Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

“Valstiečiai” pardavė sielą velniui?

Avatar

Paskelbta

data


Antrą kartą į posėdį susirinkusi rajono Taryba ruošiasi permainoms. Meras mano, kad pokyčiai būtini, nes nepartiniai visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ Tarybos nariai  kelia per daug klausimų. Skamba makabriškai, bet Spaudos atgavimo dienos išvakarėse rajono vadovas nesidrovėdamas kviečia savo partiečius apriboti kitų politikų veiklą ir teises. Darosi nejuokinga, nes tai primena nacių iškilimo laikus ir jų metodus uzurpuoti valdžią.

Prisiekė naujas Tarybos narys
Jolantai Margaitienei jau antrą kartą atsisakius Tarybos nario mandato ir nusispjovus į jai asmeniškai suteiktą rinkėjų pasitikėjimą, į jos vietą stojo Vaidas Smalinskas. Panevėžio apygardos teismo nutartimi pripažintas kaip netinkamas vadovauti Radviliškio ligoninėje, konservatorius V.Smalinskas vėl grįžo į politiką. Tiesa, savivaldybės šaltiniai praneša, kad trumpam. Anot anonimišku norinčio išlikti valdininko, naujas konkursas užimti ligoninės direktoriaus vietą bus specialiai organizuojamas jam.

Paklausimų gausa ne juokais supykdė merą
Prieš pradedant svarstyti posėdžio darbotvarkėje numatytus sprendimo projektus, teise užduoti paklausimus pasinaudojo vienintelis nepartinis Gediminas Lipnevičius. Nepraėjus nė dešimt minučių, posėdžiui vadovaujantis A.Čepononis nesulaikė replikos išgirdęs klausimus apie Miško gatvę, jo kuruojamą Šeimos labdaros ir paramos fondo finansavimą bei jo įvaizdžio formavimą iš biudžeto lėšų: „Ačiū labai. Tikrai jau nejuokinga darosi, bet…“ „ Prisivertęs išklausyti visus klausimus, patyręs savivaldos politikas neištvėrė nenurodęs gairių dėl reglamento keitimo: „Gerbiami Tarybos nariai, kadangi šiandien kalbėsime apie reglamentą, tai reglamente turėsime nusimatyti, nes jei 25 Tarybos nariai pateikinės po 19 klausimų. Tiesiog mes turime apsispręsti dėl savo darbo, kiekvienas dėl savo darbo, tai yra galimybė klausimus pateikti ne tik posėdžio metu. Juos Tarybos nariai gali pateikti bet kokiu metu. Jei tai darysime Tarybos posėdžio metu, o aš manau, kad kito posėdžio metu aktyvūs bus visi nariai, ir pateikinės bent po 15 klausimų, įsivaizduokime savo darbą. Aš nebūsiu reglamento darbo grupėje, bet prašau įsidėkime saugiklius.“ Darosi akivaizdu, kad save demokratu įvardinantis ir ypatingai skaidrumą akcentuojantis meras A.Čepononis išsigando viešumo. Dar daugiau. Dangstomi nekompetentingi ir nejaučiantys jokios atsakomybės bei atskaitomybės administracijos valdininkai. Tiesa, G.Lipnevičius jau pirmo posėdžio metu viršijo rekordą – jis uždavė jų daugiau negu konservatoriai ir socdemai per aštuonerius metus arba dvi Tarybos kadencijas bendrai sudėjus.

Sudaromos opozicinės frakcijos
Politinius pareiškimus pateikė dvi naujai susidariusios frakcijos ir viena nei vienai frakcijai nepriklausanti grupė. Socdemai paskolino darbiečiams bendrapartietį Saulių Luščiką, todėl Zita Žvikienė ir Jurgis Baublys galėjo sukurti darbiečių – socdemų frakciją. Tiesa, likę keturi socdemai – Kazimieras Račkauskis, Vida Janulaitienė, Jonas Pravilonis ir Eglė Ivanauskytė – įkūrė dar vieną socialdemokratų frakciją. Du nepartiniai – Gediminas Lipnevičius ir Vilma Aleknienė – sudarė frakcijoms nepriklausančių asmenų grupę. Posėdžiui pirmininkaujantis bandė drausti pristatyti grupės programą, bet neturėdamas argumentų buvo priverstas leisti programą pagarsinti.

Administracijos pavaduotojas – teistas už vagystę

Aktualus sprendimas dėl administracijos direktoriaus pavaduotojo sukėlė šiokių tokių pasistumdymų. Nepasižymintis oratoriniais sugebėjimais, iš tribūnos E. Mončauskas pripažino, kad neturi jokios patirties korupcijos prevencijos srityje. Jis tik spėjo, kad sugebės tai daryti. Lyginant jo sporto pedagogo bakalauro išsilavinimą su jo pirmtakės Justės Venckutės teisės magistro diplomu, panašu, kad J. Margaitienei reikia aklai nurodymus vykdančio pasiuntinuko. Atsikratymas vienos profesionaliausių Administracijos tarnautojų, kuri šiuo metu užsiregistravo Užimtumo tarnyboje, parodo, kaip mero ir komandos žodžiai skiriasi nuo realių darbų. Profesionalumas, atsakomybė ir atskaitomybė nėra pagrindiniai kriterijai renkantis žmones į svarbiausius postus. Politinis nepotizmas, artimųjų ir jų interesų protegavimas bei skaidrumo stoka – A. Čepononio ir jį supančios klikos pagrindiniai kriterijai. Tiesa, už kandidatą balsavo tik 16 narių. Dar vienas biuletenis buvo sugadintas – vienas politikų patvirtino, kad E. Mončauskas nesugebėjo tinkamai už save balsuoti. Po balsavimo klausinėjami Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai patvirtino, kad jų deklaruojamas sąžiningumas buvo paaukotas koalicijos vardan. Valstiečių frakcijos seniūnas Jonas Povilaitis net neslėpė: „Juk jūs žinote, kad mes turime koalicinę sutartį su konservatoriais. Meras pažadėjo, kad prisiima atsakomybę už jį.“ Pasirodo, kad  valdžios ir postų vardan seniausias Tarybos narys gali net sielą velniui parduoti.

Procedūriniai klausimai
Vėliau posėdžio metu buvo svarstomas mero darbo užmokestis. A. Čepononis pasišalino iš salės, tad į G. Lipnevičiaus klausimą, kokio dydžio algą gaus meras, niekas atsakyti nesugebėjo. Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Žaneta Buniuvienė iš salės galo bandė cituoti politikų apmokėjimo įstatymą be konkrečių skaičių. Pajutusi grėsmę, ją puolė ginti J. Margaitienė, kuriai žodis nebuvo suteiktas: „Jūs tą klausimą uždavėte raštu. Tai ką, Jums dabar visą buhalteriją pakviesti? Vedėja nėra buhalterė, ji negali paskaičiuoti.“
Tiesa, jei įstatyme yra nurodytas pareiginės algos bazinis dydis 173 eurai, nereikia baigti aukštosios matematikos, kad padauginę šį dydį iš 18 gautume 3114 eurų atlyginimą be jokių priedų už ištarnautus valstybei metus.
Diskusijoms pasibaigus, meras komandiravo savo pavaduotoją, tad Mindaugas Pauliukas daugiau posėdyje nebedalyvavo.
Pasiskirsčius po komitetus, šiokių tokių susikirtimų buvo dėl Kontrolės komiteto. Partijų  susitarimu, nepartiniai yra blokuojami ir į Kontrolės komitetą nebus leidžiami. Vėliau posėdis praėjo be didesnių incidentų ir politikai, patvirtinę įvairias kandidatūras, išsiskirstė.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ sodininkams – už žemę mokės daugiausiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. Ūkininkai bei visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai įnirtingai kovojo už mažesnį žemės ūkio paskirties žemės mokestį komitetuose bei rašydami  motyvuotus  raštus rajono vadovams.  

Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys G. Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji sodininkų taip pat nemyli
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje sodininkų reikalais rūpinosi  visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai, Tarybos nariai Gediminas Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami mėgėjų sodų žemės  sklypų  mokestį mažinti iki 1 proc., Beje, prieš pat Tarybos posėdį, socialdemokratai ir „darbiečiai“ pateikė „kosmetiškai“ pataisytą  pasiūlymą – vietoje G. Lipnevičiaus siūlomo 1 proc.- 1,1proc.
Deja, šių siūlymų rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė ir šis siūlymas  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Sodininkai liko prie „suskilusios geldos“ – jie už turimus žemės sklypus mokės daugiau nei žemdirbiai, gyventojai ar verslininkai – net 1,5 proc.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, mėgėjiškų sodų žemė turbūt „auksinė“ – beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono sodininkai už žemę mokės 0,6 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – 0,26 proc., kuris net 5 kartus mažesnis nei valdančiųjų „dovanotas“ radviliškiečiams. 
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad sodininkams būtų nustatytas net 1,5 proc. žemės  mokestis, kuris yra vienas didžiausių Lietuvoje, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 1,5 proc. tarifą mėgėjų sodų  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Sodininkams belieka tik susitaikyti su konservatorių bei „valstiečių“ „dovanėle“ – 1,5 proc. žemės mokesčio tarifu – ir laukti kitų  metų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

E. Mončausko baudžiamojoje byloje – naujas posūkis

Avatar

Paskelbta

data

Antradienį į teismo posėdį rinkosi baudžiamosios bylos dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo dalyviai. Šioje byloje kaltinimai pateikti Ernestui Mončauskui, kuriam atstovauja advokatas Mindaugas Vagonis. Prokuroras Žydrūnas Kungys teismui pateikė prašymą sustabdyti bylos nagrinėjimą trims mėnesiams. Jis argumentavo naujai pateiktų dokumentų gausa ir jam kilo pagrįstų abejonių dėl NVŠ lėšų panaudojimo.
Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras posėdžio metu paprašė bylą nagrinėjančios teisėjos Vilmos Šiukštienės išreikalauti papildomų dokumentų. Ž.Kungys nurodė, kad dienynų, kuriuose žymimi vaikų lankymas treniruotėse, ir sutarčių pagalba galėtų pavykti pagrįsti kaltinimus arba pašalinti tam tikras abejones. Tokiam prašymui neprieštaravo E. Mončauskas, bet labai pasipriešino jo advokatas. Teisėja taip pat informavo kaltinamąjį, kad jam neprivalu teikti tokios informacijos. Nenuostabu, kad dešimtis tūkstančių eurų gavęs sporto klubo „Rytų Kovotojas“ prezidentas apsigalvojo.
Advokatas įtikinėjo teismą, kad prokuroras bando išplėsti kaltinimo ribas neturėdamas tvirtų įrodymų. Teismui taip pat kilo abejonių dėl Ž. Kungio pasirinktos taktikos. „Ar Jums neatrodo, kad tai nauja tyrimo šaka, jei taip galiu vaizdingai išsireikšti? Jei bus nustatyta tam tikrų duomenų, liudijančių apie naujas galimai padarytas nusikalstamas veikas, galėsite pradėti atlikti kitą nepriklausomą tyrimą?“, – svarstė teisėja V. Šiukštienė. Bet prokuroras, laikydamasis LR Baudžiamojo proceso kodekso 288 straipsnio, ginė savo poziciją: „Dabar išnagrinėjus bylą dėl laikotarpio nuo 2015 sausio pirmos iki 2018 m. birželio pirmos dienos, nebebus galima daryti jokių kitų tyrimų, nes teismas bus pasisakęs šiuo klausimu.“
Spaudžiamas teismo ir advokato, Ž. Kungys nesiėmė spręsti ikiteisminį tyrimą atlikusios FNTT pareigūnės veiksmus. Tačiau jis atmetė E. Mončausko atstovo M. Vagonio gražbyliavimus, jog esą būtina grąžinti bylą ikiteisminiam tyrimui. Beje, prokuroras nebuvo įsitikinęs, ar vėl neprireiks specialiųjų žinių dėl duomenų įvertinimo. Laikydamasis savo pasirinktos taktikos, prokuroras advokatui replikavo: „Jei gaunami pinigai be dokumentų, tai ir yra apgaulingas apskaitos tvarkymas.“
Teismas nutartį dėl bylos pertraukos paskelbimo priims birželio 17 dieną, 14 val. 30 min.

„Radviliškio krašto“informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019