Vicemeras iš pareigų atstatydintas. Kas bus naujasis?

Rajonui pradėjus vadovauti naujam merui V. Simeliui, kai kurie politikai bei administracijos  vadovai  paskleidė kalbas, jog  prasidės „galvų kapojimas“, nors pats meras  teigia nieko panašaus nesakęs. Pirmasis savo noru parašė prašymą atleisti iš darbo  „valstietis“ vicemeras Mindaugas Pauliukas.

Tarybos nariai  balsavo vieningai

Gegužės 14 d. įvyko neeilinis Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo svarstomas vienintelis klausimas – vicemero M. Pauliuko atleidimas iš darbo. Posėdyje dalyvavo 22 Tarybos  nariai, kurie vienbalsiai  patenkino  M. Pauliuko prašymą atleisti iš užimamų pareigų. Beje, M.Pauliukas traukiasi tik iš vicemero posto, tačiau liks dirbti savivaldybės Taryboje bei  liks dirbti Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komitete.

Meras V.Simelis padėkojo M. Pauliukui už darbą: „Mindaugą pažinau kaip daug mąstantį žmogų, teko su juo nemažai bendrauti ir dirbant Paveldosaugos skyriuje, ir asmeniniais  klausimais. Jis dirbo nuoširdžiai, tik gal galėjo save labiau išreikšti  tą trumpą laiko tarpą būdamas mero pozicijoje“.

Už nepriekaištingą Tarybos posėdžių vedimą M. Pauliukui padėkojo ir nepartinis Tarybos narys G. Lipnevičius: „Noriu padėkoti Mindaugui už Tarybos posėdžių vedimą. Vicemero vadovaujami jie tapo tikrais Tarybos posėdžiais, o ne tik mygtukų spaudinėjimu“.

Tarybos narys išreiškė viltį, jog vadovaujant merui V. Simeliui Tarybos posėdžiuose bus diskutuojama, išsiaiškinami iki galo visi klausimai. Taip pat G. Lipnevičius pageidavo, jog būtų transliuojami ne tik Tarybos, bet ir komitetų posėdžiai – gyventojams įdomu sužinoti Tarybos narių poziciją vienu ar kitu klausimu.

Posėdžiai turi vykti sklandžiai

Meras V. Simelis taip pat sakė tikintis, jog Tarybos posėdžiai vyks sklandžiai, Tarybos  nariai iki posėdžio komitetuose  išsiaiškins  visus  klausimus  ir jų nebekartos posėdžių metu. „Tarybos posėdžių metu užduoti klausimus gali visi gyventojai, tik  šie klausimai ir pasiūlymai  turi būti konkretūs. Jeigu Tarybos nariams iki posėdžio nebus atsakyta į pateiktus klausimus, juos galima užduoti ir posėdžio metu“,- sakė V.Simelis.

Kas bus naujasis vicemeras?

Kadangi šiuo metu savivaldybės Taryboje formuojama nauja valdančioji dauguma, šį postą mero teikimu, tikėtina,  norės užimti „valstiečių“ ar socialdemokratų partijų atstovas, kuris renkamas iš Tarybos narių.  Nepartinis Tarybos narys G.Lipnevičius, atstovaujantis visuomeniniam komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“ savo  „Facebook“ socialinėje paskyroje parašė, jog į šį postą nekandidatuos. Meras per du mėnesius turi teikti kandidatūrą  į vicemero postą Tarybos svarstymui.

Rajone situacija dėl Covid-19 sudėtinga

Kad ir vyko neeilinis Tarybos posėdis, vyriausiam  „valstiečiui“ J. Povilaičiui vis nepavyko užsiregistruoti pasisakymui, tad  neiškentęs   pasiteiravo mero, kokia situacija su Covid-19 ligos plitimu rajone. „Mūsų savivaldybėje daugėja Covid-19 liga užsikrėtimo atvejų, greitai savivaldybė bus priskirta ne prie raudonos, o prie juodos spalvos“,- sakė J. Povilaitis.

„Pirmadienį apvažiavau visus punktus, kuriuose skiepijama nuo Covid-19 ir galiu pasakyti, kad gyventojai kol kas skiepijasi neaktyviai. Reikėtų didesnio aktyvumo, nes plečiamos skiepijimo ribos, netrukus bus pradėta masinė vakcinacija“,- sakė V.Simelis.

Pasak mero, situacija dėl Covid-19 plitimo rajone dar sudėtinga ir dėl to, jog su pandemija turintis kovoti asmuo turi ligonlapį, o  savivaldybės gydytojo pareigoms šiuo metu paskirtas teisininkas.

Belieka tikėtis, jog savivaldybės administracija pagaliau susiims ir pradės  dirbti, tad ir  Covid-19 liga iš rajono sparčiau trauksis.

Kitas Tarybos posėdis – gegužės 27 dieną. Jame bus svarstoma mokyklos uždarymo, vandens branginimo ir dar daug kitų svarbių klausimų, apie kuriuos  savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija savo skaitytojus informuos kituose laikraščio numeriuose.

Jonas  Petrikas

Total
1
Dalinasi
Related Posts