Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vasario 16-oji paminėta parodos atidarymu ir iškilmingu minėjimu

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 16 d. Radviliškio kultūros centre tradiciškai  atidaryta vyksta tautodailės darbų paroda. Šiemet paroda organizuojama 15-ąjį kartą. Šių metų paroda skirta tautinio kostiumo metams, o darbuose akcentuojami tautiniai raštai.

 

Parodą nuo 2002 m. pradėjo rengti tautodailininkė Olė Plungienė, vėliau parodos organizavimą perdavė savo dukrai Lietuvos tautodailininkų sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininkei Aurelijai Norvaišienei.

 

Šiais metais parodoje dalyvauja 76 dalyviai iš Radviliškio rajono, tarp jų 21 tautodailininkas. 43 autorių kūriniai atrinkti į respublikinę parodą Šiauliuose. Tautodailės darbų parodoje eksponuojami 12 vaikų darbai – tai „Sidabro vainikėlis“ konkurso dalyviai, iš jų net 8 dalyvių darbai dalyvaus respublikinėje parodoje.

 

Parodoje dalyvauja ir būrelis „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių. Gražina Titienė į parodą pristatė spalvingas kompozicijas iš siūlų, Aleksandras Filipavičius į parodą atvyko su drožinėtomis verpstėmis, Gražina Adomaitienė parodai pateikė taip pat savo drožinius iš medžio.

 

Renginyje dalyvavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė ir menotyrininkė Michalina Adomavičienė. Pasak M.Adomavičienės, radviliškiečių tautodailininkų stiprioji pusė – tekstilė. Viešnios labai gyrė Radviliškio tautodailininkų juostas.

 

Parodos lankytojus smagia muzika džiugino liaudiškos muzikos kapela „Seni pažįstami“ (vad. Sigitas Jagminas), o renginį vedė Daiva Sirutienė ir Dovydas Paškauskas.

 

Po parodos – minėjimas

 

Po parodos atidarymo visi susirinkusieji buvo pakviesti į Lietuvos valstybės atkūrimo dienos iškilmingą minėjimą kultūros centro didžiojoje salėje.

 

Iškilmingą minėjimą partizano laišku mylimajai ir daina „Palinko liepa šalia kelio“ pradėjo Radviliškio miesto kultūros centro režisierius Vaidotas Katutis. Sveikinimo žodžius tarė Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčios klebonas T.Rudys, Lietuvos Šaulių sąjungos Radviliškio 1-osios kuopos vadas Pranas Sluckus.

 

Renginio dalyviams dainas, kuriose „labai daug Lietuvos“ dovanojo Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ (vad. Donatas Stakvilevičius), o trankius šokius –  Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Patrepsėlis“ (vad. Vida Gilienė).

 

Iškilmingą minėjimą užbaigė Panevėžio teatro „Menas“ aktorius – bardas Juozas Muliaučius. Jis atliko dainas pagal poeto Justino Marcinkevičiaus eiles.

 

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 
 
 
 
 

1 Comment

1 Comment

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi