Socialiniai tinklai

Aktualijos

Valstybės gimtadienį švęsime linksmai ar „priverstinai“ linksmai?

Avatar

Paskelbta

data

 

Sausio 16 d. Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo LR Krašto apsaugos ministerijos atstovai – buvo tartasi dėl  Lietuvos valstybės atkūrimo šventės, vyksiančios vasario 15 d. Mėnaičių kaime, prie  memorialo partizanams atminti.

 
Krašto apsaugos ministerijos Protokolo skyriaus vedėja Salvinija Taukinaitienė su rajono savivaldybės administracija derino būsimos šventės detales. Buvo nutarta, kad šventė Mėnaičiuose vyks vasario 15 d., nes 16- ąją daug renginių Vilniuje ir Radviliškyje.
Žmonės į šventę iš Vilniaus ir Radviliškio autobusais bus vežami nemokamai, bus patikslinta vieta ir laikas, iš kur išvažiuos autobusai.
Po iškilmingos  šventės dalies ir uždegus laužą, pageidautina, kad būtų daug linksmybių pramogų – juk ir Lietuvos mastu skelbiama, kad tai turi būti linksma šventė“,- sakė viešnia iš Vilniaus.Šventė turi būti linksma, bet kaip tas linksmybes dirbtinai suorganizuoti, kai į Mėnaičius iš rajono mokyklų atvežami ne linksmybėms nusiteikę mokiniai, trokštantys kuo greičiau grįžti į namus?
Praėjusiais metais visus linksmintis kvietė šokių kolektyvo „Šelmiai“ vadovas  E. Verpetinskas, bet mažai kas jį palaikė.
Šauliai žadėjo suorganizuoti šaudymo varžybas, bet jose norinčių dalyvauti eilės taip pat nestovi…
Beje, šventinės linksmybės numatytos tada, kai svečiai iš Vilniaus ir rajono vadovai pasitrauks užkąsti į palapinę.
Vadinasi,linksmintis beveik privalės mokinukai su juos lydinčiais mokytojais, kol valdžia liūdnai (be linksmybių) pietaus.
Beje, planuojama, kad neliks alkani ir eiliniai šventės dalyviai, kurių į palapinę niekas nekvies. Kariuomenė šventės proga visus vaišins koše ir arbata.   Beje, pasak S. Taukinaitienės, Krašto apsaugos ministerija pasirūpins koše tik tada, jeigu jos biudžetas nebus viršytas. „Kariuomenė maitina tik kariškius, ne civilius, jeigu košei Mėnaičiuose nebeturėsime lėšų, ja teks pasirūpinti rajonui“,- sakė Protokolo skyriaus vedėja.
Na, gal ministerija ir sukrapštys 400 porcijų košės eurų – juk „auksiniams“ šaukštams tokiai košei kabinti sukrapštė…
Buvo dar vienas labai subtilus ponios iš Krašto apsaugos ministerijos prašymas  Grinkiškio seniūnei – pasistengti prieš šventę iškuopti netoli memorialo esančias fermas ar bent sandariai uždaryti jų duris – kad nemalonus mėšlo kvapas neerzintų ponų iš sostinės jautrių nosių. Juk daugelis iš jų jau seniai pamiršo ir mėšlo kvapą, ir patį žodį, nebent K. Donelaičio raštus kartais paskaito.
Na, jeigu vėjas pūs nuo netoliese esančių fermų, vilniečiams teks atsiminti daugelį jų vaikystėje ir jaunystėje lydėjusius gimtojo sodžiaus kvapus – juk daugelis dabartinių sostinės gyventojų kilę iš kaimų, miestelių.
Klausantis kalbų apie šventės organizavimą, sunku atsikratyti minčių apie dvi skirtingas Lietuvas – išrinktųjų ir eilinių: kol išrinktieji sotinsis, neprivilegijuotieji privalės linksmintis; kaimo žmogui natūralūs kvapai „išrinktajam“ jau riečia nosį.
Norisi, kad valstybės gimtadienis būtų švenčiamas linksmai, bet tam reikia vieningos Lietuvos, o ne dviejų: „išrinktosios“ ir tos kitos, eilinės.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Iš jėgos trikovės čempionato – su medaliais

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 12 – 13 d. Vilniuje, laisvalaikio ir pramogų centre ,,Ozas” vyko Lietuvos klasikinės jėgos trikovės čempionatas, kuriame  puikiai pasirodė Radviliškio rajono sportininkai.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 66 kg., sėkmingai pasirodė Gintaras Blėdis. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 190 kg. ir užėmė pirmą vietą. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 112,5 kg. štangą ir taip pat buvo pirmas. Atkėlimo veiksme Gintaras Blėdis atkėlė 190 kg. ir taip pat laimėjo pirmą vietą.

Sumoje sportininkas surinko 492,5 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.
Suaugusiųjų svorio kategorijoje virš 120 kg. čempionate dalyvavo ir nugalėjo Tadas Grimaila. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 230 kg. ir užėmė antrą vietą. Spaudimo veiksme paspaudęs 190 kg. buvo pirmas. Atkėlimo veiksme sportininkas atkėlė 280 kg. sveriančią štangą ir užėmė pirmą vietą. Sumoje Tadas Grimaila surinko 700 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Rolandas Gudas. Pritūpimo veiksme sportininkas pritūpė su 185 kg. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 180 kg. svorio štangą ir laimėjo 3 vietą. Atkėlimo veiksme Rolandas Gudas atkėlė 240 kg. Sumoje sportininkas surinko 605 kg. ir užėmė 6 vietą.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Karolis Balsys. Pritūpimo veiksme sportininkas patūpė su 200 kg. Spaudimo veiksme paspaudė 147,5 kg. Atkėlimo veiksme Karolis Balsys atkėlė 220 kg. sveriančią štangą. Sumoje sportininkas surinko 567,5 kg. ir užėmė 7 vietą.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Trečiojo amžiaus universitetas Radviliškio rajone pradėjo naujus mokslo metus

Avatar

Paskelbta

data

Po ilgų ir priverstinių dėl Covid-19 pandemijos atostogų Radviliškio rajono trečiojo amžiaus universiteto lankytojai rinkosi į naujų mokslo metų pradžios šventę. Jos atidarymas sutapo su atnaujinto Kosminio modeliavimo muziejaus atidarymu Radviliškio Vaižganto progimnazijoje. Ilgametis progimnazijos fizikos mokytojas Viktoras Karmonas yra kosminio modeliavimo muziejaus įkūrėjas, jame sukaupta didžiulė ekspozicija.
Net 46-erius metus pedagogas atidavė kosminiam modeliavimui, kartu su gabiais ir talentingais jaunuoliais dalyvavo Europos ir pasaulio čempionatuose. Į muziejaus atidarymą ir TAU mokslo metų pradžios šventę atvyko svečiai iš Kelmės r. TAU Tytuvėnų skyriaus. Vėliau visi buvo pakviesti į Radviliškio mesto kultūros centrą.

Radviliškio r. TAU rektorė Irena Vaitkienė sakė, kad nors praėję mokslo metai baigėsi netikėtai anksti ir lankytojai turėjo ilgas atostogas, su naujomis jėgomis visi yra pasirengę nerti į informacijos jūrą. Rektorė sveikino visą besimokančią universiteto bendruomenę, veiklų organizatorius, lektorius, savanorius. Visiems jiems padėkota už tai, kad užimtoje kasdienybėje suranda laiko pasidalyti savo žinių bagažu ir skatina senjorus nuolat tobulėti.

Šventės dalyviams savo pasirodymus dovanojo Radviliškio muzikos mokyklos mokinės Radvilė Deltuvaitė ir Rusnė Zalencaitė. Jos atliko kūrinius „Oi, ta musė, vilko pusė“, „Pelės asistentės“ ir „Ežiuko dainelė“. Mokines parengė mokytoja Inga Petrauskienė.

Gaila, bet jau ne visi TAU lankytojai buvo kartu su bendramoksliais. Irena Vaitkienė pakvietė prisiminti visus, kurių jau nėra tarp mūsų. Visai neseniai anapilin iškeliavo visų mylima, aktyvi TAU lankytoja ir veiklų organizatorė, rektorės pavaduotoja šviesaus atminimo Danguolė Dabašinskienė. Tylos minute pagerbtas jos ir kitų išėjusiųjų atminimas.

TAU dalyviai praėjusiais metais uoliai lankė pasirinktas paskaitas, užsiėmimus, daug keliavo po Radviliškio rajoną ir visą Lietuvą. Lankėsi parodose ir koncertuose. Mokslo metai pralėkė greitai ir turiningai, nors buvo trumpesni negu įprastai. Universitete veikė net keletas fakultetų. Padėkota visiems programų savanoriams. Kaip sakė rektorė Irena Vaitkienė, be savanorių nebūtų lankytojų. Savanorių veikla yra Trečiojo amžiaus universiteto studentų ambrozija. Jų aktyvumas, noras dalytis žiniomis ir idėjomis padeda judėti į priekį.

Lektorė, psichologė Enrika Margienė skaitė paskaitą „Vidinė darna ir patiriamas stresas“, į kurą aktyviai įsitraukė ir renginio dalyviai.
Šventės pabaigoje visi buvo pakviesti į kultūros centro fojė linksmam pasibuvimui kartu su kolektyvo „Dainoriai“ muzika.

Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo skyriaus informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019