Socialiniai tinklai

Aktualijos

Valdininkai nusprendė – su dumblu kovos… žuvys

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apverktiną Eibariškių parko tvenkinio, radviliškiečių vadinamo „myžalke“ padėti. Šalia šio tvenkinio peri būriai ančių, paukščiai išmatomis teršia  tvenkinio pakrantes bei vandenį. Pačiame tvenkinyje – dumblo iki kelių, tad panorę išsimaudyti radviliškiečiai turi tenkintis ančių draugija ir išbandyti „dumblo vonias“.

Įdomiausia tai, kad ir esant tokioms sąlygoms tvenkinio vanduo tinkamas maudytis… Tiesa, vienąkart, galimai dėl akių ir radviliškiečių ramybės, buvo pripažinta, kad jame esančių teršalų kiekis viršija visas leidžiamas normas. 

Klausimas sprendžiamas…

Radviliškio rajono savivaldybės nepartiniui tarybos nariui G. Lipnevičiui pasiteiravus, ar už beveik 900 tūkst.  renovuotame Eibariškių parke ir toliau telkšos dumblinas tvenkinys bei pasiūlius merui, tarybai, administracijai peržiūrėti šių bei kitų metų projektus ir numatyti lėšų Eibariškių tvenkinio dumblui bei pakrantėms išvalyti,  rajono meras A. Čepononis bei administracijos direktorė J. Margaitienė atsakė, kad  šis klausimas bus sprendžiama ir klausiama specialistų, ar  tvenkinio dugną reikia valyti. Gal tik gyventojams atrodo, kad besimaudantieji klimpsta dumbliname tvenkinyje, o specialistams taip neatrodys…

Diskutuota su žvejais

Vis dėlto gyventojų skundai dėl dumblino Eibariškių tvenkinio dugno pasiekė ir  savivaldybėje sėdinčių valdininkų ausis. Valdininkai, padiskutavę su žvejais, priėmė „saliamonišką“ sprendimą – įleisti į tvenkinį amūrų bei plačiakakčių, kurie „padėtų suvaldyti dumblėjimo procesus“. 

Tik įdomu, su kokiais žvejais valdininkai tarėsi, jeigu apie tai nieko nežino Radviliškio žvejų ir medžiotojų draugijos pirmininkas  Algirdas  Fergelis?

„Apie tokį pasitarimą girdžiu pirmą kartą, manęs į jį niekas nekvietė. Radviliškyje yra tik viena Medžiotojų ir žvejų draugija, kiti – apsišaukėliai“,- žodžių „į vatą nevyniojo“ A. Fergelis.

Pasak Radviliškio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko, tvenkinio dugno dumblą valyti įveisiant žuvis – visiška nesąmonė. Amūrai ir plačiakakčiai  gali tik sunaikinti planktoną ir  sumažinti  augalų kiekį tvenkinyje, tačiau  žuvys tikrai neišvalys dumblino tvenkinio dugno.

Bijomasi Arimaičių ežero valymo scenarijaus?

Matant tokius valdininkų išsisukinėjimus bei atsikalbinėjimus dėl Eibariškių tvenkinio dugno valymo, kyla mintis, kad  taip norima išvengti dar vieno „dumblo“ skandalo, koks buvo kilęs dėl Arimaičių ežero. 2013 m. Arimaičių ežero  išvalymui buvo skirta beveik 2,5 milijonai litų, tačiau lėšos buvo „sumerktos į dumblą“ – rekreacine zona turėjusi tapti ežero pakrantė iki šiol dumblina ir nepatraukli poilsiautojams. Beje, tada buvo kalbama, jog ežero dugnas kažkodėl išvalytas ir prie mero A. Čepononio pirtelės…

Ar  Eibariškių tvenkinio dugnas bus valomas, parodys laikas, bet jau dabar aišku, kad tai kainuos brangiai, nes  paskutiniu metu rajone  visos paslaugos perkamos tik labai už brangiai. Ateitis parodys, ar Radviliškį išgarsinusios  ledinės  maudynės vyks švariame vandenyje, ar dumblinoje „myžalkėje“ – parodys laikas. Kadangi artėja rinkimai, šia problemą galimai teks spręsti naujam merui.

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šeduvoje susidūrė du automobiliai: nukentėjusiam vyrui prireikė medikų pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 24 d. 18:04 val. Radviliškio rajone, Šeduvoje, Baukų g., blaivi moteris, gim. 1965 m., automobiliu „VW Golf“, išvažiavo iš šalutinio kelio į pagrindinį ir susidūrė su blaivaus vyro, gim. 1968 m., vairuojamu automobiliu „VW Transporter“. Eismo įvykio metu nukentėjo vyras, kuriam
2020-11-28, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nustatytas krūtinkaulio lūžis ir skirtas ambulatorinis gydymas.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Sugyventinę skriaudęs šiaulėniškis atsidūrė areštinėje

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 28 d. 16:00 val. Radviliškio rajone, Šiaulėnų miestelyje, Sodų g., namuose neblaivus (1,47 prom.) vyras, gim. 1971 m., sumušė neblaivią (2,48 prom.) sugyventinę, gim. 1973 m.
Nukentėjusioji dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019