Vaikų gynimo dieną sau atrakcijas surengę nepilnamečiai linksmybes baigė policijoje

Birželio 1-osios rytą į darbą atėję automobiliais prekiaujančios  Radviliškio bendrovės darbuotojai suprato, kad naktį kažkas šeimininkavo jų teritorijoje. Tapo aišku, kad buvo pasisavinti du automobiliai, kurių durelės buvo neužrakintos, o automobilių viduje palikti užvedimo rakteliai. Keisčiausia, kad automobiliai, jais pasinaudojus, buvo grąžinti atgal į teritoriją. Tiek 2003 metais pagamintas  BMW 320, tiek 2005 metais pagamintas VW GOLF buvo apgadinti. Tai akivaizdžiai bylojo, kad juos vairavo nepatyrę vairuotojai, kuriems suvaldyti transporto priemones sekėsi prastai.

Tą patį rytą, apie 5 val.,  suveikė vienos Radviliškio kavinės signalizacija. Į įvykio vietą atvykęs saugos tarnybos darbuotojas  apžiūrėjo kavinės abejas duris, tačiau jokių pažeidimų nenustatė. Po 20 minučių signalizacija vėl suveikė. Tada buvo konstatuota, kad į kavinę buvo įsibrauta, atstūmus jos langą. Kasos aparate pasigesta 20 eurų. Vėliau paaiškėjo, kad neprašyti svečiai pasičiupo ir alkoholio, ir cigarečių, ir ledų.

Pradėjus šių vagysčių tyrimą, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams kilo įtarimas, ar tai nebus  vietinių globos namų vaikų darbas, nes naktį  į policiją kreipėsi socialinė darbuotoja ir pranešė, kad išvakarėse iš centro kartu su pilnametystės jau sulaukusiu buvusiu šių namų gyventoju išėjo du čia šiuo metu gyvenantys nepilnamečiai – trylikos bei septyniolikos metų jaunuoliai, ir negrįžo. Birželio 1-osios ankstų rytą  šie jaunuoliai į centrą parsirado.  O po pietų trijulė jau sėdėjo policijos komisariate. Įtarimai, kad abi minėtos vagystės – šių jaunuolių darbas, pasitvirtino. 13-kametis dėl savo amžiaus dar negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, o dviem kitiems dėl vagysčių  pareikšti įtarimai. Beje, pastarieji jaunuoliai policijos pareigūnams yra žinomi dėl nuolat vykdomų vagysčių,  ne kartą bausmę atlikę Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose.

Vaikų gynimo dieną atrakciją sau surengė ir  du  nepilnamečiai Šiauliuose. Apie 20 val. į Kviečių g. esančią parduotuvę užėjo du jaunuoliai ir, pardavėjos akivaizdoje iš ledų šaldytuvo  pagrobę valgomųjų ledų, išbėgo iš parduotuvės. Po pusvalandžio vienas jų sugrįžo ir, papurškęs pardavėjai į akis dujų, vėl paspruko. Pardavėjai prireikė medikų pagalbos. Ligoninėje jai buvo konstatuota ragenos ir junginės maišelio nudegimas. Pagal pardavėjos nurodytus požymius pradėję įtariamųjų paiešką, Karaliaučiaus gatve važiavę policijos pareigūnai pastebėjo nuo Kviečių gatvės per laukus ateinančius jaunuolius. Išvydę pareigūnus, jaunuoliai apsisuko ir dėjo į kojas atgal link Kviečių gatvės. Pasprukti bėgliams nepavyko. Jie buvo sulaikyti ir vakaroti teko policijos komisariate. Sulaikytieji – šešiolikmečiai  taip pat iš vaikų globos namų. Vienas jų – jau irgi su teistumo įrašais biografijoje.

                       Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Shutterstock nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts