Po Naujųjų metų – naujos paslaugos Radviliškio poliklinikoje

Po Naujųjų metų švenčių, pasitikus 2021 metus, Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro pacientus, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos arba nuolatinės priežiūros poreikis su dideliais specialiaisiais poreikiais, lankys mobili brigada, kurioje dirbs bendrosios praktikos slaugytojas, slaugytojo padėjėjas ir kineziterapeutas.

Paciento namuose – daugybė tyrimų

Teikdamas slaugos paslaugą namuose, slaugytojas galės ne tik atlikti injekcijas, lašelinę infuziją kateteriu ar paimti kraują laboratoriniams tyrimams, bet ir atlikti elektrokardiogramą, arterinio kraujo įsotinimo deguonimi (SpO2) ir pulso matavimus, nustatyti gliukozės kiekį kraujyje, kraujo krešumo rodiklius ir kt. tyrimus, kartu su padėjėju atliks žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), enterinį maitinimą ir kitas paslaugas, taip pat tuo pat metu nuotoliniu būdu tyrimų rezultatus, esant poreikiui, tuoj pat galės įvertinti ir pacientą gydantis gydytojas. Tai leis jam nedelsiant priimti sprendimus dėl tolesnio paciento gydymo ir būtinosios pagalbos, jei jos reikės.

Gydytojas – arčiau paciento

Ši mobili komanda – Radviliškio rajono pirminės priežiūros centro ir Vilniaus centro poliklinikos bendradarbiavimo rezultatas. Vilniaus centro poliklinikos, turinčios per 140 tūkstančių pacientų, praktika parodė, kad tokia darbo sistema yra ir ekonomiška, ir mediciniškai naudinga. „Mobilioji komanda mūsų poliklinikos Slaugos klinikoje darbą pradėjo 2013 metais. Žinoma, tos pačios nuotolinės slaugos paslaugos būdavo teikiamos ir anksčiau, bet ši nuotolinė mobili monitoravimo, diagnostikos sistema suteikia galimybę greičiau suteikti pagalbą, jei jos tuo metu prireikia slaugomam asmeniui, o ir pacientų per dieną aplankoma dviem daugiau nei anksčiau. Anksčiau būdavo ir tokių atvejų, kad slaugytojui aplankius pacientą ir padarius elektrokardiogramą gydytojai ją įvertinti galėdavo tik kitą dieną, ją pristačius į kabinetą, o dabar nuotoliniu būdu tą galima padaryti tuoj pat. Susitaupo ir žmogiškieji resursai: gydytojas gali tuo pat metu ir kitą pacientą priimti“, – sakė Vilniaus Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras. Pasak jo, šis paslaugų teikimo modelis gydytoją priartina prie paciento.

Pirmoji kregždė regione – Radviliškis

Vilniaus Centro poliklinika yra pirmoji Lietuvoje poliklinika, kuri mobiliosios komandos paslaugas į savo kasdienę veiklą įdiegė pirmoji. Kaip teigia K. Štaras, Sveikatos apsaugos ministerija yra numačiusi šį modelį įdiegti visoje Lietuvoje, o Radviliškis yra šio projekto pirmoji kregždė regione. Vilniaus centro poliklinika pagal sutartį su Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centru suteikia šiai veiklai vykdyti reikalingą programinę įrangą, o visus reikalingus aparatus, tyrimams reikalingą įrangą Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centras jau yra įsigijęs.

Paslaugas gaus daugiau nei 200 Radviliškio poliklinikos pacientų

„Taip, visa reikalinga aparatūra jau yra nupirkta, net drabužiai mūsų slaugytojai jau paruošti, kad žmonės matytų, kad ateina medikas. Džiaugiamės, kad tokia reikalinga pagalba namuose labiausiai pažeidžiamiems mūsų pacientams bus teikiama greičiau, kokybiškiau ir efektyviau“, – sakė Irena Janušonienė, Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė. Pasak jos, šiuo metu rengiami reikalingi dokumentai pakeisti įstaigos struktūrą, joje atsiras du nauji slaugytojo padėjėjo ir kineziterapeuto etatai, ieškoma darbuotojų šiems etatams.

Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centre Šiaulių TLK duomenimis spalio 1 dieną buvo 207 pacientai, kuriems nustatytas slaugos ar ilgalaikės priežiūros poreikis. Būtent šiems pacientams ir bus skirtos mobiliosios komandos paslaugos.

Paslaugos namuose: greičiau, paprasčiau, efektyviau

„Tikiuosi, kad pradėjus teikti mobiliosios brigados paslaugas, Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugos bus modernizuotos, priartintos prie dabarties realijų ir leis greičiau aptikti gyvybei ir sveikatai pavojingus pokyčius, per dieną bus daugiau aptarnaujama pacientų. Sunkius ligonius prižiūrintys slaugytojai ir medikai savo darbą galės atlikti greičiau, operatyviai suteikti reikiamą pagalbą ir gydymą. Slaugytojai bus aprūpinti kompiuterizuota įranga ir paciento namuose galės atlikti reikiamus tyrimus, o jų duomenis iš karto internetu nusiųsti gydytojui į polikliniką. Jis nedelsdamas juos įvertins ir skirs reikiamas medicinines procedūras, kurias iš karto galės atlikti slaugytojas. Programa leis sudaryti visą gydymo planą iš anksto. Šeimos gydytojas bus šio plano koordinuojantis asmuo, o programoje suvestos visos procedūros, suteiktos pacientui. Bus galima atlikti visokio pobūdžio analizę, nedelsiant parinkti gydymą atsižvelgiant į pasikeitusią paciento būklę“, – sakė Mindaugas Pauliukas, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas.
Mobili brigada, teikdama paslaugas pacientų namuose, užtikrins slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą. Svarbiausia, bus patenkinti paciento slaugos poreikiai namų sąlygomis, pagerės jo gyvenimo kokybė.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Total
19
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts