Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ateina Onutė su šviežia duonute

Avatar

Paskelbta

data

Tradicinėje Oninių šventėje Palonuose renginio pradžioje  buvo pasveikintos visos šventėje dalyvaujančios Onutės.

Pasidžiaugti  švente kartu su paloniškiais atvyko  svečiai: parapijos klebonas K. Švabinskas, nepartiniai Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius, Seimo narys A. Gaidžiūnas, mero pavaduotojas M. Pauliukas, direktorės pavaduotojas J. Pranys.

Oninių šventėje buvo pagerbti gražiai tvarkomų sodybų šeimininkai. Šiais metais buvo paminėtos  šios  gražiai tvarkomos sodybos: Vilijos ir Alberto Grigų, Aldonos ir Petro Skorkų, Reginos ir Julijono Žaromskių, Liolės ir Romo Miknevičių, Audros ir Rimo Nevedomskių, Ramutės ir Rimanto Budreckių, Vaclovo Bagdono, Vidos ir Vytauto Zaveckų, Janinos Načienės, Onutės Tamutienės, Vitalijos ir Stasio Kaupų, Rožės Mataitienės, Stanislavos Kairienės, Genovaitės ir Stasio Kokanauskų, Genės ir Edmundo Stašauskų, Vilmos ir Sauliaus Godų, Marijos ir Juozapo Visockų, Česlovos Kirilovos, Roberto ir Linos Vaičiūnų, Janinos ir Edvardo Petravičių, Gražinos ir Vido Jašauskų, už gražiai tvarkomą aplinką padėkota Ritai Pukelienei, Ingridai ir Danui Satkams.

Susirinkusiuosius į šventę  linksmino smuiko virtuozas Rolandas Sereika, Beinoravos saviveiklininkų ansamblis (vadovė Emilija Bieliūnienė), Palonų DC kapela „Atgaiva“ (vadovė Virginija Našlėnienė), linijinių šokių kolektyvas „Siluetas“, vakarą vedė ir niekam nuobodžiauti neleido nepailstantis Domas Dveilis su nuostabiomis šokėjomis.

Nebuvo nuskriausti ir sporto mėgėjai. Konkūrų varžybas vedė Gintarė ir Saulius Pužauskai (Pužauskų žirgynas). Vyko rankų lenkimo, 500 m bėgimo vaikams, smiginio, girios metimo, virvės tempimo ir kitos linksmos varžybos.

Vaikučiai dalyvavo edukacijos kiemelyje (piešimas ant keramikos, edukaciją vedė Elžbieta Karaliūtė), žaidė maxi šachmatais ir maxi stalo žaidimus, linksminosi ant žaidimų kilimėlio, milžiniško batuto, o žaidimų kulminacija buvo putų šou.

Šventės svečiai turėjo galimybę nusikalti pageidaujamą monetą, niekam badauti neleido ir skanėstais maitino kavinė „Pas Zitą“.

Šventės aplinkos puošybą paįvairino Sidabravo, Pavartyčių ir Vėriškių bendruomenių „Gėlių krepšiai Onutei“.

Sekmadienį vyko šv. Mišios Palonų Dievo Apvaizdos bažnyčioje, vaikučiai priėmė pirmąją komuniją, svečiavosi Sidabravo bažnytinis choras (vadovas E.Janeliūnas).

Šventė nebūtų buvusi tokia smagi ir turininga be rėmėjų. Šiemet ją parėmė: UAB „Gerista“, Sidabravo ŽŪB, UAB „Granulita“, UAB „Tašas“, A.Gaidžiūno įmonė „Auridana“, UAB „Baisogalos bioenergija“, ŽŪB „Vainiūnų agroservisas“, UAB „Drivita“, UAB „Remkautas“, A.Radžiūno įmonė, kavinė „Pas Zitą“, Regina ir Julius Žaromskiai, Daiva ir Andrius Kavaliauskai, Rimantas Žaromskis, ūkininkai Rimantas Budreckis ir Aivaras Rimkus, Birutė Radžiūnienė, Pakiršinio etninės kultūros ir amatų centras. Buvo padėkota visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

Petras  Antanaitis

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Vitas Tomkus: rinkimus laimėjo vagys, o pralaimėjo Lietuva! Su autoriaus trigrašiu

Avatar

Paskelbta

data

Šių rinkimų rezultatas yra pats blogiausias politinių jėgų pasjansas, kokį tik beįmanoma įsivaizduoti.

Ne dėl to, kad nepralaimėjo konservatoriai su liberalais. Ir ne dėl to, kad nelaimėjo „valstiečiai“ su Guoga. Dėl to, kad Seime bus balsų pusiausvyra ir nebus tvirtos daugumos.

Mano prognozės artimiausiems ketveriems metams būtų tokios: rimto darbo Seime nebus, užtat bus daug parsidavėlių ir „perbėgėlių“ iš vienos frakcijos į kitą; labai daug kompromisų su sąžine ir principais, (pavyzdžiui, dėl vienalyčių santykių su marihuana); dar daugiau užkulisinių susitarimų dėl „otkatų”, skirstant ES du milijardus Lietuvai; o blogiausia, kad pasibaigus kadencijai, kai Lietuva bus galutinai prasiskolinusi, vėl nebus nė vieno konkretaus kaltininko, nes opozicija badys pirštais į valdančiuosius, o konservatoriai į „valstiečius“.

Ką daryti?

Tarkim, „valstiečiams” atsisakyti mandatų. Kartu susimažintų Seimo tranų skaičius. Lai konservatoriai lieka absoliučia dauguma ir akistatoje su savo aferomis ir visa Lietuva. Lai toliau dirba su „ofšorais“, masonų bankais, amerikiečiais, baltarusiais, rusais, Sorošu ir Putinu, ir… kas kartą, po eilinės aferos, lai baikščiai dairosi per Seimo langus, ar dar ramiai ganosi veršių banda? Ar jau, neduok Dieve, renkasi valstiečiai su šakėmis, nes pagaliau suveikė Tautos savisaugos instinktai…

Jei kas mane dabar apkaltins utopija, priminsiu, kad beveik prieš trisdešimt metų buvau tarp tų, kurie nė kiek nedvejodami atsisakė TSRS deputatų mandatų, nes, būdami mažuma aukščiausioje Tarybų Sąjungos valdžioje, mes nieko nebegalėjome supuvusiai sistemai padaryti.

P.S. Tiesa, anuomet mes visi dar buvome jauni, naivūs utopistai, šventai tikėjome, kad Lietuva per amžius bus Laisva ir Nepriklausoma, o visi Lietuvos gyventojai gyvens santarvėje ir petys petin darbuosis vardan Tos… (O ne visai kitos, mums labai labai svetimos!)

Autoriaus trigrašis:

Eureka! Tik dabar prisiminiau, kad turime prisivežę pilną nieko neveikiančių baltarusių, gal derėtų paprašyti Svetkos, kad mums paskolintų jų truputį demonstracijoms. Juk Lietuvoje rinkimai vyko tip top kaip Baltarusijoje!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio–Tytuvėnų apygardai LR Seime 2020–2024 kadencijoje atstovaus konservatorius

Avatar

Paskelbta

data

2020 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų (II ture) Radviliškio-Tytuvėnų apygardoje dėl mandato į LR Seimą kovojo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų iškeltas kandidatas Antanas Čepononis ir jau vieną kadenciją LR Seime  išbuvęs „valstiečių“ kandidatas Aurimas Gaidžiūnas.

Įtemptoje bei permainingoje kovoje trapią pergalę laimėjo A. Čepononis. Rezultatas 6445 prieš 5952.

Kadangi  Radviliškio rajono meras A. Čepononis net neištesėjęs savo pažadų  bei palikęs daug neužbaigtų darbų, pasipustė padus į Seimą, rajono gyventojų laukia  nauji  mero rinkimai.

Vyriausioji rinkimų komisija artimiausiu metu spręs, kada jie įvyks, bet labiausiai tikėtina, kad jie vyks 2021 m. kovo pabaigoje – balandžio pradžioje. Rinkimai turi įvykti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo mero pasitraukimo iš savo posto.

Šis A. Čepononio mero pareigų atsisakymas ir nauji rinkimai mokesčių mokėtojams kainuos apie 400 tūkst. eurų.

Į  mero rinkimus  jau prognozuojami ir nauji kandidatai – savivaldybės užkulisiuose kalbama, jog šias pareigybes galimai bandys užimti: konservatorė J. Margaitienė, nepartinis G. Lipnevičius, socialdemokratas K. Račkauskis ir rinkimus į Seimą  A. Čepononiui „prapylęs“  „valstietis“ A. Gaidžiūnas.

Tikėtina, kad bus ir daugiau kandidatų, o kas jie – parodys laikas.


„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019