Velykų medis ir toliau garsina Šeduvą Lietuvoje

Balandžio 15 d. įvairiaspalviais margučiais Šeduvoje vėl pražydo Velykų medis, ne vienerius metus rekordais garsinęs miestelį Lietuvoje. Vandalams, bandžiusiems atimti Velykų medžio puošimo šventę iš šeduvių, nepavyko – medis buvo sutvirtintas metaliniais strypais ir ant jo vėl suposi rekordinis skaičius margučių.
Planuota pakabinti 800 margučių
Šeduvos Velykų medžio rekordas buvo užfiksuotas du kartus: 2013 ir 2015 metais. 2013 metais ant darželio kieme augančio Velykų medžio kabėjo 1 853 margučiai, 2015 metais – 3 345. Šiųmetinis planas – ant medžio pakabinti virš 8000 margučių – įgyvendintas ir ant medžio supasi 8483 margučiai.  Tai  Šeduvos lopšelio-darželio dovana ne tik Šeduvai, ne tik Radviliškio rajonui, bet ir visai Lietuvai.
Gražus rezultatas atperka vargus
Pasak Šeduvos lopšelio –  darželio direktorės  Daivos Staškūnienės, vargo, renkant margučius Velykų medžio puošimui, daug, tačiau gražus rezultatas viską atperka. Šeimos namuose, margindamos kiaušinius šiam medžiui, bendrauja, gilinasi į tradicijas, ieško kūrybinių sprendimų. Tai ir meditacija, ir malonumas drauge. Šalia šio medžio darželio vaikai ir jų tėvai drauge su Baisogalos kultūros centro netradicine kapelija „Dainoriai“ mokosi liaudies žaidimų, dainų, ratelių, ridena margučius. Šiais metais vėl džiugina Šeduvos globos namų, Šeduvos gimnazijos, Šeduvos seniūnijos, Vėriškių bendruomenės indėlis, prisijungė ir Panevėžio kolegijos atstovai, Panevėžio miesto darželių pedagogai.
Margučius gamina visas miestelis
Šeduvos lopšelis- darželis išskirtiniu tampa laukiant kiekvienų Velykų. Čia ant medelio kieme sužydi neįprasti ,,žiedai‘‘- mažylių ir jų artimųjų rankomis išdekoruoti margučiai. Jų tūkstančiai. Jau devintus metus rengiama šventė tampa visos bendruomenės džiaugsmu, mat kiekvienam svarbu medelį padabinti savo kurtu margučiu. Margučius Velykų medeliui puošti gamina visas miestelis, prisijungia ir užsienyje gyvenantys šeduviai, darželio draugai ir vietos politikai bei verslininkai.
Šventėje apsilankė Vaikų teisės apsaugos specialistės
Šiemet Velykų medžio puošimo šventėje apsilankė ir Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) mobiliosios komandos (MK) specialistės  Jovita Juknė ir Laura Kasputienė. Viešnios  atvežė ir savo dovaną – išradingai išpuoštą margutį, kuris papuošė Velykų medelį.
,,Malonu, kad vaikai saugo tautos tradicijas. Margučiai ir senoviniais raštais išmarginti, ir vaikiškais
piešinukais puošti, ir bendrai su mama ar tėčiu sukurti. Lopšelio- darželio renginys suburia šeimas
džiaugtis. O mažieji velykinę šventę puošia ir naujomis tradicijomis. Tai Velykų medelio sumanymas ir išmoningi raštai ant margučių‘‘,- vaikų švente džiaugėsi Šiaulių apskrities VTAS MK specialistės Jovita Juknė ir Laura Kasputienė.
Tikisi, kad graži tradicija išliks
Pasak „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininko Gedimino Lipnevičiaus, ir jį, ir visą Šeduvos bendruomenę šokiravo toks šeduvių elgesys – pasikėsinti į tokią gražią tradiciją – kasmet puošiamą Velykų medį.
„Džiugu, kad nors piktavaliai ir bandė sunaikinti Velykų medžio puošimo tradiciją, bet  medis, visos bendruomenės pastangomis, stovi ir šventė pavyko. Linkiu, kad ši graži tradicija Šeduvos darželyje gyvuotų dar daugelį metų ir garsintų Šeduvos miestą margučių rekordais visoje Lietuvoje“ – sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts