Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ateina Onutė su šviežia duonute

Avatar

Paskelbta

data

Tradicinėje Oninių šventėje Palonuose renginio pradžioje  buvo pasveikintos visos šventėje dalyvaujančios Onutės.

Pasidžiaugti  švente kartu su paloniškiais atvyko  svečiai: parapijos klebonas K. Švabinskas, nepartiniai Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius, Seimo narys A. Gaidžiūnas, mero pavaduotojas M. Pauliukas, direktorės pavaduotojas J. Pranys.

Oninių šventėje buvo pagerbti gražiai tvarkomų sodybų šeimininkai. Šiais metais buvo paminėtos  šios  gražiai tvarkomos sodybos: Vilijos ir Alberto Grigų, Aldonos ir Petro Skorkų, Reginos ir Julijono Žaromskių, Liolės ir Romo Miknevičių, Audros ir Rimo Nevedomskių, Ramutės ir Rimanto Budreckių, Vaclovo Bagdono, Vidos ir Vytauto Zaveckų, Janinos Načienės, Onutės Tamutienės, Vitalijos ir Stasio Kaupų, Rožės Mataitienės, Stanislavos Kairienės, Genovaitės ir Stasio Kokanauskų, Genės ir Edmundo Stašauskų, Vilmos ir Sauliaus Godų, Marijos ir Juozapo Visockų, Česlovos Kirilovos, Roberto ir Linos Vaičiūnų, Janinos ir Edvardo Petravičių, Gražinos ir Vido Jašauskų, už gražiai tvarkomą aplinką padėkota Ritai Pukelienei, Ingridai ir Danui Satkams.

Susirinkusiuosius į šventę  linksmino smuiko virtuozas Rolandas Sereika, Beinoravos saviveiklininkų ansamblis (vadovė Emilija Bieliūnienė), Palonų DC kapela „Atgaiva“ (vadovė Virginija Našlėnienė), linijinių šokių kolektyvas „Siluetas“, vakarą vedė ir niekam nuobodžiauti neleido nepailstantis Domas Dveilis su nuostabiomis šokėjomis.

Nebuvo nuskriausti ir sporto mėgėjai. Konkūrų varžybas vedė Gintarė ir Saulius Pužauskai (Pužauskų žirgynas). Vyko rankų lenkimo, 500 m bėgimo vaikams, smiginio, girios metimo, virvės tempimo ir kitos linksmos varžybos.

Vaikučiai dalyvavo edukacijos kiemelyje (piešimas ant keramikos, edukaciją vedė Elžbieta Karaliūtė), žaidė maxi šachmatais ir maxi stalo žaidimus, linksminosi ant žaidimų kilimėlio, milžiniško batuto, o žaidimų kulminacija buvo putų šou.

Šventės svečiai turėjo galimybę nusikalti pageidaujamą monetą, niekam badauti neleido ir skanėstais maitino kavinė „Pas Zitą“.

Šventės aplinkos puošybą paįvairino Sidabravo, Pavartyčių ir Vėriškių bendruomenių „Gėlių krepšiai Onutei“.

Sekmadienį vyko šv. Mišios Palonų Dievo Apvaizdos bažnyčioje, vaikučiai priėmė pirmąją komuniją, svečiavosi Sidabravo bažnytinis choras (vadovas E.Janeliūnas).

Šventė nebūtų buvusi tokia smagi ir turininga be rėmėjų. Šiemet ją parėmė: UAB „Gerista“, Sidabravo ŽŪB, UAB „Granulita“, UAB „Tašas“, A.Gaidžiūno įmonė „Auridana“, UAB „Baisogalos bioenergija“, ŽŪB „Vainiūnų agroservisas“, UAB „Drivita“, UAB „Remkautas“, A.Radžiūno įmonė, kavinė „Pas Zitą“, Regina ir Julius Žaromskiai, Daiva ir Andrius Kavaliauskai, Rimantas Žaromskis, ūkininkai Rimantas Budreckis ir Aivaras Rimkus, Birutė Radžiūnienė, Pakiršinio etninės kultūros ir amatų centras. Buvo padėkota visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

Petras  Antanaitis

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Pinigus iš senų žmonių grobusios kaltinamosios apsimesdavo įstaigų darbuotojomis

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka per vieną posėdį išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje dvi romų tautybės, Marijampolės rajono gyventojos – 50 metų R. B. ir 56 metų T. S. – kaltinamos įsibrovusios į pagyvenusių žmonių namus ir pagrobusios jų pinigus bei asmens dokumentą. Byloje yra devyni garbaus amžiaus nukentėjusieji iš Pakruojo ir Radviliškio rajonų bei Šiaulių miesto. Keturi atvyko į teismo posėdį.  

Šiandien prokuroras perskaitė kaltinamąjį aktą, buvo apklaustos abi kaltinamosios. Ikiteisminio tyrimo metu abi kaltinamosios neigė savo kaltę, tačiau šiandien jos prisipažino visiškai ir nurodė, kad labai gailisi dėl padarytų nusikalstamų veikų. Detaliai paaiškinti apie įvykdytas vagystes, vietoves, kur jos lankėsi ir pagrobė pinigus, kaltinamosios negalėjo. Jos sakė, kad nebeprisimena, bet kaltinamajame akte viskas teisingai parašyta. Anot kaltinamųjų, jos norėjo užsiimti būrimu. R. B. turėjusi verslo liudijimą minėtai veiklai, tačiau vagystėmis užsiėmusi iš nevilties, nes reikėjo pinigų. Viskas, anot kaltinamųjų, vyko ekspromtu.

Abi kaltinamosios yra ne kartą teistos: R. B. – 6 kartus, T. S. – 18 kartų. Paskutiniu nuosprendžiu už  analogiškas veikas kaltinamosioms bausmės paskirtos šių metų pavasarį. Abi kaltinamosios bausmę atlieka Panevėžio pataisos namuose.

R. B. ir T. S. kaltinamos, kad dalyvaudamos organizuotoje grupėje, pagrobė svetimą turtą įsibraudamos į gyvenamąsias patalpas. Jos kaltinamos, kad nuo 2018 metų gruodžio pradžios iki 2019 metų vasario pabaigos, susitarusios ir pasisamdžiusios apie nusikalstamą veiką nieko nežinojusį vairuotoją, važinėjo po įvairias Lietuvos vietas, užsukdavo pas senyvus žmones į namus ir pagrobdavo pinigus. Kaltinamosios prisistatydavo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos arba elektros tinklų darbuotojomis. Dažniausiai nusikalstamos veikos scenarijus būdavo toks: R. B. užeidavo į senolių namus ir nurodydavo, kad atėjo grąžinti 50 eurų permoką už elektros energiją ir pateikdavo 100 eurų kupiūrą. Nukentėjusieji, norėdami atmesti grąžą, atsinešdavo savo santaupas. Tuomet į nukentėjusiųjų namus įeidavo kita kaltinamoji T. S. Tuo tarpu R. B. pagrobdavo pinigus. Moterys kaltinamos iš nukentėjusiųjų pagrobusios skirtingas sumas: nuo 250 eurų iki 1595 eurų. Tačiau kaltinamosioms ne iš visų nukentėjusiųjų pavyko pagrobti pinigus.

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose nuosprendis skelbiamas rugsėjo 11 dieną 15 valandą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į namus įsiveržusiam ir senolį žiauriai sumušusiam Radviliškio rajono gyventojui – laisvės atėmimo bausmė

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose paskelbtas nuosprendis 34 metų Radviliškio rajono gyventojui E. N., kuris įsiveržė į senolio namus, žiauriai jį sumušė ir apiplėšė. Be to, kaltinamasis prieš tai įsibrovė į parduotuvę, pavogė degtinės, cigarečių ir sugadino dalį parduotuvės turto. Teismas 14 kartų teistam E. N. skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, kaltinamajam pataisos namuose teks praleisti 4 metus 6 mėnesius. Be to, kaltinamasis turės sumokėti civilinius ieškinius turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

„Kaltinamasis, įsibrovęs į svetimus namus, sužalojo pagyvenusį, silpną žmogų. Jis žiauriai mušė nukentėjusįjį net tuo metu, kai senolis gulėjo ant žemės, nesigynė ir nesipriešino, – sako baudžiamąją bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus. – Kaltinamasis paliko senolį labai sunkioje būklėje, dėl ko kilo sunkios ir iki šiol besitęsiančios pasekmės.“ 

Anot teisėjo A. Mitkaus, nusikaltimų darymas kaltinamajam yra tapęs gyvenimo būdu, išvadų nedaro, yra linkęs nusikalsti. E. N. abejingai žiūri į nusikaltimais sukeliamas pasekmes nukentėjusiesiems. Kaltinamasis tvirtina, kad parduotuvėje vogė norėdamas valgyti, tačiau jo žodžius paneigia tai, kad iš parduotuvės E. N. išnešė degtinę ir cigaretes. Plėšimo metu kaltinamasis smurtavo prieš pagyvenusį silpną žmogų. Nors E. N. pripažino civilinius ieškinius, tačiau nei kiek jų neatlygino, nesitarė su ieškovais. 

Kaltinamasis E. N. padarė du tyčinius nusikaltimus, kurie priskiriami apysunkių ir sunkių nusikaltimų kategorijai bei baudžiamąjį nusižengimą. Jis yra teistas 14 kartų, tarp jų ir už analogiškas nusikalstamas veikas. Nusikalto turėdamas neišnykusį teistumą, recidyvistas.

Kaltinamojo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalto būdamas recidyvistu. Lengvinanti aplinkybė – visiškai prisipažino ir nuoširdžiai gailėjosi dėl padarytų nusikalstamų veikų.

Kadangi kaltinamasis visiškai prisipažino, baudžiamoji byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tryimo tvarka, teisme nukentėjusieji ir liudytojai nebuvo apklausiami, dėl to jam bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Teismas nukentėjusiojo senolio civilinį ieškinį neturinei žalai atlyginti tenkino iš dalies ir priteisė 5000 eurų. Be to, kaltinamasis turės sumokėti 370 eurų ir beveik 888 eurų nukentėjusiosioms turtinei žalai atlyginti. Šiaulių teritorinei ligonių kasai priteista beveik 3096 eurų. E. N. privalės atlyginti parduotuvei padarytus nuostolius. 

Teismas nustatė, kad kaltinamasis įsibrovė į maisto prekių parduotuvę Baisogaloje, 2018 metų lapkritį, laikotarpiu nuo 10-os dienos 22 val. iki 11-os dienos ryto. Jis išdaužė laukųjų durų stiklą ir pagrobė 40 eurų, 5 butelius degtinės ir 4 pakelius cigarečių. E. N. pagrobė prekių už beveik 407 eurus. Kaltinamasis, įsibraudamas į patalpas, tyčia išdaužė ne tik stiklą, bet ir sudaužė elektros apšvietimo žibintą, sugadino apsaugines žaliuzes bei kasos aparatą. Sugadino parduotuvės turtą už 209 eurus.

Tų pačių metų gruodžio 30-osios vakare, apie 19 valandą E. N. įsibrovė į Radviliškio rajone gyvenusio senolio namus. Kaltinamasis akmeniu išdaužė gyvenamojo namo langą. Kai namų šeimininkas atrakino duris, užpuolikas rankomis suėmė nukentėjusįjį, apsuko jį nuo savęs ir tris kartus rankomis stūmė jį į nugarą. Nukentėjusysis tris kartus griuvo, keturis kartus trenkėsi galvą į durų staktą, grindis. Kaltinamasis penkis kartus spyrė nukentėjusiajam į galvą, krūtinę, nugarą, rankas, kojas. E. N., sumušęs senolį, pagrobė jo dukros daiktus už 466 eurų. Maždaug po pusvalandžio namo grįžo nukentėjusiojo dukra, kuri namuose rado sumuštą tėvą, gulintį ant žemės. Nukentėjusiojo rūbai buvo kruvini, senolis sunkiai kalbėjo.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/
https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019