Socialiniai tinklai

Aktualijos

Valstybės gimtadienį švęsime linksmai ar „priverstinai“ linksmai?

Avatar

Paskelbta

data

 

Sausio 16 d. Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo LR Krašto apsaugos ministerijos atstovai – buvo tartasi dėl  Lietuvos valstybės atkūrimo šventės, vyksiančios vasario 15 d. Mėnaičių kaime, prie  memorialo partizanams atminti.

 
Krašto apsaugos ministerijos Protokolo skyriaus vedėja Salvinija Taukinaitienė su rajono savivaldybės administracija derino būsimos šventės detales. Buvo nutarta, kad šventė Mėnaičiuose vyks vasario 15 d., nes 16- ąją daug renginių Vilniuje ir Radviliškyje.
Žmonės į šventę iš Vilniaus ir Radviliškio autobusais bus vežami nemokamai, bus patikslinta vieta ir laikas, iš kur išvažiuos autobusai.
Po iškilmingos  šventės dalies ir uždegus laužą, pageidautina, kad būtų daug linksmybių pramogų – juk ir Lietuvos mastu skelbiama, kad tai turi būti linksma šventė“,- sakė viešnia iš Vilniaus.Šventė turi būti linksma, bet kaip tas linksmybes dirbtinai suorganizuoti, kai į Mėnaičius iš rajono mokyklų atvežami ne linksmybėms nusiteikę mokiniai, trokštantys kuo greičiau grįžti į namus?
Praėjusiais metais visus linksmintis kvietė šokių kolektyvo „Šelmiai“ vadovas  E. Verpetinskas, bet mažai kas jį palaikė.
Šauliai žadėjo suorganizuoti šaudymo varžybas, bet jose norinčių dalyvauti eilės taip pat nestovi…
Beje, šventinės linksmybės numatytos tada, kai svečiai iš Vilniaus ir rajono vadovai pasitrauks užkąsti į palapinę.
Vadinasi,linksmintis beveik privalės mokinukai su juos lydinčiais mokytojais, kol valdžia liūdnai (be linksmybių) pietaus.
Beje, planuojama, kad neliks alkani ir eiliniai šventės dalyviai, kurių į palapinę niekas nekvies. Kariuomenė šventės proga visus vaišins koše ir arbata.   Beje, pasak S. Taukinaitienės, Krašto apsaugos ministerija pasirūpins koše tik tada, jeigu jos biudžetas nebus viršytas. „Kariuomenė maitina tik kariškius, ne civilius, jeigu košei Mėnaičiuose nebeturėsime lėšų, ja teks pasirūpinti rajonui“,- sakė Protokolo skyriaus vedėja.
Na, gal ministerija ir sukrapštys 400 porcijų košės eurų – juk „auksiniams“ šaukštams tokiai košei kabinti sukrapštė…
Buvo dar vienas labai subtilus ponios iš Krašto apsaugos ministerijos prašymas  Grinkiškio seniūnei – pasistengti prieš šventę iškuopti netoli memorialo esančias fermas ar bent sandariai uždaryti jų duris – kad nemalonus mėšlo kvapas neerzintų ponų iš sostinės jautrių nosių. Juk daugelis iš jų jau seniai pamiršo ir mėšlo kvapą, ir patį žodį, nebent K. Donelaičio raštus kartais paskaito.
Na, jeigu vėjas pūs nuo netoliese esančių fermų, vilniečiams teks atsiminti daugelį jų vaikystėje ir jaunystėje lydėjusius gimtojo sodžiaus kvapus – juk daugelis dabartinių sostinės gyventojų kilę iš kaimų, miestelių.
Klausantis kalbų apie šventės organizavimą, sunku atsikratyti minčių apie dvi skirtingas Lietuvas – išrinktųjų ir eilinių: kol išrinktieji sotinsis, neprivilegijuotieji privalės linksmintis; kaimo žmogui natūralūs kvapai „išrinktajam“ jau riečia nosį.
Norisi, kad valstybės gimtadienis būtų švenčiamas linksmai, bet tam reikia vieningos Lietuvos, o ne dviejų: „išrinktosios“ ir tos kitos, eilinės.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi