Vaikų maitinimo pokyčiai su mero melo skraiste

Šių metų birželio 29 dieną vyksiančiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikams pateiktas sprendimo projektas dėl mokinių maitinimo organizavimo Radviliškio rajono bendrojo ugdymo mokyklose. Šiuo sprendimu siekiama, kad nuo šių metų spalio 30 dienos Radviliškio rajono švietimo įstaigos mokinių maitinimo paslaugą organizuotų savarankiškai. 

Vaikų maitinimo paslaugą perduoti privatiems paslaugos teikėjams buvo nuspręsta 2011 metais – nuo tada rajono mokinius maitina privačios įmonės, laimėjusios viešuosius pirkimus.

Per tą laiką sulaukta daugybės nepatenkintų mokinių ir jų tėvų atsiliepimų dėl maisto skonio ir kokybės, o didelė dalis moksleivių iš viso atsisako maitintis mokykloje tiekiamu maistu ir renkasi kepyklėles ar sveikatai nepalankias greitojo maisto užkandines. 

Pastaruoju metu maitinimo paslaugą rajono bendrojo ugdymo mokyklose teikė UAB „CNC Catering“, tačiau sutarties galiojimo terminas baigiasi šių metų spalio 28 dieną, o švietimo įstaigų vadovams buvo palikta galimybė paslaugos teikimo terminą pratęsti.

Jeigu birželio 29 dieną vyksiančiame rajono Tarybos posėdyje politikai pritars pateiktam sprendimo projektui, švietimo įstaigų vadovai bus įpareigoti nebepratęsti vaikų maitinimo paslaugų, sudarytų su UAB „CNC Catering“, o nuo spalio 30 dienos savo vadovaujamose ugdymo įstaigose mokinių maitinimą privalės organizuoti savarankiškai.

Siekiant, kad vaikų maitinimas rajono mokyklose vyktų sklandžiai, švietimų įstaigų vadovams bus pavesta iki šių metų spalio 28 dienos organizuoti ir vykdyti daržovių, ankštinių daržovių, vaisių ir uogų, skirtų Radviliškio rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams maitinti, viešuosius pirkimus.

Kitų maisto produktų, reikalingų mokiniams maitinti, pirkimu turėtų pasirūpinti Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyrius.

Preliminariais skaičiavimais, valgyklų įrangai įsigyti gali prireikti apie 100 tūkstančių eurų.

Meras bandė meluoti ir gavo atkirtį

Savivaldybės administracijos išplatintame mero Kazimiero Račkauskio pranešime meras dėkojo saviškiams ir pigiai politikuodamas apkaltino opozicijos tarybos narius, cituojame: „…Visų opozicijos atstovų labai prašau: pamirškime politines ambicijas ir nesutarimus, kad mūsų krašto vaikai netaptų politinių rietenų įkaitais“, – kviečia Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis.

Dėl šio mero pasisakymo socialiniuose tinkluose savo nuomonę išsakė Tarybos narys, opozicijos lyderis Gediminas Lipnevičius, cituojame: „Dėl mero paskleistos dezinformacijos! Savivaldybės tinklalapyje meras paviešino, kad neva opozicija nepritaria, politikuoja dėl vaikų maitinimo. Tai melas, nes mano atstovaujami Tarybos opozicijos nariai vienbalsiai komitetuose balsavo už pokyčius dėl vaikų maitinimo mokyklose. Vienbalsiai!!! Mes nepritarėm ir nepritarsime tik mero ir valdančiųjų norui apie 40 proc. branginti mokestį už darželius!“

Redakcija nusprendė patikrinti, kada vyko balsavimai komitetuose ir kada paviešintas straipsnis. Patikrinome ir ką gi straipsnio savivaldybės tinklalapyje paviešinimo tiksli data 2023-06-22 08:46:21, o kaip minėjo opozicijos lyderis Investicijų ir kaimo reikalų bei Kultūros, švietimo ir sporto komitetai vyko dieną anksčiau 2023-06-21, kuriuose Opozicijos atstovai balsavo už maitinimo pokyčius mokyklose. Meras ir jo aplinka aiškiai žinojo opozicijos poziciją bei balsavimą dėl mokinių maitinimo. Kodėl mero aplinka bandė specialiai klaidinti radviliškiečius, paliekame spręsti Jums, mūsų skaitytojai.

Paruošta pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts