Apie streikuojančius mokytojus ir internetines apklausas


Tęsiame komentarų ciklą apie Radviliškio miesto bei rajono gyvenimą. Klausimus, kas iš tiesų vyksta Radviliškyje, mielai sutiko pakomentuoti didžiausios Lietuvoje bendruomenės – „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius, kuris taip pat vadovauja „Radviliškio verslininkų asociacijai“, „Radviliškio rajono paramos centrui“ bei kitoms įmonėms, yra savaitraščių „Radviliškio kraštas” bei „Kuršėnų krašto žinios” laikraščių leidėjas. Kaip ir buvome rašę, facebook erdvėje klausimus visuomenininkui galima atsiųsti el.paštu
redakcija@radviliskiokrastas.lt arba rašyti facebook paskyroje „Savaitraštis „Radviliškio kraštas“.

Kokia Jūsų nuomonė dėl šiuo metu vykstančio mokytojų streiko Vilniuje bei daugelyje Lietuvos miestų?
Yra dvi medalio pusės. Pirma, jeigu valdžia netenkina teisėtų ir teisingų mokytojų (kaip ir medikų, kultūros darbuotojų, pareigūnų ir kt.) reikalavimų, atsisako derėtis, įsiklausyti, kaltina nebūtais dalykais, tyčiojasi, siunčiama aiški žinia mokiniams, apskritai visiems tautiečiams, kad žmogus Lietuvoje nemylimas ir negerbiamas. Tai tas pats, kaip įduoti į rankas bilietą emigracijai. Vakaruose piliečiai žymiai geriau gyvena, nes nebijo kovoti už savo teises masiniais streikais, nepaklusnumo akcijomis ir bausdami politikus rinkimuose. Esu už tai visa širdimi ir pasirengęs bet kada palaikyti panašias iniciatyvas Lietuvoje.

Antra, man labai gaila, kad Radviliškio rajono politikai, skirtingai nei kituose rajonuose, nepalaiko mokytojų reikalavimų. Vadinasi, jiems nerūpi nei tai, kokiomis sąlygomis dirba mokytojai, nei mokiniai – toks požiūris labai ribotas. Pavyzdžiui, Kazlų Rūdos savivaldybė pati ėmėsi iniciatyvos ir patenkino mokytojų reikalavimus – 20 proc. padidino atlyginimus. Radviliškio rajono savivaldybės biudžetas perteklinis, bet jie netgi rengiasi uždarinėti mokyklas – rajono mero ir Tarybos vietoje seniai būčiau atsisakęs „auksinių trinkelių projektų” ir skyręs pinigus ne tik mokytojams, bet ir rajono ligoninės išsaugojimui.

Gerbiamas pirmininke Gediminai Lipnevičiau, kaip jūs vertinate apklausas internetų portaluose, į kurias buvote įtrauktas kaip kandidatas į merus ir Jūs?
Į internetines apklausas žiūriu kaip į žaidimus, nes net profesionalios nuomonių agentūros, naudodamos mokslinius metodus, stipriai suklysta. Jeigu paklaustumėte Radviliškio krašto gyventojų miesto ar kaimo gatvėse, gautumėte priešingą rezultatą. Tačiau ši apklausa man įdomi tuo, kad žinant, jog politinės partijos, įtraukdamos į balsavimą visus savo skyrius Lietuvoje, surinko tiek mažai balsų. Ką tai reiškia? Matome visuotinį gyventojų nusivylimą partijomis (ypač Radviliškyje). Matyt, tas jų nusivylimas persiduoda ir partijų nariams, kurie taip pasyviai dalyvauja pagal nerašytus sutarimus privalomuose balsavimuose. Man tai nekelia nuostabos ir rodo, kad mūsų daugiatūkstantinė „Radviliškio krašto bendruomenė“, kuri yra didesnė nei daugelis partijų, eina teisingu keliu. Norėčiau pridurti, kad mūsų bendruomenės apie šį balsavimą niekas neinformavo.
Ačiū pirmininkui už atsakymus. O gyventojai, norintys užduoti klausimus gerb. Gediminui Lipnevičiui, rašykite el. paštu: redakcija@radviliskiokrastas.ltarba facebook paskyroje „Savaitraštis Radviliškio kraštas“.

Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts