Socialiniai tinklai

Aktualijos

Valstybės gimtadienį švęsime linksmai ar „priverstinai“ linksmai?

Avatar

Paskelbta

data

 

Sausio 16 d. Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo LR Krašto apsaugos ministerijos atstovai – buvo tartasi dėl  Lietuvos valstybės atkūrimo šventės, vyksiančios vasario 15 d. Mėnaičių kaime, prie  memorialo partizanams atminti.

 
Krašto apsaugos ministerijos Protokolo skyriaus vedėja Salvinija Taukinaitienė su rajono savivaldybės administracija derino būsimos šventės detales. Buvo nutarta, kad šventė Mėnaičiuose vyks vasario 15 d., nes 16- ąją daug renginių Vilniuje ir Radviliškyje.
Žmonės į šventę iš Vilniaus ir Radviliškio autobusais bus vežami nemokamai, bus patikslinta vieta ir laikas, iš kur išvažiuos autobusai.
Po iškilmingos  šventės dalies ir uždegus laužą, pageidautina, kad būtų daug linksmybių pramogų – juk ir Lietuvos mastu skelbiama, kad tai turi būti linksma šventė“,- sakė viešnia iš Vilniaus.Šventė turi būti linksma, bet kaip tas linksmybes dirbtinai suorganizuoti, kai į Mėnaičius iš rajono mokyklų atvežami ne linksmybėms nusiteikę mokiniai, trokštantys kuo greičiau grįžti į namus?
Praėjusiais metais visus linksmintis kvietė šokių kolektyvo „Šelmiai“ vadovas  E. Verpetinskas, bet mažai kas jį palaikė.
Šauliai žadėjo suorganizuoti šaudymo varžybas, bet jose norinčių dalyvauti eilės taip pat nestovi…
Beje, šventinės linksmybės numatytos tada, kai svečiai iš Vilniaus ir rajono vadovai pasitrauks užkąsti į palapinę.
Vadinasi,linksmintis beveik privalės mokinukai su juos lydinčiais mokytojais, kol valdžia liūdnai (be linksmybių) pietaus.
Beje, planuojama, kad neliks alkani ir eiliniai šventės dalyviai, kurių į palapinę niekas nekvies. Kariuomenė šventės proga visus vaišins koše ir arbata.   Beje, pasak S. Taukinaitienės, Krašto apsaugos ministerija pasirūpins koše tik tada, jeigu jos biudžetas nebus viršytas. „Kariuomenė maitina tik kariškius, ne civilius, jeigu košei Mėnaičiuose nebeturėsime lėšų, ja teks pasirūpinti rajonui“,- sakė Protokolo skyriaus vedėja.
Na, gal ministerija ir sukrapštys 400 porcijų košės eurų – juk „auksiniams“ šaukštams tokiai košei kabinti sukrapštė…
Buvo dar vienas labai subtilus ponios iš Krašto apsaugos ministerijos prašymas  Grinkiškio seniūnei – pasistengti prieš šventę iškuopti netoli memorialo esančias fermas ar bent sandariai uždaryti jų duris – kad nemalonus mėšlo kvapas neerzintų ponų iš sostinės jautrių nosių. Juk daugelis iš jų jau seniai pamiršo ir mėšlo kvapą, ir patį žodį, nebent K. Donelaičio raštus kartais paskaito.
Na, jeigu vėjas pūs nuo netoliese esančių fermų, vilniečiams teks atsiminti daugelį jų vaikystėje ir jaunystėje lydėjusius gimtojo sodžiaus kvapus – juk daugelis dabartinių sostinės gyventojų kilę iš kaimų, miestelių.
Klausantis kalbų apie šventės organizavimą, sunku atsikratyti minčių apie dvi skirtingas Lietuvas – išrinktųjų ir eilinių: kol išrinktieji sotinsis, neprivilegijuotieji privalės linksmintis; kaimo žmogui natūralūs kvapai „išrinktajam“ jau riečia nosį.
Norisi, kad valstybės gimtadienis būtų švenčiamas linksmai, bet tam reikia vieningos Lietuvos, o ne dviejų: „išrinktosios“ ir tos kitos, eilinės.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kai nepavyko pasprukti, taranavo policijos pareigūnų automobilį

Avatar

Paskelbta

data

Akmenės rajone neblaivus ir teisės vairuoti neturintis vyras, sėdęs prie AUDI A6 vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais, tačiau   nesuvaldė savo transporto priemonės, trenkėsi į policijos automobilį, jį apgadino ir atsidūrė ligoninės priėmimo skyriuje. Medikai jam konstatavo krūtinės ląstos sumušimą ir šonkaulio lūžį. Į klausimą, kodėl jis stabdomas nestojo, o spruko, pareigūnams atšovė: „o kodėl jūs mane stabdėt“.

Lapkričio 29-osios vidurdienį  Akmenės rajone, Žerkščių k., dirbusių policijos pareigūnų dėmesį atkreipė automobilis AUDI A6. Tiksliau – jo vairuotojas, kuris, pamatęs policijos automobilį, savąjį pristabdė ir  pravažiavo sulėtintai bei slėpdamas veidą. Kilo įtarimas, kad vairuotojas gali būti neblaivus. Įjungę specialiuosius šviesos ir garso signalus, pareigūnai priartėjo prie įtarimą sukėlusio automobilio, o jo vairuotojas, pastebėjęs, kad yra stabdomas, pradėjo didinti greitį ir tolti. Važiuodami iš paskos garsiakalbiu pareigūnai nuolat reikalavo sustoti, tačiau vairuotojas šį reikalavimą ignoravo. Jis lėkė pavojingai manevruodamas, nerodydamas posūkių, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą. Pasičiupęs mobilųjį telefoną, bandė  su kažkuo užmegzti ryšį. Vienu momentu jis nebesuvaldė automobilio ir šis apsisuko 180 laipsnių. Tačiau tai vairuotojo nesustabdė jis  vėl nuspaudė akceleratoriaus pedalą. Kai priešakyje pamatė kolegoms į pagalbą atskubėjusį kitą stovintį policijos ekipažą, bėglys sustojo. Jį persekioję pareigūnai iššoko iš tarnybinio automobilio ir norėjo atidaryti vairuotojo dureles, tačiau šis  vėl rovė į priekį ir, nesuvaldęs automobilio, trenkėsi į policijos  VW TRANSPORTER.

Pusvalandį besitęsusios bėglio gaudynės baigėsi, jam buvo uždėti antrankiai.  Paaiškėjo, kad policijos reikalavimo sustabdyti transporto priemonę nepaisė 37 metų Akmenės r., Daubiškių k., gyventojas. Jis ne tik neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemonių, bet buvo dar ir neblaivus – 1.39 prom. Jis vairavo transporto priemonę, kuri oficialiai priklauso kitam žmogui. Sulaikytasis teigė, kad automobilį yra nusipirkęs, nors  pirkimo-pardavimo sutarties nėra sudaręs,  ir dabar transporto priemonė  esanti jo.

Už tai, kad neturėdamas teisės vairuoti ir būdamas neblaivus, vairavo automobilį, nevykdė reikalavimo sustabdyti transporto priemonę, pavojingai manevravo, nerodydamas įspėjamojo posūkio signalo, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą ir keldamas  grėsmę eismo saugumui,  važiuodamas naudojosi mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos,  nepasirinko saugaus greičio ir susidūrė su tarnybiniu policijos automobiliu bei jį apgadino, vairuotojui pradėta administracinė teisena.

Už vagystes ir fizinio skausmo sukėlimą teistas Daubiškių k. gyventojas neblaivus prie transporto priemonės vairo sulaikomas ne pirmą kartą. Praėjusių metų balandį jis pareigūnams girtas įkliuvo Griežių kaime. Tada jam buvo nustatytas sunkus girtumas ir dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, po kurio teko išklausyti teismo nuosprendį. 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas jam buvo atidėtas dvejiems metams, o transporto priemonė konfiskuota.

Tradicija neblaiviam ką nors vairuoti šiam vyrui susiformavo jau nuo 2016 metų. Tiesa, tada jis, būdamas irgi sunkaus girtumo,  „vairavo“ arklio traukiamą vežimą.

Filmuotą medžiagą rasite čia:https://youtu.be/tjlmYecPtlI

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

„Sodros“ išmokos gruodžio mėnesį – kam ir kada

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio mėnesį „Sodra“ beveik visas išmokas ir pensijas gyventojams planuoja išmokėti iki Kalėdų, o kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus netgi po dvi išmokas.

Įprastai pirmiausia pradedamos mokėti pensijos. Pirmieji gavėjai banko sąskaitose jas ras jau kitą savaitę – gruodžio 9 – 12 dienomis. Gyventojai, kurie pensijas įprastai gauna vėliau – antroje mėnesio pusėje, bei tie, kuriems pensijos pristatomos į namus – jų sulauks iki Kalėdų. Taip pat iki švenčių į namus bus pristatytos ir šalpos pensijos.

Beveik du šimtai gyventojų, jau gaunančių pensijų anuitetų išmokas ar tų, kuriuos išmoka pasieks pirmą kartą, jas į savo sąskaitas gaus gruodžio 17 – 23 dienomis.

Vaiko priežiūros išmokos šeimas, kaip įprastai pasieks mėnesio 15 dieną. Tačiau gruodį šios išmokos mokamos du kartus. Tai reiškia, kad prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 29 dieną, šeimos gaus dar vieną vaiko priežiūros išmoką – už sausį. Tiesa, sausį vaiko priežiūros išmokos jiems nebus mokamos.

Nedarbo išmokos pradedamos mokėti gruodžio 21 dieną ir bus išmokėtos iki mėnesio pabaigos. Lapkričio mėnesį „Sodra“ iš viso gavo apie30 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmokas, o jų gavėjų – daugiau nei 90 tūkst.

Gruodžio 23-ąją bus išmokėtos vaiko išlaikymo išmokos, mokamos vienam iš tėvų ar globėjui, jeigu vaikui vienas iš tėvų ar abu tėvai nemoka priteistų alimentų.

Per kiek laiko gausite ligos išmoką

Kitų išmokų mokėjimo grafikas priklauso nuo to, kada gyventojui išmoka paskirta. Motinystės išmoka išmokama per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais dokumentais pateikimo.

COVID-19 pandemijos akivaizdoje gyventojams aktualios ligos išmokos – jos taip pat pradedamos mokėti ne vėliau kaip per 17 darbo dienų nuo prašymo ir visų dokumentų gavimo.

Tiesa, daugeliui gyventojų prašymo skirti ligos išmoką teikti nebereikia, nes jie asmeninėje „Sodros“ paskyroje www.sodra.lt/gyventojui gyventojui yra užpildę neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti. Tokiu atveju „Sodrai“ užtenka gydytojo išduoto elektroninio nedarbingumo pažymėjimo.

Jeigu žmogus serga ar šeimos narį slaugo ilgiau nei dvi savaites, ligos išmoka įprastai mokama kas 14 dienų.

Pridedame išmokų mokėjimo grafikus

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019