Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Verslininkų kova dėl atliekų rinkliavos duoda rezultatų arba meras davė žodį

Avatar

Paskelbta

data

Per Lietuvą nuvilnijo pasipiktinimo banga dėl naujos komunalinių atliekų apmokestinamo tvarkos, o Kupiškyje balandžio 18 dieną vyko piketas su grasinimu mitinguoti. Į piketą susirinko ūkininkai, verslininkai, suvažiavo atstovai iš aplinkinių rajonų.

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė apie Radviliškio rajone įvedama dvinarę rinkliavą už komunalines atliekas. Patvirtinus ŠRATC siūlomą dvinarės rinkliavos tvarką labai nukentėtų verslininkai bei ūkininkai – kai kuriems iš jų mokestis už komunalinių atliekų rinkliavą padidėtų net keliolika kartų. Verslininkai jau ne kartą rinkosi kalbėtis su rajono vadovais bei ŠRATC atstovais dėl siūlomos rinkliavos ydingumo – mokestį už komunalines atliekas mokėti pagal turimų pastatų, patalpų kvadratų skaičių, o ne pagal darbuotojų. „Šiukšlių kvadratiniai metrai „negamina“, jos – žmonių veiklos produktas“,- sako verslininkai. Verslininkų asociacija kreipėsi į savivaldybę ir raštu, bet gautas savivaldybės specialisto atsakymas, pasirašytas administracijos direktorės J. Margaitienės, buvo įvertintas „žemiau kritikos”.
Taryba klausimą apie dvinarės rinkliavos tvarkos patvirtinimą atidėjo, tačiau ją reikės tvirtinti ateityje, o kol kas visi nurimo, niekas apie rinkliavos mokestį nekalba.

Suneraminti tokios tylos, „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas Gediminas Lipnevičius su verslininkais bei  tarybos nariais gegužės 11 d. apsilankė pas Radviliškio rajono savivaldybės merą Antaną Čepononį paklausti, kokia situacija dėl dvinarės rinkliavos už komunalines atliekas tvirtinimo. Verslininkai į susitikimą atsinešė Joniškio rajono tarybos nutarimą, kuriuo patvirtinta, kad Joniškio rajone mokestis už komunalines atliekas bus renkamas nuo įmonėse, ūkiuose dirbančių darbuotojų skaičiaus.

Meras A. Čepononis šiuo klausimu išsakė savo poziciją: „Aš už tai, kad rinkliava už komunalines atliekas būtų renkama tik nuo darbuotojų skaičiaus. Jeigu reikės, šią poziciją ginsiu ir teisme“. Pažadėjęs verslininkų  atstovams, kad nebus priimta rinkliavos tvarka „už kvadratus”, nes tai prasilenkia su „sveiku protu”. Abi pusės –  meras ir verslininkų atstovai – pasiekę abipusio sutarimo, pasispaudė rankas ir išsiskirstė.

Mero žodis duotas, tad belieka tikėtis, kad sveikas protas nugalės ir rinkliava už komunalines atliekas Radviliškio rajone bus renkama nuo žmonių, dirbančių ūkiuose, įmonėse ar įstaigose skaičiaus, ir nereikės  kaip kituose rajonuose  piketuoti, streikuoti.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019