Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Verslo rėmimo komisija nutarė – šiemet šventės nebus

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 5 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Verslo rėmimo komisijos posėdis, kuriame buvo svarstomi du klausimai – dėl Verslo šventės organizavimo ir  verslininkų bei įmonių rėmimo.

Šiemet Verslo šventės nebus


Verslo rėmimo komisija, į kurios sudėtį įeina verslininkai ir  savivaldybės administracijos darbuotojai, posėdį pradėjo diskusija, ar verta šiemet rengti tradicinę Verslo šventę, kurios metu už svarius laimėjimus verslo srityje „Verslo burėmis“ apdovanojami verslininkai bei įmonės.

Daugelio komisijos narių nuomone, šiemet Verslo šventės daryti nereikėtų, jai skirtus pinigus pervesti į kitus metus, o kitąmet surengti  didelę šventę. Pasak verslininkų V. Stasiukyno, J. Baublio, D. Jurėno bei P. Balckaus, verslininkai nenoriai dalyvauja šventėje, salė dažnai būna pustuštė. „Aš pats vežiojau kvietimus į namus asmeniškai, kviečiau ateiti į šventę smulkiuosius verslininkus, kurie dirba su veiklos liudijimais ar turi mažą įmonę, bet mažai ką pavyksta prisikviesti“,- sakė verslininkas, Tarybos narys J. Baublys.

„Į Žemdirbių šventes atvyksta daug žmonių, nes jie skiria daug pinigų, ten būna geri koncertai. Nieko nepadarysi, žemdirbiai turtingesni už rajono verslininkus, mes neišgalime tiek sumokėti atlikėjams“,- svarstė Verslo komisijos nariai.

Posėdyje dalyvavęs „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar tik nelabai žymūs atlikėjai yra  svarbiausia priežastis, dėl ko verslo atstovai ignoruoja savo šventę. „Norint pritraukti į šventę smulkiuosius verslininkus, reikia baigti apdovanoti „savus“. Žmonės supranta, kas vyksta, ir nenori dalyvauti tokioje šventėje. Iš Verslininkų asociacijos, vienijančios apie 70 įmonių, buvo pakviestos tik 8 įmonės“,- sakė G. Lipnevičius.

Pasak Verslo rėmimo komisijos pirmininko K. Augulio, apdovanojamieji kartais pasikartoja, tad reikia ieškoti naujų firmų, kurios būtų vertos apdovanojimų. „Darėme anksčiau koncertus ne ką prastesnius nei žemdirbiai, tačiau vis tiek susirinkdavo pusė salės. Pernai pagerbėme verslininkus Kultūros centro mažojoje salėje, buvo skirti nedideli pinigai, tačiau išsivertėme su jais. Manau, kad pagerbimas buvo gražus, iškilmingas, tačiau vėl susirinko nedaug žmonių“,- sakė K. Augulis.

Kadangi verslininkai tokie pasyvūs, Verslo rėmimo komisijos narių dauguma nutarė kreiptis į Tarybą, kad Verslo šventei skirtos lėšos būtų pervestos į kitų metų šventės biudžetą, o kitais metais Verslo šventę padaryti didesnę, solidesnę, kad ji pritrauktų daugiau žmonių, būtų laukiama.

Verslo rėmimo komisijos posėdyje svečio teisėmis dalyvavęs „Radviliškio verslininkų asociacijos“
vadovas Gediminas Lipnevičius buvo tokios nuomonės, kad šventė verslininkams reikalinga. Jo
nuomonę palaikė komisijos pirmininkas K.Augulis bei A.Vizbarienė (jie balsavo už šventės
organizavimą), prieš Verslo šventės organizavimą balsavo verslininkai P.Balckus, J.Baublys,
D.Jurėnas, V.Stasiukynas bei savivaldybės administracijos darbuotoja V.Znutienė. Balsų dauguma
buvo nuspręsta šiemet Verslo šventės neorganizuoti. Tad šiemet verslo atstovai nebus pagerbti, teks palaukti kitų metų.

Beje, tai jau būtų ne pirmi metai, kai rajone nebūtų Verslo šventės – prieš kelerius metus komisijos nariai su kolegomis už šventei skirtas lėšas keliavo į Vokietiją.

Dalintos lėšos verslo paramai


Jeigu diskusija dėl šventės buvo gana audringa, tai antroji posėdžio dalis buvo labai rami, komisijos nariai pritarė beveik visiems verslo atstovų prašymams dėl paramos skyrimo.


„Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas G.Lipnevičius paklausė, kodėl iš  Verslo rėmimo komisijos įstatų buvo išbrauktas punktas, kad dėl paramos gali kreiptis  asocijuotos verslo struktūros. „Šiuo metu rajone yra tik viena asocijuota verslo struktūra, kuriai aš vadovauju ir mes negalime kreiptis dėl lėšų skyrimo“,- sakė G.Lipnevičius.

Pasak G.Lipnevičiaus, lėšos Verslininkų asociacijos nariams būtų reikalingos vykti į parodas, ekskursijoms į gamyklas, įmones, taip pat ir įvairiems mokymams.

Pasak komisijos narės, VšĮ „Versli Lietuva“ atstovės A.Vizbarienės, mokymams lėšos yra skirtos, o kelionėms ir dalyvavimams parodose reikia rašyti prašymus ir galbūt jie bus patenkinti.
Pasak komisijos narės I. Znutienės, verslininkai jau gali kreiptis paramos  dėl dalyvavimo Šiaulių verslo ir pasiekimų parodoje  ir gali gauti iki 500 eurų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi