Valdantieji „melžia“ krašto senolius

Rajono senoliams jau tenka baimintis ne tik didėjančių produktų kainų, telefoninių sukčių, bet ir rajono valdančiųjų

Šešiaženklę sumą nuo socialinei paramai skirtų lėšų padedant socdemams ir „darbiečiams“ nurėžę valdantieji konservatoriai su „valstiečiais“, dabar nusitaikė į Šeduvos globos namų gyventojus.

Pragyvenimas brangs

Dar pernai pragyvenimas vienam globotiniui Šeduvos globos namuose kainavo 700 eurų, o turintiems sunkią negalią – 750 eurų. Praėjusiame rajono Tarybos posėdyje nuspręsta, kad nuo šiol mėnuo globos namuose kainuos 750 eurų, o gyventojams su sunkia negalia – 800 eurų.

Nesunku suskaičiuoti, kad viena para ne pačiuose prabangiausiuose globos namuose vienam gyventojui atsieis apie 25 eurus.

Ar laikas didinti įkainius?

Su užmoju didinti socialinės globos kainas kategoriškai nesutiko Tarybos narys nepartinis Gediminas Lipnevičius.

„Mane nustebino noras tokiu sunkiu laikotarpiu didinti įkainius. Manau, kad dabar labai netinkamas laikas tai daryti“,- sakė Tarybos narys.

Tokiu valdančiųjų sprendimu suabejojo net kai kurie valdančiųjų atstovai. „Nemanau, kad dabar reikia didinti kainas, dar neaišku, koks bus surinktas biudžetas“,- sakė „valstiečių“ atstovas Jonas Povilaitis. Nors „valstietis“ J. Povilaitis nemanė, jog nereikia didinti Šeduvos globos  namų globotiniams įkainius, tačiau dėl mero mirktelėjimo ar dėl kitų priežasčių nubalsavo už įkainių didinimą senoliams.

Meras „suka uodegą“

Dėl kokios priežasties didinami socialinės globos įkainiai Šeduvos globos namuose, mero Antano Čepononio klausė Tarybos narys G. Lipnevičius.

„Keičiasi maitinimo normos, globotiniai gaus daugiau maisto“,- bandė sukti uodegą meras.

„Mere, nereikia meluoti, nejaugi iki šiol globotiniai gaudavo per mažai maisto?“- replikavo G. Lipnevičius.

Į pagalbą pasikvietė specialistę

Į kampą spaudžiamas meras į pagalbą pasikvietė specialistę, Socialinio skyriaus vedėjo pavaduotoją Rasą Miškinienę.

Valdininkė tikino, esą didėjo darbuotojų atlyginimai, taip pat brango medikamentai, slaugos priemonės, maistas. Pasak jos, pajamos bus gaunamos iš globojamų asmenų pajamų, savivaldybės lėšų ir iš dotacijų. Tačiau liko neaišku, kodėl, didėjant valstybės dotacijoms, dar prireikė iš globos namų gyventojų kišenės iškrapštyti ir taip varganai gaunamus eurus.

Senolių pinigais kamšo skyles?

Būtų suprantama, jeigu padidinus mokesčius surinktos lėšos būtų panaudotos globos namų gyventojų gerovei: papildomoms procedūroms, sveikatinimo reikmėms.

„To niekas tiesiai nepasakys, bet, manau, kad čia lenda sprendimo 200 tūkst. eurų suma apkarpyti išlaidas socialinei paramai. Panašu, kad lopant skyles einama lengviausiu ir nepadoriausiu keliu – skriaudžiami patys silpniausieji“, – įsitikinęs Tarybos narys G. Lipnevičius.

Balsavimo rezultatai:

Už Šeduvos globos namų gyventojams įkainių branginimą balsavo: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, K. Dainius, T. Januševičius, E. Pranevičius, I. Palionienė,  P. Kablys, J. Kvėglys,  S. Nakutis, V. Krikščiūnas, J. Povilaitis, A. Budrikas, G. Verdingas, J. Pravilonis, V. Janulaitienė, Z. Žvikienė. J. Povilaitis. Susilaikė  S. Luščikas.

Prieš įkainių didinimą balsavo nepartiniai Tarybos nariai V. Aleknienė ir  G. Lipnevičius.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Total
36
Dalinasi
Related Posts