Vargai dėl alaus

Šiais metais išnagrinėtos jau 32 baudžiamosios bylos, kur kaltinimai pateikti vairuotojams, kurie pakankamai (daugiau nei 1,51 promiles) prisiragavę svaigiųjų gėrimų, sėdo už vairo. Dažniausiai tokios bylos nagrinėjamos, priimant teismo baudžiamuosius įsakymus ir kaltininkų į posėdžius nekviečiant. Teismo baudžiamasis įsakymas priimtas ir dėl Žydrūno K. Jis yra neįsiteisėjęs.

Pėsčiomis eiti nenorėjo

Žydrūnas K. 2021 m. birželio 5 dieną, apie 14 valandą, savo automobiliu SAAB atvažiavo pas draugą į garažą. Ten su juo gėrė alų. Jis vienas išgėrė 6 vienetus 0,5 l talpos alaus butelių. Išgėręs alkoholį, namo eiti pėsčiomis vieną kilometrą nenorėjo. Nenorėjo ir prie garažo palikti savo automobilio. Nors ir jautėsi neblaivus, jis nusprendė važiuoti namo savo automobiliu.

Alkotesterio parodymai

Neilgai trukus, Žydrūnas K. buvo sustabdytas policijos pareigūnų. Pateikus reikalaujamus dokumentus, iš karto pareigūnas pasiūlė ir alkotesteriu pasitikrinti blaivumą. Į matuoklį jis pūtė du kartus. Pirmojo patikrinimo metu alkotesteris parodė 2,30 promilės girtumą, o maždaug po dvidešimties minučių parodė 2,28 promilės girtumą. Jis su tikrinimo rezultatais sutiko ir pasirašė blaivumo nustatymo akte.

Ko tikėjosi Žydrūnas?

Duodamas parodymus, Žydrūnas K. parodė, kad jis tuo metu apie pasekmes negalvojo, tikėjosi išvengti atsakomybės dėl vairavimo išgėrus. Tikėjosi, kad policijos pareigūnų kelyje nebus ir jo vairuojamo automobilio nestabdys. Užtat jis prisipažino vairavęs transporto priemonę, būdamas neblaivus, dėl padaryto nusikaltimo nuoširdžiai gailėjosi.

Apie girtą vairuotoją pranešė liudytojas

Byloje yra duomenys, kad neblaivus vairuotojas nuvo sustabdytas neatsitiktinai, apie nusikaltimą telefonu 112 pranešė liudytojas E. M. Jis apie 18 valandą ėjo į parduotuvę ir netoli jos jį užkalbino nepažįstamas vyriškis, kuris kalbėjo neadekvačiai, akivaizdžiai atrodė neblaivus. Įeidamas į parduotuvę matė, kaip tas nepažįstamas vyriškis, priėjęs prie automobilio, stovėjusio aikštelėje prie parduotuvės, kažko ieškojo automobilio bagažinėje, salone. Jis parduotuvėje užtruko apie 5 minutes, o išėjus iš parduotuvės, nei automobilio, nei to vyriškio, nebematė. Suprato, kad, galimai tas vyriškis, kuris iš pažiūros buvo neblaivus, sėdo ir neblaivus išvažiavo automobiliu.

Teks papurtyti kišenes

Teismas nusprendė skirti Žydrūnui K. galutinę bausmę – 40 MGL (2000 Eur) dydžio baudą, ją sumokant dalimis per teismo nurodytą laikotarpį. Kadangi į bausmės laiką įskaičiuotas sulaikyme išbūtas laikas, laikoma, kad likusi nesumokėta bauda yra 1900 Eur. Laiku nesumokėjęs baudos, asmuo rizikuoja, kad ji bus išieškota priverstinai. Jeigu asmuo vengs savo noru sumokėti baudą ir nebus galimybių ją išieškoti iš pajamų bei turto, teismas baudą gali pakeisti areštu.

Vairuos dar negreit

Žydrūnui K. teismas skyrė ir baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudimą įgyti ir naudotis specialia teise – teise vairuoti kelių transporto priemones – 2 metų laikotarpiui. Taip pat nuspręsta konfiskuoti Žydrūnui K. priklausantį automobilį „SAAB 9-3“, kartu perduodant konfiskavimą vykdančiai institucijai transporto priemonės registracijos liudijimą ir užvedimo raktelį.

Įvertintos visos aplinkybės

Teismas atsižvelgė į tai, kad buvo padarytas nesunkus tyčinis nusikaltimas. Buvo nustatyta viena atsakomybę lengvinanti aplinkybė, jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvo. Žydrūnas K. yra teistas, tačiau teistumas išnykęs, jis baustas ir administracine tvarka, turi galiojančią nuobaudą, yra dirbantis.

Ar pasimokė, parodys laikas

Kad verčiau jau būtų nuėjęs tą vieną kilometrą pėsčiomis, Žydrūnas K. greičiausiai jau išvadą padarė. Dabar jam teks šešis mėnesius tvarkingai mokėti baudą, dvejus metus nevairuoti ir po to lankyti papildomus vairuotojų mokymus. O kur dar vargai dėl konfiskuoto automobilio. Ar dar bandys  Žydrūnas K., draugo garaže iškliukinęs keletą alaus, vairuoti namo, parodys laikas.

Rita Grigalienė

Total
1
Dalinasi
Related Posts