Gyventojai skundžiasi Koks kipšas naktimis kaitina radiatorius?

Radviliškiečiai pastebėjo, jog  Gedimino g. 45 ir daugelyje kitų daugiabučių naktimis ženkliai padidėja temperatūra radiatoriuose, nors lauko temperatūra dieną ir naktį skiriasi tik maždaug dviem laipsniais. Gyventojų nuomone, naktimis pakeldami temperatūra šilumininkai nori kuo daugiau užsidirbti, nes žiemos darosi vis šiltesnės.

Atsakingas šilumos įrenginių prižiūrėtojas

Pasak šilumininkų, dėl to, kad radviliškiečiams naktimis per karšta miegoti, jie nekalti. „Punktu šilumos tiekėjo nuosavybė ir funkcija prasideda ir baigiasi įvadine uždaromąja armatūra, baigiasi
eksploatacinė atsakomybė“,- savo atsakyme savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai rašė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius P.Mickaitis.

Šilumininkų teigimu, namo šilumos įrenginių prižiūrėtojas privalo užtikrinti tolygų viso pastato, visų pastato butų ir kitų patalpų šildymą palaikant juose teisės akte nustatytą patalpų temperatūrą ir tiekiamo į butus ir kitas patalpas karšto vandens teisės aktuose nustatytą temperatūrą, jeigu pastato šildymo ir karšto vandens sistema atitinka privalomuosius reikalavimus  ir yra techninės galimybės tą reguliuoti.

Trumpiau tariant, UAB „Radviliškio šiluma“ atstovai nusimeta nuo savęs visą atsakomybę sakydami, jog „šilumos tiekėjas neturi jokios galimybės įtakoti daugiabučio namo suvartojamos šilumos kiekio“ ir visos gyventojų pretenzijos dėl per didelės šilumos naktimis turi būti reiškiamos šilumos mazgo prižiūrėtojui, pvz., „Mano Būstas Radviliškis“, kuriam už šitą priežiūrą  gyventojai moka pinigus. O dėl ko naktimis didėja ar nedidėja  termofikacinio vandens, paduodamo į daugiabučius, temperatūra, aiškaus atsakymo taip ir negavome.

Daugiabučių administratoriaus paaiškinimas

„Radviliškio šilumos“ vadovams paaiškinus, jog kalti ne jie, o kiti, pasiteiravus daugiabučių namų administratoriaus dėl per karštų radiatorių naktimis, atsakymas buvo itin trumpas ir aiškiai suprantamas: „Mes naktimis šilumos nereguliuojame“.

Kadangi niekas nenori prisiimti atsakomybės, gyventojams patartume dėl  per karštų radiatorių detektyvo kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos  direktorę  J. Margaitienę bei vicemerą M. Pauliuką, kurie privalo spręsti gyventojų skundus ir atsakyti, „kieno ausys kyšo“ ar kam dėl to naudinga.

Priminsime, „Radviliškio šilumai“ vadovauja Moters Saulės – J. Margaitienės  bendrapartietis konservatorius P. Mickaitis.

Jonas Petrikas


Total
1
Dalinasi
Related Posts