Vietoje prieštaringai vertinamų Lytiškumo pamokų – Krašto gynybos pamokos

Naujaisiais mokslo metais visose Lietuvos mokyklose įvestos Lytiškumo arba Gyvenimo įgūdžių pamokos. Daugelis tėvų prieštaravo, kad jų vaikai lankytų tokias pamokas, dėl jų uždraudimo mokyklose kreipėsi į rajonų merus. Kai kurių rajonų merai griežtai pasakė, kad tokių pamokų jų rajonų mokyklose nebus, stabdyti šias pamokas Radviliškio rajono mokyklose žadėjo ir meras Kazimieras Račkauskis. Bet tai ir liko tik pažadu.

Meras energingai rašė raštus LR Seimo nariui Antanui Čepononiui, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai dėl Lytiškumo pamokų stabdymo. Tačiau greitai jo įkarštis kovoti prieš prieštaringai vertinamas pamokas atslūgo ir jos rajono mokyklose sėkmingai organizuojamos.

Manoma, šį nenorą toliau kovoti galimai lėmė socialdemokratų partijos vadovų pozicija.Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas pasisakė už tai, kad tokios pamokos būtų ir pradinėse klasėse, o VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“ lektoriai jam viename seminare padarė labai gerą įspūdį. Pasak vedėjo, jie labai profesionalūs, išmano savo darbą ir žinias apie lytiškumą suprantamai ir įdomiai perteikia vaikams.

VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“ savo internetiniame puslapyje praneša, kad tai „ta vieta, kur lytiškumo ugdymo ekspertai padeda prisijaukinti lytiškumo temas“. Ši įstaiga prieš keletą metų garsiai nuskambėjo, nes organizavo „Vulvų ir penių tapybos dirbtuves“.

Opozicijos lyderis stojo mokinių tėvelių pusėn

Po Tarybos posėdžio vykusioje „Opozicijos valandoje“ Tarybos narys Gediminas Lipnevičius pasiteiravo mero: „Mere, jūs savo facebook paskyroje pasiskelbėte, kad neva kovojate prieš lytiškumo pamokas mūsų rajono mokyklose, nors jūsų kolega švietimo skyriaus vedėjas nemato nieko blogo, kad to bus mokomi net pirmokai. Viešai paviešinta, kad mokyklų direktoriai iš jūsų negavo jokio nurodymo raštu dėl Lytiškumo pamokų. Kodėl jūs klaidinate radviliškiečius?“

Meras K. Račkauskis į jam mestą kritikos strėlę sureagavo gan audringai. „Aš su nieko nekovoju nei su kardu, nei su šautuvu. Raštais kreipiausi į Švietimo ministeriją, į Seimo narį Antaną Čepononį, gal jie galėtų daryti įtaką, kad būtų peržiūrėtas šių pamokų programos turinys. Gavome raštą, kad turinio neplanuojama peržiūrėti. Prasidėjo nauji mokslo metai, Lytiškumo ugdymo programa yra, bet nėra vadovėlių, o specialistai dar tik važiuos mokytis. Meras negali nurodinėti mokykloms, ko mokyti ir ko nemokyti – tai nėra mano kompetencija“,- pasiskelbęs „didvyriu“ nuo klausimo išsisukinėjo K. Račkauskis.

Tarybos narys pasiūlė organizuoti Krašto gynybos pamokas

Kadangi mokyklose nėra vadovėlių ir specialistų, kurie dėstytų Lytiškumo pamokas, o mokyklos sukasi kaip išmano, o Lietuvos aukščiausieji vadovai kasdien kalba apie artėjančią karo grėsmę, Tarybos narys, opozicijos lyderis Gediminas Lipnevičius LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, LR Seimo Švietimo ir mokslo komitetui, LR Seimo nariams teikė pasiūlymą vietoje jų organizuoti pradinio karinio ugdymo pamokas.

„LR Užsienio reikalų ministrui kalbant, kad po dvejų metų gali tekti visiems eiti kariauti, o LR Prezidentui sušaukus Valstybės gynimo tarybą, siūlau, kad šiuo metu mokyklose privalomai dėstomos lytiškumo pamokos būtų pakeistos į pamokas, susijusias su Krašto gynyba, pradiniu kariniu ugdymu arba tokios pamokos būtų dėstomos papildomai. Šis karinių pagrindų ugdymas mokyklose ateityje gali išsaugoti ne vieną gyvybę“,- savo pasiūlyme rašo Tarybos narys.

G. Lipnevičiui šį pasiūlymą paviešinus socialiniuose tinkluose, visi pasisakiusieji jam pritarė:

„Taip, žinoma“, „Tai labai naudingos žinios“, „Labai savalaikis siūlymas“, „Ne tik dabar, kai grėsmė už vartų, o visada kad būtų mokymosi programoje ir ne tik karyba, bet ir pirmos pagalbos kursai“,

„Pritariu ir, kaip anksčiau rašiau, reikia vaikus išmokyti karinio pasirengimo bent pagrindų, kaip išgyventi“, „Protingas pasiūlymas!“, „Labai puiki mintis“.

Gavęs atsakymus iš atsakingų institucijų, Tarybos narys žadėjo informuoti radviliškiečius, ar bus susirūpinta mokinių pradinėmis žiniomis, kurios ateityje gali išgelbėti ne vieno jaunuolio gyvybę.

„Radviliškio krašto“ informacija 

Total
0
Dalinasi
Related Posts