D. Sakevičė bei priduria, kad spalvota santechnika papildo vonios kambario spalvinę gamą bei gali pabrėžti jo išskirtinumą.

Vonios kambario pagrindiniu akcentu, pasak dizainerės, gali tapti ir viena siena ar jos fragmentas, išklijuotas mažomis, dekoratyvinėmis plytelėmis. „Pasirūpinus akcentinės sienos papildomu apšvietimu, galima sukurti pakilią nuotaiką vonios kambaryje. O visas kitas sienas ir grindis galima išklijuoti ir žymiai didesnėmis plytelėmis, kad dar labiau atsiskleistų bendras kontrastas“, – patarimus dalija D. Sakevičė.

Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė

„Publicum“

+370 606 36717

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Antrajame mero rinkimų ture konservatoriai susikaus su „žaliaisiais“

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 11 d. įvyko Radviliškio rajono savivaldybės mero rinkimų pirmasis turas. Jame dalyvavo 7 kandidatai. Į antrą rinkimų turą pateko savivaldybės administracijos direktorė, Moteris – Saulė Jolanta Margaitienė bei savivaldybės Turizmo ir paveldosaugos poskyrio vedėjas, buvęs meras Vytautas Simelis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (konservatorių) kandidatė Jolanta Margaitienė surinko 30,66 proc. visų rinkimuose balsavusių rajono gyventojų balsų, o V. Simelis, rinkimuose dalyvaujantis su Lietuvos žaliųjų partija, surinko 22,30 proc. visų rinkimuose balsavusiųjų rajono gyventojų balsų.

Apie praėjusius rinkimus bei kandidatus:

Jolanta Margaitienė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (konservatorių) partijos kandidatė

Į antrą turą patekusi kandidatė  J.Margaitienė  priklauso  konservatorių partijai, kurios nariai rajone pagarsėjo, kai kartu su meru A.Čepononiu buvo teisiami dėl korupcijos net aštuonerius metus…  J. Margaitienė  rinkimų metu stengėsi pelnyti rinkėjų palankumą rajono seniūnijose dalindama saldainius ir zefyrus su pasibaigusiu galiojimo terminu bei lakstydama po įvairias statybvietes – neva apžiūrėti objektų. Ši konservatorė  rajono gyventojams žinoma kaip uoli buvusio mero A. Čepononio įsakymų vykdytoja. Kad J. Margaitienė neturi lyderio savybių bei savo, kaip merės, veiklos strategijos, radviliškiečiai galėjo įsitikinti debatų metu – ji lyg užsukta vis kartojo „Tęsiu Antano pradėtus darbus“. Ir tęsia – įsigijo butus Vilniuje ir Palangoje, visai kaip anksčiau Antanas.

Beje, J. Margaitienė jau du kartus buvo išrinkta į Tarybą, tačiau atsisakė Tarybos nario mandato – apgavo savo rinkėjus. Konservatoriams A.Čepononiui bei J.Margaitienei valdant Radviliškio savivaldybę, rajonas nusirito beveik į paskutinę vietą pagal atlyginimų vidurkį, lyginant su kitomis 59  Lietuvos savivaldybėmis.

Vytautas Simelis, Lietuvos Žaliųjų partijos kandidatas

Į antrą turą taip pat pateko V. Simelis, kurį daugelis rajono gyventojų prisimena kaip buvusį merą, tad patirties, kaip vadovauti rajonui, šis kandidatas turi. V. Simelis rinkimuose į mero postą dalyvavo su Lietuvos žaliųjų partija, nors daugelį metų buvo socialdemokratų partijos narys – kaip sakoma, iš raudono tapo žaliu. Kadangi ši mero kadencija bus trumpesnė, truks tik dvejus metus, belieka tikėtis, jog išrinktas meru V. Simelis gal ir nepakels rajono iš bedugnės, tačiau ir jam nepakenks.

Kazimieras Račkauskis, Socialdemokratų partijos kandidatas

Rinkimų  metu bene daugiausia plakatų bei skrajučių buvo su K. Račkauskio atvaizdu, sukurtas net filmukas, tačiau tai jam  nepadėjo net patekti į antrą turą. Tai ambicingas, pasipūtęs politikas, savo oponentams dažnai rašantis labai piktus laiškus. K. Račkauskis rajone žinomas kaip posėdžius praleidinėjantis politikas bei kaip Kontrolės komiteto neveiklus pirmininkas. Tiesa, K. Račkauskis siūlė atidaryti Vaikų ligų skyrių, kurį  konservatoriai ir  jo bendrapartiečiai socialdemokratai prieš kelerius metus  uždarė.

Tai jau treti  iš eilės šio kandidato pralaimėti rinkimai, kai jis antrame ture pralaimėjo konservatorių kandidatui, o paskutinius du  kartus – Seimo nario  ir mero rinkimuose –  net  nepateko į antrą turą. Radviliškio skyriaus socialdemokratų partijos nariai kalba, jog dėl prastų rezultatų rinkimuose, K. Račkauskis gali netekti ir Socialdemokratų partijos Radviliškio rajono skyriaus pirmininko pareigų.

K. Račkauskis sulaukė 17,14 proc. rinkėjų palaikymo.

Gediminas Lipnevičius, nepartinis

Vienintelis rinkimuose dalyvavęs nepartinis G. Lipnevičius pirmajame  ture surinko balsų tiek, kiek dvi parlamentinės partijos – „valstiečiai“ ir liberalai ar Darbo partija kartu sudėjus. Prieš dvejus metus pirmą kartą dalyvavęs mero rinkimuose šis kandidatas sulaukė 10,9 proc. balsų, o šį kartą gerokai daugiau – net 12,86 proc. balsų  nuo visų atėjusiųjų į rinkimus.

Kaip niekas kitas G. Lipnevičius  sulaukė  trukdymų, apie jį buvo aktyviai skleidžiama dezinformacija. Šie rinkimai, daugelio radviliškiečių nuomone, nebuvo švarūs. Rinkimų komisija elgėsi tendencingai, atokiai nuo balsavimo apylinkių gyvenantiems piliečiams nebuvo sudaryta galimybė atiduoti savo balsą. Todėl dalyvavusių rinkimuose kraštiečių šiemet buvo kaip niekad mažai. Visa tai tarnavo sisteminių partijų atstovams. Nepartinis Tarybos narys G. Lipnevičius pasiryžęs toliau dirbti Radviliškio krašto žmonėms ir tęsti savo pradėtus darbus bei duotus pažadus būdamas  Radviliškio rajono gyventojų  atstovu Radviliškio rajono savivaldybės taryboje.  

Aurimas Gaidžiūnas, Lietuvos valstiečių ir Žaliųjų sąjungos kandidatas

„Valstietis“ A. Gaidžiūnas pirmajame rinkimų ture į Radviliškio rajono savivaldybės merus liko penktas – nepadėjo net darbo Seime patirtis. Ką ir bekalbėti, kai už Baisogaloje gyvenantį kandidatą aktyviai nebalsavo net patys baisogaliai. Kalbama, jog dėl tokio skaudaus pralaimėjimo rinkimuose A. Gaidžiūnas gali netekti ir skyriaus pirmininko posto. Beje, ketverius metus sėdėjęs Seime, A. Gaidžiūnas ne kartą pašieptas LNK KK2 laidoje, o rajone išgarsėjo ne aktyvumu kaip Seimo narys, o tuo, kad įsigijo itin prabangų BMW automobilį beveik už 100  tūkst. eurų, kuriuo sugebėjo  numušti  net dvi stirnas. Labiausiai nustebino  šio kandidato kolega „valstietis“  M. Pauliukas, einantis mero pareigas, kuris labai  nenoriai agitavo už savo bendrapartietį.

A. Gaidžiūnas surinko 10,11 proc. rinkėjų balsų.

Mantas Reutas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas

Priešpaskutinis  liko M. Reutas, kuris  rinkimų į merus kampanijos metu taip pat norėjo būti matomas bei žinomas, tačiau radviliškiečiai vis tiek vieni kitų klausinėjo „Kas tas Mantas Reutas?“ Šiam jaunam politikui dar trūksta patirties susiremti su patyrusiais kandidatais. Gal jaunam kandidatui koją pakišo ir tai, kad jis yra  liberalų partijos, kurios idėjos daugeliui piliečių svetimos dėl požiūrio į šeimą ir homoseksualias santuokas, atstovas.

M. Reutas surinko tik 3,23 proc. rinkėjų balsų.

Jurgis Baublys, Darbo partijos kandidatas

Kaip ir buvo galima tikėtis, paskutiniu rinkimuose  liko Darbo partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas Jurgis Baublys. J. Baublys jau ne pirmą kadenciją dirba savivaldybės Taryboje ir posėdžiuose dažniausiai tyli. Tiesa, pasisako, kai sprendimai liečia jo, kaip verslininko, interesus, o šio kandidato pagyvėjimas posėdžiuose pasimatė prieš savivaldybės mero rinkimus – ir jis panoro būti žinomas.

J. Baublys surinko 3,03 proc. rinkėjų balsų.

Balandžio 25 d. antrame rinkimų ture susikaus buvęs meras, „žaliasis“ Vytautas Simelis ir administracijos direktorė, konservatorė Moteris – Saulė Jolanta Margaitienė.

„Radviliškio krašto“ informacija


Skaityti daugiau

Aktualijos

Žmonių gyvenimą pakeitusi pandemija koregavo ir kriminogeninę situaciją

Avatar

Paskelbta

data

Pandeminiu laikotarpiu policijos pareigūnams buvo deleguota daug papildomų funkcijų, tarp kurių – įvairių Lietuvos vyriausybės sprendimų vykdymas, organizuojant kontrolės priemones karantino situacijai valdyti. Tam teko skirti nemažai tarnybos laiko ir buvo baiminamasi, ar užteks žmogiškųjų išteklių tiesioginėms savo uždaviniams vykdyti – operatyviai reaguoti į iškvietimus, užtikrinti viešąją tvarką ir nusikalstamų veikų tyrimą,  šalinti nusikalstamas veikas įtakojančius rizikos veiksnius. Šiaulių apskrities  policijos  kolektyvui tai pavyko. Suokalbininkas šioje situacijoje buvo ir pati pandemija bei su ja susijęs visuomenės gyvenimas karantino sąlygomis.

Pagrindinė žinutė gyventojams – nusikalstamumas  sumažėjo

Pirmojo ketvirčio rodikliai byloja, kad kriminogeninė situacija tiek šalyje, tiek Šiaulių apskrityje keitėsi į gerąją pusę. Šiaulių apskrities policijos kolektyvą džiugina šio laikotarpio  nusikalstamumo rodikliai su minuso ženklu.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrityje nusikalstamų veikų skaičius sumažėjo 21 proc. ir jų buvo užfiksuota 787. Trečdaliu sumažėjo nusikalstamų veikų, padarytų viešosiose vietose, tarp jų ir gatvėse. Mažiausiai nusikalstamų veikų viešosiose vietose užfiksuota Joniškio (4), Pakruojo (6) ir Raseinių (8) rajonuose.

Ikiteisminių tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimų aptarnaujamoje teritorijoje  sumažėjo nuo pernai buvusių 33 iki 13, vagysčių – nuo 173 iki 91. Tokiuose rajonuose, kaip Pakruojo ir Raseinių, šių nusikalstamų veikų sumažėjo keturis kartusi, Joniškio rajone  – tris kartus. Mažiau buvo pavogta transporto priemonių, mažiau įsibrauta į gyvenamąsias patalpas. Turto sunaikinimo atvejų apskrityje šiemet registruota 22, kai per praėjusių metų pirmąjį ketvirtį jų buvo 42.

Bendras nusikalstamų veikų skaičius turi tendenciją mažėti, tačiau sunkių ir labai sunkių nusikaltimų skaičius bei jų lyginamasis svoris bendroje nusikalstamumo statistikoje didėja. Šios kategorijos nusikaltimų per  pirmąjį ketvirtį registruota 48 (pernai per tą laikotarpį – 42) ir jų lyginamasis svoris išaugo nuo 4,2 proc. iki 6 proc. Nužudymų užregistruota 4 (pernai – 2), sunkių sveikatos sutrikdymų – 3 (pernai – 1), plėšimų 8 (pernai -6). Tačiau  sunkių nusikaltimų šiemet daugiau ir atskleista. Bendru nusikalstamų veikų atskleidimo rodikliu Šiaulių apskrities policijos komisariatas pirmauja tarp didžiųjų  šalies apskričių komisariatų.  Kolektyvas atskleidė 86,6 proc. visų registuotų nusikalstamų veikų. O Telšių apskrities policijos kolektyvas, su kuriuo nuo rudens Šiaulių AVPK dirba eksperimento sąlygomis, kaip vienas administracinis vienetas, pasiekė net 97 proc. nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklį. Geriausiais nusikalstamų veikų ištyrimo rodikliais Šiaulių AVPK gali pasigirti Šiaulių miesto ir rajono PK kolektyvas, atskleidęs 91 proc. nusikalstamų veikų, ir Joniškio PK kolektyvas, pasiekęs 94.6 proc.  nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklį. Atskleistų nusikalstamų veikų analizė rodo, kad sumažėjo nusikalstamumo keliu pasukančių nepilnamečių skaičius. 2020 m. 1 ketv. jie įvykdė 70 nusikalstamų veikų, šiais  metais – 41.  Anksčiau teistų asmenų ir girtų asmenų padarytų nusikaltimų skaičius taip pat sumažėjo, tik padaugėjo nusikalstamų veikų, kurias įvykdė asmenys, apsvaigę nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Kadangi karantino sąlygomis prekyba didžiule dalimi persikėlė į interneto erdvę, tai šių metų pirmą ketvirtį buvo stebimas sukčiavimo atvejų (2020 m. 1 ketv. – 33, 2021 m. 1 ketv. – 41) dažnėjimas. 

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai per 1 ketv. ieškojo 63 dingusių be žinios žmonių. 78 proc. jų surasta, kitų paieška tebetęsiama. Šiaulių miesto ir rajono PK ieškojo 34 asmenų (surasta 28), Radviliškio PK – 12 (surasta 12), Raseinių r. PK – 8 (surasta 5), Pakruojo PK -3 (surastas 1), Joniškio r. PK – 1 (surastas 1).

Eismo dalyviai buvo atsargesni ar tiesiog mažiau keliavo?

Optimistinė avaringumo statistika  Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamos teritorijos keliuose pasiekta intensyvia policijos pareigūnų kontrole. Ribojant judėjimą tarp savivaldybių, natūraliai sumažėjo ir eismo dalyvių. O išvykusiuosius į kelionę  drausmino žinia apie padidintų pareigūnų pajėgų budėjimą keliuose. 

Per 1 šių metų ketvirtį įskaitinių eismo įvykių (kuriuose sužaloti ar žuvo žmonės) sumažėjo daugiau, negu per pusę (2020 m. 1 ketv. – 68, 2021 m. 1 ketv. – 27).

                               2020 m. 1 ketv.                                        2021 m. 1 ketv.                                       

Šiauliuose                                    34                                                             12

Radviliškio rajone 13                                                             5

Šiaulių rajone                               10                                                             3

Raseinių rajone       7                                                               3

Joniškio rajone       3                                                               0

Tik  Pakruojo rajone stebimas įskaitinių eismo įvykių augimas (2020 m. 1 ketv. – 1, 2021 m. 1 ketv. – 4).

Žuvusiųjų eismo įvykiuose sumažėjo nuo pernai buvusių 3 iki 1 šiemet (mirtis eismo įvykyje fiksuota Šiaulių rajone), sužalotųjų – nuo 81 iki  31. Sumažėjo ir įskaitinių eismo įvykių dėl neblaivių vairuotojų kaltės: 2020 m. 1 ketv. – 5, 2021 m. 1 ketv. – 2. Abu girtų asmenų sukelti eismo įvykiai fiksuoti Pakruojo rajone.

Šiaulių apskrities keliuose pareigūnai per šių metų 1 ketv. sulaikė 196 neblaivius vairuotojus, kurių 58-iems buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, nes jų girtumas siekė per 1,5 prom. Vidutinio ir sunkaus girtumo vairuotojų daugiausia sulaikyta Šiaulių mieste ir rajone (22), Raseinių rajone (13) ir Radviliškio rajone (11), mažiau – Joniškio rajone (6) ir Pakruojo rajone (5).

Kritika – grūdina, o padėka – motyvuoja

Policijos pareigūnai džiaugiasi vis daugiau pilietiškėjančia visuomene. Nuolat jaučiamas jos palaikymas  ir pagalba, dalinantis savo pastebėjimais apie jų aplinkoje vykstančius abejotinus procesus, teisės ir saugaus eismo pažeidimus. Visuomenės pastabumas padeda policijai, ieškant nusikalstama veika įtariamų asmenų. Pareigūnai dėkingi visiems, kurie aktyviais savo veiksmais įsitraukia į dingusiųjų be žinios paiešką.  Tik tarpusavio supratimas ir bendradarbiavimas  sudaro terpę saugios aplinkos kūrimui. Kritinės gyventojų pastabos policijos kolektyvą grūdina ir priverčia keistis, o padėkos, kurių irgi netrūksta, motyvuoja dirbti.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi