Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Verslininkų kova dėl atliekų rinkliavos duoda rezultatų arba meras davė žodį

Avatar

Paskelbta

data

Per Lietuvą nuvilnijo pasipiktinimo banga dėl naujos komunalinių atliekų apmokestinamo tvarkos, o Kupiškyje balandžio 18 dieną vyko piketas su grasinimu mitinguoti. Į piketą susirinko ūkininkai, verslininkai, suvažiavo atstovai iš aplinkinių rajonų.

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė apie Radviliškio rajone įvedama dvinarę rinkliavą už komunalines atliekas. Patvirtinus ŠRATC siūlomą dvinarės rinkliavos tvarką labai nukentėtų verslininkai bei ūkininkai – kai kuriems iš jų mokestis už komunalinių atliekų rinkliavą padidėtų net keliolika kartų. Verslininkai jau ne kartą rinkosi kalbėtis su rajono vadovais bei ŠRATC atstovais dėl siūlomos rinkliavos ydingumo – mokestį už komunalines atliekas mokėti pagal turimų pastatų, patalpų kvadratų skaičių, o ne pagal darbuotojų. „Šiukšlių kvadratiniai metrai „negamina“, jos – žmonių veiklos produktas“,- sako verslininkai. Verslininkų asociacija kreipėsi į savivaldybę ir raštu, bet gautas savivaldybės specialisto atsakymas, pasirašytas administracijos direktorės J. Margaitienės, buvo įvertintas „žemiau kritikos”.
Taryba klausimą apie dvinarės rinkliavos tvarkos patvirtinimą atidėjo, tačiau ją reikės tvirtinti ateityje, o kol kas visi nurimo, niekas apie rinkliavos mokestį nekalba.

Suneraminti tokios tylos, „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas Gediminas Lipnevičius su verslininkais bei  tarybos nariais gegužės 11 d. apsilankė pas Radviliškio rajono savivaldybės merą Antaną Čepononį paklausti, kokia situacija dėl dvinarės rinkliavos už komunalines atliekas tvirtinimo. Verslininkai į susitikimą atsinešė Joniškio rajono tarybos nutarimą, kuriuo patvirtinta, kad Joniškio rajone mokestis už komunalines atliekas bus renkamas nuo įmonėse, ūkiuose dirbančių darbuotojų skaičiaus.

Meras A. Čepononis šiuo klausimu išsakė savo poziciją: „Aš už tai, kad rinkliava už komunalines atliekas būtų renkama tik nuo darbuotojų skaičiaus. Jeigu reikės, šią poziciją ginsiu ir teisme“. Pažadėjęs verslininkų  atstovams, kad nebus priimta rinkliavos tvarka „už kvadratus”, nes tai prasilenkia su „sveiku protu”. Abi pusės –  meras ir verslininkų atstovai – pasiekę abipusio sutarimo, pasispaudė rankas ir išsiskirstė.

Mero žodis duotas, tad belieka tikėtis, kad sveikas protas nugalės ir rinkliava už komunalines atliekas Radviliškio rajone bus renkama nuo žmonių, dirbančių ūkiuose, įmonėse ar įstaigose skaičiaus, ir nereikės  kaip kituose rajonuose  piketuoti, streikuoti.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi