Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vasario 16-ąją paminėjo Pociūnėlių pagrindinė mokykla

Avatar

Paskelbta

data

 

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šauniai paminėjo Pociūnėlių pagrindinės mokyklos bendruomenė. Istorijos mokytojas Gintautas Dūdėnas vasario 15 d. organizavo iškilmingą minėjimą „Iš sapno pabudus…/ Kulka paskutinė / Dangų išrašė / Vardais milžinų…“.

Visų klasių mokiniai dalyvavo patriotinės dainos konkurse. Konkursui vaikai su savo pradinių klasių mokytojomis, 5–10 klasių auklėtojais bei muzikos mokytoja Kristina Valčiukiene rengėsi labai atsakingai. Žiūrovai buvo nustebinti, kaip puikiai jaunieji dainininkai atliko pasirinktas patriotines dainas. Kol skambėjo dainos, minėjimo dalyviai stebėjo istorijos mokytojo parengtas skaidres, primenančias lietuvių tautos kovą už laisvę. Ypač aktyviai šventei ruošėsi devintokai (klasės auklėtoja Eugenija Gietienė): jie išmoko ne tik patriotinę dainą, bet ir šokį „Geltona, žalia, raudona“.

Mokytojas Gintautas Dūdėnas minėjime apdovanojo patriotiškiausius mokinius, parašiusius geriausius rašinius bei sukūrusius gražiausius eilėraščius apie Lietuvą, dalyvavusius dailyraščio konkurse, atlikusius kitas užduotis. Apdovanoti ir mokytojai, klasių auklėtojai, padėję vaikams pasirengti šventei.

Kadangi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragino visus Vasario 16-ąją švęsti linksmai ir išradingai, tai istorijos mokytojas Gintautas Dūdėnas mokiniams surengė šokių maratoną.

Dalyvauti maratone užsiregistravo dešimt šokėjų porų (6–10 klasių mokiniai). Po kelių valandų keturios poros pasitraukė iš maratono, bet likusios šešios šoko, rodos, be jokio nuovargio.

Po daugiau kaip septynių valandų intensyvaus judėjimo šokių aikštelėje nugalėtojų išaiškinti nepavyko: mokytojas, organizavęs šokių maratoną, sakė nesitikėjęs, jog šokėjai bus tokie ištvermingi. Tad maratonas bus pratęstas švenčiant Kovo 11-ąją, tuomet turėtų paaiškėti ir nugalėtojai.

Apibendrindamas šventinį renginį, istorijos mokytojas Gintautas Dūdėnas mokinius pradžiugino: „Šiandien patriotiškumo egzaminą jūs išlaikėte dešimtukui!“.

Roma Buivydienė,

Pociūnėlių Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi