Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vasario 16-oji paminėta parodos atidarymu ir iškilmingu minėjimu

Paskelbta

data

Vasario 16 d. Radviliškio kultūros centre tradiciškai  atidaryta vyksta tautodailės darbų paroda. Šiemet paroda organizuojama 15-ąjį kartą. Šių metų paroda skirta tautinio kostiumo metams, o darbuose akcentuojami tautiniai raštai.

 

Parodą nuo 2002 m. pradėjo rengti tautodailininkė Olė Plungienė, vėliau parodos organizavimą perdavė savo dukrai Lietuvos tautodailininkų sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininkei Aurelijai Norvaišienei.

 

Šiais metais parodoje dalyvauja 76 dalyviai iš Radviliškio rajono, tarp jų 21 tautodailininkas. 43 autorių kūriniai atrinkti į respublikinę parodą Šiauliuose. Tautodailės darbų parodoje eksponuojami 12 vaikų darbai – tai „Sidabro vainikėlis“ konkurso dalyviai, iš jų net 8 dalyvių darbai dalyvaus respublikinėje parodoje.

 

Parodoje dalyvauja ir būrelis „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių. Gražina Titienė į parodą pristatė spalvingas kompozicijas iš siūlų, Aleksandras Filipavičius į parodą atvyko su drožinėtomis verpstėmis, Gražina Adomaitienė parodai pateikė taip pat savo drožinius iš medžio.

 

Renginyje dalyvavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė ir menotyrininkė Michalina Adomavičienė. Pasak M.Adomavičienės, radviliškiečių tautodailininkų stiprioji pusė – tekstilė. Viešnios labai gyrė Radviliškio tautodailininkų juostas.

 

Parodos lankytojus smagia muzika džiugino liaudiškos muzikos kapela „Seni pažįstami“ (vad. Sigitas Jagminas), o renginį vedė Daiva Sirutienė ir Dovydas Paškauskas.

 

Po parodos – minėjimas

 

Po parodos atidarymo visi susirinkusieji buvo pakviesti į Lietuvos valstybės atkūrimo dienos iškilmingą minėjimą kultūros centro didžiojoje salėje.

 

Iškilmingą minėjimą partizano laišku mylimajai ir daina „Palinko liepa šalia kelio“ pradėjo Radviliškio miesto kultūros centro režisierius Vaidotas Katutis. Sveikinimo žodžius tarė Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčios klebonas T.Rudys, Lietuvos Šaulių sąjungos Radviliškio 1-osios kuopos vadas Pranas Sluckus.

 

Renginio dalyviams dainas, kuriose „labai daug Lietuvos“ dovanojo Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ (vad. Donatas Stakvilevičius), o trankius šokius –  Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Patrepsėlis“ (vad. Vida Gilienė).

 

Iškilmingą minėjimą užbaigė Panevėžio teatro „Menas“ aktorius – bardas Juozas Muliaučius. Jis atliko dainas pagal poeto Justino Marcinkevičiaus eiles.

 

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 
 
 
 
 

1 Comment

1 Comment

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi