Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vogė iš neužrakintų kabinetų – lengva ir patogu, nes nėra liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Prieš trejetą metų pradėtas vagysčių tyrimas, kuris, regis,  jau nebeturėjo prošvaisčių, kad pavyks  nustatyti įtariamuosius, šių metų birželį pajudėjo iš mirties taško ir dabar jau sėkmingai baigtas. Pakruojo rajono policijos komisariato tyrėjai kartu su prokurorais  teismui perdavė baudžiamąją bylą ir penkiolika nusikalstamų veikų kaltinamas 52 metų Šiaulių rajono gyventojas  greitu metu stos prieš teismą.

Vyro nusikalstamas veikas Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo fiksuoti nuo 2016 metų. Sausio 13-ąją  Rozalime esančiame Pakruojo rajono savivaldybės padalinio kabinete buvo įvykdyta vagystė – iš vienos darbuotojos rankinės pavogta piniginė su asmens dokumentais, banko mokėjimo kortele ir pinigais. Pasinaudojus pavogtąja elektronine mokėjimo priemone, iš nukentėjusiosios banko sąskaitos buvo pasisavinta 850 eurų. Nustatyti įtariamojo pareigūnams nepavyko. Po poros metų vagystė iš kabineto buvo padaryta vienoje Pakruojo uždarojoje akcinėje bendrovėje. Darbuotoja pasigedo piniginės su 180 eurų ir asmens dokumentais. Po poros savaičių buvo užregistruota dar viena vagystė iš kabineto – Pakruojo rajone, Linkuvoje, esančios žemės ūkio bendrovės administracijos pastate. Darbuotojas neteko piniginės su 250 eurų, asmens  tapatybės ir banko kortelėmis. Visais trimis atvejais vagystės buvo padarytos iš neužrakintų kabinetų. Deja, aptikti įtariamojo pėdsakų irgi nepavyko. 2019 m. vasario 1d. pareigūnai pradėjo  ikiteisminį tyrimą dėl vagystės Pakruojo rajone, Linksmučių kaime. Išdaužus girininkijos darbuotojui priklausančio automobilio  lango stiklą, buvo pavogta vyriška rankinė su dokumentais. Bendras visus šiuos nusikaltimus vienijantis bruožas buvo tas, kad, praėjus kuriam laikui po šių vagysčių, pašaliniai asmenys surasdavo tvarkingai į maišelius sudėtus ir išmestus nukentėjusiųjų dokumentus. Tačiau iš pradžių šie nusikaltimai buvo tiriami atskirai ir tarpusavyje nesiejami.

Tyrimų metu nustatyta, kad nukentėjusiųjų banko kortelėmis buvo ne kartą pasinaudota Šiaulių ir Panevėžio apskrityse, buvo įsigyjamos prekės, bankomatuose išgryninami pinigai. Pareigūnai gavo vaizdo įrašus, kuriuose buvo matyti pinigus iš bankomato imantis vyras, tačiau pagal juos vyro identifikuoti nepavyko, nes jis maskavosi akiniais bei kepurėmis, kurie dengė jo veido dalį.

Ledai pajudėjo šių metų birželio viduryje, kai iš Akmenės kolegų buvo gauta informacija, jog jiems pavyko nustatyti asmenį, kuris Akmenės rajone vykdė analogiškas vagystes kaip ir Pakruojo rajone.  Kratos metu vyro namuose buvo rasti drabužiai, labai panašūs į vyro, stovinčio prie bankomato. Abejonių, kad tai – tas pats asmuo, neliko ir jis buvo buvo sulaikytas.

Priremtas įrodymų sulaikytasis prisipažino dėl Pakruojo rajone įvykdytų vagysčių. Savo nusikalstamas veikas jis pateisino jį slėgusiomis paskolomis ir skolomis. Vyras nurodė, kad pasinaudoti svetimomis banko mokėjimo priemonėmis jam nebuvo sudėtinga – net ant dviejų pavogtųjų kortelių jis rado priklijuotus lipdukus su užrašytais PIN kodais. Prisistatęs svetimu vardu ir pavarde,  parduotuvėje  jis su pavogtąja kortele sugebėjo nusipirkti motorinį pjūklą, kurį vėliau pardavė.

Šiaulių rajono gyventojui  buvo pareikšti įtarimai dėl penkiolikos nusikalstamų veikų – vagysčių, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių įgijimo ir naudojimo, prisijungimo prie informacinių sistemų,  svetimo turto  įgijimo savo naudai apgaule ir t.t..

Akmenės  ir Pasvalio rajonų policijos komisariatų pareigūnai dėl šio vyro nusikalstamų veikų tyrimus dar tęsia.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Asfaltas Polekėlė – Šilėnai darosi nesaugus

Avatar

Paskelbta

data

Visi laukėme asfalto ant kelio  Polekėlė – Šilėnai, svajojome, kaip bus gerai, kai jį išlies. Iš tiesų teko laukti ilgai, buvo galvojama, jog tai ir liks tik svajonė.

Na, jau turime asfaltą daugiau nei trejus metus. Kad ir su broku išlietas, tačiau vis tiek jis yra. Jau ir vidury asfalto punktyrinė linija nudažyta. Vadinasi,  mūsų asfaltą priėmė  jį  tikrinusi komisija, tačiau  broko nesurado. Mano manymu, viskas  buvo gražiai užglaistyta ir nebėra nei vieno kalto – juk visiems reikia kažkokios naudos – mes, lietuviai, jau tokie  esame.  Ir niekam visiškai nesvarbu, kad turime  banguotą asfaltą,visi tyli, visiems gerai.
Tik iškyla dar viena, galima sakyti, didelė bėda – mes asfalto visiškai nesaugome. Kiekvieną rudenį ir pavasarį mūsų asfaltas teršiamas  purvu. Šalia asfaltuoto kelio yra dirbami laukai, iš kurių išrieda
traktoriai  dumblinais ratais ir padargais. Ūkininkai  ir darbininkai nepasirūpina  nusivalyti savo technikos – ir pirmyn per asfaltą, kuriuo  purvas driekiasi net po keletą kilometrų. O jei palijo, pabandyk užvažiavęs ant purvo juostos pastabdyti – gali griovyje greitai atsidurti. Štai taip mes saugome savo turtą: išsiliejame lauktą asfaltą, o po to „riaumojame“ per dumblynus. Kada pagaliau  visa tai baigsis?
Žmonės mišką vežė, krovė rąstus, atrodo, prišiukšlino, tačiau pravažiavus po valandos gražu žiūrėti: sutvarkyta, nušluota. Kodėl vieni galime po darbų susitvarkyti, o kitiems visiškai tvarka nerūpi?
Na, manau, reikia tai išsiaiškinti. Nuvykau į Radviliškio rajono policijos komisariatą.  Komisariate sutikau vyriausiąjį patrulį R. Janušką su kitu pareigūnu ir jiems ir išdėsčiau visą situaciją. Nieko daug negalvojęs, R. Januška pasakė, kad turi būtinai kelią sutvarkyti prišiukšlinę vairuotojai.  Pareigūnas pasakė,  kad reikia internetu  www.e-policija.lt  užrašyti tokį įvykį ir jie ryte radę  pranešimą  greitai sureaguos, nuvažiuos apžiūrėti, nustatys kaltininkus ir nubaus tokius netvarkingus vairuotojus.  Manau, kad  perskaitę laikraštyje šią informaciją žmonės pradės  tvarkytis ir  visi supras, kad negalima asfalto teršti, jį reikia saugoti.

Saulius TaločkaSkaityti daugiau

Aktualijos

Sveikatos piramidė

Avatar

Paskelbta

data

Yra visokių piramidžių: poreikių, finansinių ir pan. Į savotišką piramidę man panaši Radviliškio poliklinika. Kodėl? Pabandysiu paaiškinti.
Kaip ir kiekviena piramidė, taip ir poliklinika, turi papėdę, kurią prižiūri ir puoselėja šios srities profesionalai. Poliklinikos aplinka – viena gražiausių mieste, kitoms gydymo įstaigoms iki jos toloka, tektų pasitempti. Ir apskritai pradedu nuo piramidės papėdės, o ne nuo viršaus, kaip būdavo priimtina tarybiniais laikais. Be to, be ūkio dalies  jokia įstaiga funkcionuoti negali.
Kaip piramidę, polikliniką supa kiti svarbūs jos funkcionavimui statiniai. Tai Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių ambulatorijos ir 11medicinos punktų. Atskiras buveines turi Psichikos sveikatos centras ir odontologai. Kasdien tūkstantinius klientų srautus aptarnauja 29 gydytojai, per šešiasdešimt vidurinio personalo darbuotojų.
Pirmajame piramidės (poliklinikos) aukšte pacientų laukia rūbinė, registratūra, elektrokardiogramų, procedūrinis ir profilaktinių apžiūrų kabinetai. Atskirai paminėsiu statistikos,Tiesiogiai stebimų trumpo gydymo kurso (DOST) kabinetą, vaistinę, aptarnaujančia klientus nuo 8 iki 19 val., bei įspūdingai skambantį „Izoliatorių“. Į jį (izoliatorių) pro atskirą įėjimą patenka sunkiomis užkrečiamomis ligomis sergantys ligoniai. Pirmajame aukšte rasite chirurgus, ginekologus ir šeimos gydytojus.
Antrasis aukštas dėl poliklinikos architektūrinių ypatumų neturi lifto, bet esant reikalui kiti specialistai nusileidžia pas lankytojus. Antrasis aukštas – šeimos ir vaikų gydytojų karalija. Čia taip pat yra buhalterija, administracija (direktorius direktoriaus pavaduotojas medicinai, vyr. slaugytoja-slaugos administratorė ir kt. asmenys, atsakingi už poliklinikos darbą). Sutikite, panašumas su piramide yra, bet šis straipsnelis ne tam.
Poliklinika, arba oficialiai VšĮ Radviliškio r. Pirminis sveikatos priežiūros centras, yra sudariusi sutartį vykdyti vyrų ir moterų kraujo profilaktinius tyrimus. Taikomos didelės nuolaidos. Jie tiems, kurie nori itin išsamaus savo sveikatos žemėlapio ir prognozių. Šie tyrimai nepriklauso prie nemokamų tyrimų kategorijos, tačiau, kaip patys suprantate, sveikata – didžiausias turtas. Pridursiu dar vieną pliusą- odontologų paslaugos nemokamos, teks susimokėti tik už medžiagas ir visa paslauga bus pigiausia rajone. Kviečiame kreiptis į mūsų specialistus, adresas: Gedimino g. 9 B, Radviliškis.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019