Vagystę inscenizavusiam latviui apgauti draudimo kompanijos nepavyko

Pasikėsinęs praėjusiais metais įvykdyti sukčiavimą ir melagingai pranešęs apie nebūtą nusikaltimą 23 metų Rygos gyventojas greitu laiku stos prieš Šiaulių apylinkės teismą. Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su prokurorais  baigė ikiteisminį tyrimą ir baudžiamąją bylą perdavė teisminiam nagrinėjimui.

Minėtas Latvijos pilietis nurodė, kad nusikalstamai veikai ryžosi dėl  susikaupusių skolų.  Sumanymui realizuoti jis pasirinko Šiaulius. Čia išsinuomojo butą   ir vienoje draudimo kompanijos apsidraudė savo turtą, o rugsėjo pabaigoje išlaužė nuomojamo buto langą ir išvažiavo į Rygą. Kaimynai, pastebėję keletą dienų atvirą buto langą, apie tai pranešė šeimininkui, o šis susisiekė su nuomininku. Atvykęs į Šiaulius, latvis konstatavo, kad iš buto dingo jo įvairių daiktų, kurių bendra vertė – beveik 15 tūkst. eurų. Dėl vagystės jis kreipėsi į Šiaulių  policiją ir draudimo kompaniją, kurioje buvo apsidraudęs turtą. Tarp dingusiųjų daiktų jis nurodė įvairius drabužius, auksinius papuošalus, kompiuterius ir kt.

Pareigūnai dėl vagystės pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurio metu bendradarbiavo ir su draudimo kompanijos darbuotojais. Paaiškėjo, kad draudimo kompanija šiam latviui yra išmokėjusi nemažą draudimo sumą dėl Kijeve iš jo automobilio pavogtų daiktų. Įtarimą sukėlė tai, kad pavogtų daiktų sąrašas buvo beveik analogiškas.

Vaikinas iš pradžių vagystės iš buto Šiauliuose inscenizaciją neigė, tačiau galiausiai  pripažino. Tad tyrimas dėl vagystės buvo perkvalifikuotas į tyrimą dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir pasikėsinimą sukčiauti.

                      Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
6
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts