Socialiniai tinklai

Aktualijos

Virtualus susitikimas su Laima Lavaste

Avatar

Paskelbta

data

Artėjant gražiausioms metų šventėms šalies knygynuose pasirodė Laimos Lavaste knyga „Kunigas Ričardas“. Gruodžio 8 dieną virtualiame susitikime su Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriaus bendruomene knygos autorė sakė, jog tai galbūt pirmoji tokia atvira knyga apie kunigo gyvenimo kelią. R. Doveika knygos puslapiais keliauja per savo istoriją. Autorę nustebino ir kartu pradžiugino tai, kad per porą dienų knyga tapo perkamiausia.

Knygos parašymą ir išleidimą Laima Lavaste vadina likimo dovana, nes apie tokią knygą ir apie pokalbį su tokiu žmogumi tik gali pasvajoti. Ir apie tai ji svajojo penkerius metus, rašė kitą savo knygą „Rytojaus niekada nebus“, ir nuolat kalbindavo kunigą Ričardą apie knygos leidimą. Bet jis atsisakydavo, motyvuodamas, kad jis per jaunas, neturintis, ką papasakoti, abejojantis, kas jį skaitys. Bet kai jis vieną dieną sutiko, buvo sunku patikėti. Autorė prisipažino, nesanti giliai tikintis žmogus, nelabai suprantanti tikėjimo tiesas, bet kiekvienas pokalbis paliesdavo širdį, jausdavosi pakylėta. Šiandien L. Lavaste dar nesuvokia, ką ši knyga reiškia kiekvienam, kas ją skaitys, ir ką reiškia jos biografijai. Kol kas šią knygą ji priima kaip didžiulę likimo dovaną.

Paklausta, kodėl rašė apie kunigą Ričardą Doveiką, nors yra išties daug kunigų, Laima Lavaste atsakė, kad kunigas Ričardas yra jaunas, drąsus, šviesus, dvasingas, einantis prieš srovę, ir ji puikiai suprantanti, kiek jam kainuoja jo populiarumas, jo baimės, jo noras būti geru kunigu. Paprašyta įvardinti sudėtingiausią klausimą, L. Lavaste sakė, kad paprasčiau įvardinti lengviausius klausimus – tai apie vaikystę. Sudėtingiausi klausimai buvo apie tikėjimo tiesas, o kunigo Ričardo atsakymai buvo nuoširdūs ir stebino tai, kaip ir kiek jis yra įsigilinęs, jam nereikėjo specialaus pasiruošimo, kalbėjo ekspromtu. Kunigas Ričardas Doveika – neišsenkantis pasakotojas. Kiekvienai problemai, kiekvienam reiškiniui turi gražų, išsamų paaiškinimą, kiekvienas kunigo pamokslas yra vertingas. Pati autorė mano, kad ši knyga turėtų būti ne lentynoje, o ant kiekvieno iš mūsų stalo. Tai nėra maldaknygė ar religinis vadovėlis, tai knyga, tarsi palydovė mūsų džiaugsme, mūsų nusivylime, tai knyga, esanti arti gyvenimo kiekvieną dieną, kiekvieną valandą, kiekvieną minutę.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi