Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gražinos pagrindinės mokyklos pedagogų komandos išvyka

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos pedagogų kolektyvui šiais metais teko iššūkis, parengti dviejų metų mokyklos veiklos tobulinimo planą. Darbo grupė intensyviai dirbo ne tik per karantiną nuotoliniu būdu, bet rinkosi ir prasidėjus atostogoms, nes planas LR Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją turėjo pasiekti jau liepos viduryje. Tad, kaip motyvuojantis paskatinimas darbo grupės nariams buvo suorganizuota dviejų dienų  pažintinė-edukacinė išvyka. Pedagogai išvyką pradėjo nuo Taujėnų dvaro. Nuostabusis Taujėnų dvaras – Ukmergės krašto pasididžiavimas. Tai vieni gražiausių ir gana išskirtiniai rūmai, iki šiol laikomi ilgiausiais Lietuvoje, nes yra beveik 100 metrų ilgio, šviečia iš tolo.

Mus pasitikusi viena iš dvaro šeimininkių, pasodino ant 200 metų sofutės, stebuklingai su visu komplektu sugrįžusios atgal į dvarą, ir prasidėjo dar viena dvaro atgimimo arba tiesiog žmonių darbštumo ir entuziazmo istorija. Be to nebūtų jokio renesanso. Smagu buvo pasigrožėti rūmų interjeru, pamatyti Radvilų giminės medį, keletą autentiškų šio dvaro baldų, vienintelį Lietuvoje medinį trijų aukštų svirną. O pasivaikščiojimą išpuoselėto parko takeliais, mus lydėjo gera nuotaika bei linksma atmosfera. Paskanavę kavos ir deserto, iššurmuliavome tolyn.

Papietauti stabtelėjome ”Green Park Hotel Vilnius” viešbutyje, o po to išskubėjome į Norviliškių pilį. Unikali, autentiškai atkurta, Renesanso epochos dvasią atspindinti pilis stūkso tolimiausiame Lietuvos pietryčių taške – „Dieveniškių kilpos“ kyšulyje. Kadaise statyta, kaip gynybinis kompleksas, ji ir šiandien simboliškai išlaiko savo prasmę, nes iš trijų pusių pilį supa vos per keliasdešimt – kelis šimtus metrų nutolusi Lietuvos – Baltarusijos arba kitaip išorinė Europos Sąjungos siena. Mus be galo sužavėjo pilies šeimininko Pilėno pasitikimas, galimybė paragauti išskirtinių, viduramžių dvasią menančių, patiekalų. O kur dar ekskursija bei edukacija, kurios metu buvome supažindinti su pilies ir krašto istorija. Ekskursijos metu mums nedavė ramybės klausimas, ar iš tikrųjų pilyje vaidenasi? Po karališko poilsio ir nakvynės joje, ši prielaida buvo paneigta.

Sočiai papusryčiavę, pasidaliję įspūdžiais, išvykome į SOS vaikų kaimo dienos centrą Vilniuje. SOS vaikų kaimai– didžiausia šeima Lietuvoje, kovojanti, kad 1000 Lietuvos vaikų galėtų džiaugtis laiminga vaikyste ir šviesia ateitimi. Jie teikia net 7 skirtingas paslaugas rizikoje atsidūrusiems vaikams ir jų tėvams, siekia, kad kiekvienas vaikas jaustųsi reikalingas, saugus ir mylimas. Pasikalbėję su vaikų dienos centro darbuotoja, įdėmiai jos pasiklausę, apžiūrėję patalpas, pasidaliję gerąja patirtimi, grįžome kupini naujų minčių ir idėjų, pagilinę žinias bei energingai pasiruošę pradėti naujus mokslo metus.

Milda Matonienė, lietuvių kalbos mokytoja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Iš jėgos trikovės čempionato – su medaliais

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 12 – 13 d. Vilniuje, laisvalaikio ir pramogų centre ,,Ozas” vyko Lietuvos klasikinės jėgos trikovės čempionatas, kuriame  puikiai pasirodė Radviliškio rajono sportininkai.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 66 kg., sėkmingai pasirodė Gintaras Blėdis. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 190 kg. ir užėmė pirmą vietą. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 112,5 kg. štangą ir taip pat buvo pirmas. Atkėlimo veiksme Gintaras Blėdis atkėlė 190 kg. ir taip pat laimėjo pirmą vietą.

Sumoje sportininkas surinko 492,5 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.
Suaugusiųjų svorio kategorijoje virš 120 kg. čempionate dalyvavo ir nugalėjo Tadas Grimaila. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 230 kg. ir užėmė antrą vietą. Spaudimo veiksme paspaudęs 190 kg. buvo pirmas. Atkėlimo veiksme sportininkas atkėlė 280 kg. sveriančią štangą ir užėmė pirmą vietą. Sumoje Tadas Grimaila surinko 700 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Rolandas Gudas. Pritūpimo veiksme sportininkas pritūpė su 185 kg. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 180 kg. svorio štangą ir laimėjo 3 vietą. Atkėlimo veiksme Rolandas Gudas atkėlė 240 kg. Sumoje sportininkas surinko 605 kg. ir užėmė 6 vietą.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Karolis Balsys. Pritūpimo veiksme sportininkas patūpė su 200 kg. Spaudimo veiksme paspaudė 147,5 kg. Atkėlimo veiksme Karolis Balsys atkėlė 220 kg. sveriančią štangą. Sumoje sportininkas surinko 567,5 kg. ir užėmė 7 vietą.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Trečiojo amžiaus universitetas Radviliškio rajone pradėjo naujus mokslo metus

Avatar

Paskelbta

data

Po ilgų ir priverstinių dėl Covid-19 pandemijos atostogų Radviliškio rajono trečiojo amžiaus universiteto lankytojai rinkosi į naujų mokslo metų pradžios šventę. Jos atidarymas sutapo su atnaujinto Kosminio modeliavimo muziejaus atidarymu Radviliškio Vaižganto progimnazijoje. Ilgametis progimnazijos fizikos mokytojas Viktoras Karmonas yra kosminio modeliavimo muziejaus įkūrėjas, jame sukaupta didžiulė ekspozicija.
Net 46-erius metus pedagogas atidavė kosminiam modeliavimui, kartu su gabiais ir talentingais jaunuoliais dalyvavo Europos ir pasaulio čempionatuose. Į muziejaus atidarymą ir TAU mokslo metų pradžios šventę atvyko svečiai iš Kelmės r. TAU Tytuvėnų skyriaus. Vėliau visi buvo pakviesti į Radviliškio mesto kultūros centrą.

Radviliškio r. TAU rektorė Irena Vaitkienė sakė, kad nors praėję mokslo metai baigėsi netikėtai anksti ir lankytojai turėjo ilgas atostogas, su naujomis jėgomis visi yra pasirengę nerti į informacijos jūrą. Rektorė sveikino visą besimokančią universiteto bendruomenę, veiklų organizatorius, lektorius, savanorius. Visiems jiems padėkota už tai, kad užimtoje kasdienybėje suranda laiko pasidalyti savo žinių bagažu ir skatina senjorus nuolat tobulėti.

Šventės dalyviams savo pasirodymus dovanojo Radviliškio muzikos mokyklos mokinės Radvilė Deltuvaitė ir Rusnė Zalencaitė. Jos atliko kūrinius „Oi, ta musė, vilko pusė“, „Pelės asistentės“ ir „Ežiuko dainelė“. Mokines parengė mokytoja Inga Petrauskienė.

Gaila, bet jau ne visi TAU lankytojai buvo kartu su bendramoksliais. Irena Vaitkienė pakvietė prisiminti visus, kurių jau nėra tarp mūsų. Visai neseniai anapilin iškeliavo visų mylima, aktyvi TAU lankytoja ir veiklų organizatorė, rektorės pavaduotoja šviesaus atminimo Danguolė Dabašinskienė. Tylos minute pagerbtas jos ir kitų išėjusiųjų atminimas.

TAU dalyviai praėjusiais metais uoliai lankė pasirinktas paskaitas, užsiėmimus, daug keliavo po Radviliškio rajoną ir visą Lietuvą. Lankėsi parodose ir koncertuose. Mokslo metai pralėkė greitai ir turiningai, nors buvo trumpesni negu įprastai. Universitete veikė net keletas fakultetų. Padėkota visiems programų savanoriams. Kaip sakė rektorė Irena Vaitkienė, be savanorių nebūtų lankytojų. Savanorių veikla yra Trečiojo amžiaus universiteto studentų ambrozija. Jų aktyvumas, noras dalytis žiniomis ir idėjomis padeda judėti į priekį.

Lektorė, psichologė Enrika Margienė skaitė paskaitą „Vidinė darna ir patiriamas stresas“, į kurą aktyviai įsitraukė ir renginio dalyviai.
Šventės pabaigoje visi buvo pakviesti į kultūros centro fojė linksmam pasibuvimui kartu su kolektyvo „Dainoriai“ muzika.

Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo skyriaus informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019