Vadaktų Joninės

Pradėjome Jonines gražiame miestelyje… Kvietėme Jonus ir Janinas, uždėjome ąžuolo vainikus. Šio vakaro pirma daina buvo skirta Jonams ir Janinom. Buvo ,,apeigos“ –  apsivalėme kūną ir sielą.

Moterys buvo pakviestos išsiburti, po kiek metų jos ,,ištekės“. Pakvietėme vyrus ,,pasigalynėti“ virvės traukime. Vėliau vyrai rungtyje „1:1“  galynėjosi, kas toliau nuspirs batus.

Vakare uždegėme Joninių laužą. Apėjome aplink laužą ir ėjome šokti.
Prasidėjus šioms linksmybėms,  žaidėme žaidimą ,,Lik su skrybėle“ – kai  muzika nutildavo ir kas likdavo be skrybėlės, tas iš žaidimo iškrisdavo.

Joninių šventę vainikavo paparčio žiedo suradimas. Tiesa, Joninių šventė truko trumpiau, nei buvo planuota, nes užklupo netikėta audra.

Už nuotaikingą šventę dėkojame jos organizatorei Daivai Leščinskienei. Ir tariame didelį ačiū tiems,  kurie padėjo bei prisidėjo prie renginio organizavimo: Tomas laužas, jaunimas Naglis, Sandrijus, Jūratė Š. padėjo pasiruošti šventei, Zofija ir Leonas B. nupynė vainikus,  vaidilutės  Greta ir Dominika šventės pagalbininkės, Nerijui Šukučiui ačiū už puikų koncertą ir visai miestelio bendruomenei už dalyvavimą Joninių šventėje.

Vadaktų bendruomenės informacija

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts