Už „šokį su peiliu“ radviliškiečiui skirtas laisvės atėmimas

Šių metų kovo 14 d. 15.22 val. radviliškietis Juozas Nedzinskas sukėlė policiją ant kojų, kai nei iš šio, nei iš to sugalvojo ateiti pas netoliese gyvenančią D. Ž. ir pagrasinti peiliu. 68-erių vyras ne tik grasino – jis ir bandė durti peiliu gerokai jaunesnei moteriai. Laimei, moteris spėjo pasitraukti. Atvykus policijai, Juozui N. nustatytas 2,91 promilės girtumas. Kadangi vyras kėlė tam tikrą grėsmę, nuspręsta jį kuriam laikui uždaryti į areštinę. Na, o pradėtas ikiteisminis tyrimas pasiekė teismą ir už keistus „išdykavimus“ pensininkui skirta bausmė.

Gelbėjo nuo gaisro

Nukentėjusioji D. Ž. ikiteisminio tyrimo metu policijai pasakojo, kad keisti įvykiai, susiję su Juozu N., prasidėjo 2023 m. kovo 13 d. vakare, apie 20.00 val. Ji lauke vedžiojo savo šuniuką. Eidama pro namą, kuriame gyvena, ji užuodė iš vieno buto sklindantį degėsių kvapą. Iš karto kilo įtarimas, kad kažkas užsidegė. D. Ž. žinojo, kad bute gyvena asocialūs asmenys. Atsakinga moteris nuėjo į svilėsiais pasmirdusį butą, kurio durys buvo atviros, ir ant viryklės pamatė degantį puodą. Moteris užsuko dujas, paėmė nuo viryklės prisvilusį puodą ir išnešė jį į lauką. Ji matė, kad tuo metu buto gyventojai, vyras ir moteris, miegojo lovoje. Nukentėjusioji žinojo moters vardą, tačiau vyriškio visiškai nepažinojo. Teko miegalius pažadinti ir „atrašyti moralą“, kad šitaip su puodais elgtis pavojinga. Matėsi, kad vyras ir moteris yra neblaivūs. Jie sunkiai orientavosi aplinkoje ir greičiausiai dėl savo girtumo su D. Ž. nebendravo ir nieko jai nesakė.

Teko šokti per langą

Kitą dieną moters laukė netikėtumas. 2023 m. kovo 14 d., apie 15.00 val., D. Ž. iš darbo grįžo namo. Namuose buvo viena. Netrukus ji pro virtuvės langą pamatė, kad link jos buto durų eina kaimynės, kurios bute svilo puodas, gyvenantis vyriškis. Moteris, netrukus tapusi nukentėjusiąja, nieko blogo neįtarė – pagalvojo, kad vyriškiui kažko prireikė, ir nuėjo atidaryti durų. Vos pravėrusi duris, ji vyro, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, yra Juozas N., rankose pamatė peilį. Radviliškietis  užsimojo peiliu ir staiga iš apačios dūrė į ją. D. Ž. spėjo atšokti atgal, o „svečias“ ant jos ėmė garsiai šaukti „k., ateik čia“ ir ėmė artėti. Pasak nukentėjusiosios, jeigu ji nebūtų spėjusi pasitraukti, kaimynas būtų pataikęs į kairės pusės šlaunį. Peilis ir po to iš rankos niekur nedingo ir akivaizdžiai kėlė grėsmę. Nukentėjusioji labai išsigando. Ji įbėgo į kambarį, atsidarė langą ir basa iššoko pro langą į lauką ir nubėgo neatsigręždama. Pagalbos ieškoti ji nusprendė pas netoliese gyvenantį tėvą. Ten ji paskambino bendruoju pagalbos telefonu 112.

Policijos laukė klūpėdamas

Netrukus nukentėjusiosios tėvas nuėjo prie dukters namų ir ten pamatė Juozą N. Jis peilio nebeturėjo. Žmonės trise (nukentėjusioji, jos tėvas ir Juozas N.) laukė atvykstančių policijos pareigūnų. Kai atvyko policija, prie pareigūno uniformos privirtinta vaizdo kamera užfiksavo, jog tuo metu Juozas N. klūpėjo lauke ant laiptelių, prie mūrinės namo verandos. Nukentėjusiosios tėvas vienoje rankoje laikė maždaug 1,5 m ilgio medinę lazdą, o kitoje – klūpinčio vyriškio rankas už jo nugaros. Juozas N. atrodė akivaizdžiai neblaivus ir pareigūnams skundėsi, kad buvo sumuštas. Vaizdo įraše girdėti, kad Juozas N. su policija bendrauja piktai, vartoja necenzūrinius žodžius, todėl jam uždedami antrankiai.

Įvykius primiršo

Kaltinamasis Juozas N. teisme savo kaltę dėl grasinimo nužudyti pripažino. Jis pasakojo, kad tą dieną, kai išėjo su peiliu pas kaimynę, buvo įvykęs konfliktas su kitais žmonėmis. Iš pradžių vyriškis sakė, kad nukentėjusiajai nieko nesakė, negrasino, vėliau pripažino, jog taip galėjo būti, galbūt jis to dėl girtumo neprisimena. Juozas N. tvirtino, kad policiją iškvietė jis pats, parėjęs namo, rankoje laikydamas peilį ir supratęs, kad galėjo kažką negero padaryti. Jis sunkiai galėjo paaiškinti, kodėl pas kaimynę išsiruošė, nešdamasis peilį, tik spėliojo, kad galbūt norėjo išsiaiškinti, kodėl ji išmetė pridegusi puodą. 

Kažkada teistam už nužudymą – ir vėl laisvės atėmimo bausmė

Teismas, prieš paskirdamas bausmę, vertino daugelį aplinkybių, tarp jų – ir kaltinamojo asmenybę. Juozas N. praeityje buvo teistas 3 kartus ir už sunkius smurtinius nusikaltimus: nužudymą, nesunkų ir sunkų sveikatos sutrikdymą. Jis ir vėl padarė smurtinį nusikaltimą, kai teistumas nėra išnykęs. Dėl šių priežasčių teismui buvo akivaizdu, kad Juozas N. iš savo elgesio tinkamų išvadų nepadarė, gyvenimo būdo nepakeitė, todėl tinkamiausia bausmė už nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 145 straipsnio 1  dalyje, padarymą – terminuotas laisvės atėmimas. Galutinė Juozui Nedzinskui paskirta bausmė – 8 mėnesiai laisvės atėmimo. Ją nuteistasis turėjo pradėti atlikinėti nuo nuosprendžio paskelbimo 2023 m. gegužės 25 d. Nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts