Valdžia užsigeidė dar vienų patalpų Baisogaloje – remontui tūkstančiai eurų

Beveik visuose rajono miesteliuose, taip pat ir Radviliškio mieste yra nemažai tuščių savivaldybei priklausančių patalpų, kuriose jaunimas gali vykdyti neformaliojo ugdymo veiklą. Pasirodo, jog jų dar per mažai. Štai nutraukus nuomos sutartį su UAB „Baisogalos bioenergija“ dėl jai nebereikalingų patalpų   Maironio g. 36 A Baisogaloje, šias patalpas sugalvojo „priglausti“ Radviliškio rajono švietimo ir sporto paslaugų centras. Anksčiau šiose patalpose buvo katilinė ir mazuto siurblinė.

Investicijų ir kaimo reikalų komitete Tarybos nariams kilo klausimų, kodėl reikalingos dar vienos patalpos

„Ką jaunimas veiks šiose patalpose, ar vandenį pumpuos?“- pasidomėjo Tarybos narys J. Baublys. Jam buvo atsakyta, jog čia jaunimas vykdys savo veiklas.

„Šio pastato išlaikymo našta  vėl patuštins rajono biudžetą, bus prašoma lėšų jo išlaikymui?“,- klausė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Šį projektą pristačiusi Agnė Grabauskienė patvirtino, kad patalpoms suremontuoti bei eksploatuoti  vėl bus reikalingi mokesčių mokėtojų pinigai.

Dar Tarybos nariai domėjosi, ar pastatui reikės remonto ir kiek jis kainuotų. Deja, jiems ir į šį klausimą atsakyta  nebuvo, tik sprendimo rengėjai atsakė, jog remontas planuojamas iš projekto lėšų.

Redakcijai pradėjus domėtis, Tarybos narių abejonės pasitvirtino –  gegužės 22 d. Tarybos nariai gavo raštą, kuriuo ŠSPC direktorius V. Jakavičius ne tik prašo skirti patalpas, bet dar ir „apvalią“ sumelę jų remontui – net 29141,64 eurus.

Ką ir bepridursi, Radviliškio rajone mėgstama daug ką „įsisavinti“ prisidengus jaunimu – štai Radviliškyje stovi vagonas – restoranas, pirktas konservatorių bei skirtas jaunimo veikloms, tik kažkodėl  jaunimui skirtame restorane kol kas veikla nevykdoma, o bėga treti metai… Už restoraną taip pat buvo paklota „apvali“ sumelė iš mokesčių mokėtojų pinigų – 31 tūkst. eurų, o jo pastatymas dar papildomai kainavo 17 tūkst. eurų. Rajoną valdę meras A. Čepononis ir direktorė J. Margaitienė nusprendė, jog restoranui tinkamiausia vieta – šalia Tremtinių vagono. Ten ir pastatytas vagonas – restoranas.

Ar  toks pat likimas neištiks ir buvusios katilinės pastato Baisogaloje – bus padarytas nemažai kainuojantis remontas, įsisavinti pinigai, o pastatas stovės tuščias, parodys laikas.

Pakalbinus baisogaliečius juos nustebino toks valdininkų noras išlaidauti,  nes  tiek Baisogalos gimnazijoje, tiek Baisogalos  kultūros centre tikrai atsirastų vietos jaunimo veikloms, tačiau valdininkai ir vėl nutarė įsisavinti lėšas.

Jonas Petrikas

Total
5
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts