Vos grįžo iš kalėjimo, pavogė dviratį ir vėl pasiųstas už grotų

Vos prieš dieną paleistas iš įkalinimo įstaigos radviliškietis Audrius Grigaitis, 2022 m. spalio 25 d. vakare, pamatęs neprirakintą sportinį dviratį aikštelėje prie didžiosios „Maximos“ Radviliškyje, nusprendė pasinaudoti situacija ir jį pavogti. Deja, turbūt apie vaizdo kameras vyriškis nepagalvojo. Dviračio „Specialized Rockhopper 29” vertė – 625 eurai. Tiek už jį buvo sumokėta parduotuvėje. Pateiktas parduotuvės kvitas. Dviratis buvo pirktas nepilnamečiui Radviliškio rajono gyventojo sūnui. Buvo kreiptasi į policiją ir vagis buvo išaiškintas jau kitą dieną – spalio 26 d.

Išnagrinėta pagreitinto proceso tvarka

Baudžiamąją bylą dėl šios vagystės 2022 m. lapkričio 8 d. išnagrinėjo Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Deimantė Andrulytė. Byla buvo nagrinėjama viešame teisiamajame posėdyje pagreitinto proceso tvarka. Toks procesas yra įmanomas, kai nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės yra aiškios, baudžiamoji byla turi būti nagrinėjama apylinkės teisme. Prokuroras į teismą tokiu atveju turi kreiptis ikiteisminio tyrimo pradžios dieną arba ne vėliau kaip per keturiolika dienų nuo ikiteisminio tyrimo pradžios dienos.

Pavogė, nes „skaudėjo kojas“

10 kartų teistas Audrius G. buvo paleistas iš Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos 3-ojo sektoriaus, neatlikęs visos jam skirtos bausmės, paskyrus jam intensyvią priežiūrą. Vyriškis vaikščiojo su apykoje. Apklaustas teisme, kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai. Jis papasakojo, kad dviratį pasisavino, kadangi skaudėjo kojas, be to, buvo nepatogi uždėta apykojė, todėl norėjo greičiau grįžti namo. Jis matė, kaip vaikinukas pastatė dviratį ir jo neprirakino, o pats nuėjo į prekybos centrą. Netoliese buvę merginos perspėjo vaikiną, kad prirakintų dviratį, tačiau jis tik numojo ranka ir nuėjo. Pamatęs tai, Audrius G. tiesiog paėmė dviratį, sėdo ant jo ir nuvažiavo. Bevažiuojant, dviratis sugedo, užsiblokavo galinis ratas ir Audrius G. dviratį parsivarė namo. Spalio 26 d. ryte atvažiavo policija ir dviratį paėmė. Kaltinamasis teismui sakė, kad dėl savo poelgio labai gailisi.

Grąžino apgadintą

Nukentėjusiuoju pripažintas vyras papasakojo, kad dviratį pirko savo sūnui, o šis vagystės įvykdymo dieną dviratį paskolino draugui. Tas dviračiu nuvažiavo į „Maximą“ ir nuėjo apsipirkti, neprirakinęs dviračio. Kai išėjo iš prekybos centro, jo jau nebebuvo. Vaikinukas, kuris visada naudodavosi nepigiai pirktu dviračiu, apie vagystę pranešė tėčiui, o šis paskambino ir pranešė policijai. Dviratį kitą dieną grąžino policija, tačiau jis buvo apgadintas – įlenkta priekinė žvaigždinė kartu su nulaužtu pavarų perjungėju, nubraukti dviračio rėmo dažai.

Nutaikė patogų momentą  

Policijai pateiktame vaizdo įraše matyti, kaip 2022 m. spalio 25 d. 19.56 val., prie įėjimo į prekybos centrą „Maxima“ durų stovi vyriškis, kuris yra apsirengęs tamsiais drabužiais – vilki tamsios spalvos pusilgę striukę su gobtuvu, striukė yra atsegta, tamsios, laisvos sportinio tipo kelnės ir tamsios spalvos avalynė. Matosi, kad vyras, stovėdamas prie įėjimo durų, stebi, kas vyksta prekybos centro viduje, po to prieina prie dviračių stove esančio dviračio, jį apžiūri ir vėl grįžta stebėti durų, po to apsisuka ir sparčiu žingsniu priėjęs prie dviračio, jį išsivaro iš vaizdo kameros stebėjimo zonos.

Išvadų nepadarė

Teismas padarė išvadą, kad kaltinamojo Audriaus G. kaltė yra visiškai įrodyta ir teisingai kvalifikuota pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 1 dalį. Jis padarė vieną tyčinį nusikaltimą, priskiriamą apysunkių nusikaltimų kategorijai. Audrius G. 10 kartų teistas, baustas administracine tvarka, tačiau galiojančių nuobaudų neturi, nedirba, registruotas Užimtumo tarnyboje. Vis tik kaltinamąjį itin neigiamai charakterizuoja tai, kad jis, 2022 m. spalio 24 d. paleistas iš pataisos namų, neatlikęs bausmės, paskyrus intensyvią priežiūrą, jau kitą dieną įvykdė vagystę. Vadinasi, Audrius G. iš ankstesnių teistumų nepasimokė, yra linkęs nusikalsti, nesilaiko visuomenėje nustatytų normų, silpni socialiniai ryšiai, todėl pataisyti jį gali tik sankcijoje numatyta griežčiausia bausmė – terminuotas laisvės atėmimas.

Jau atlieka laisvės atėmimo bausmę

Teismas Audrių Grigaitį pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 1 dalį ir galutinę subendrintą bausmę paskyrė 1 metų 3 mėnesių laisvės atėmimą. Bausmė jau pradėta vykdyti. Į bausmės atlikimo laikotarpį įskaitytas laikas, kurį nuteistasis nuo 2022 m. spalio 27 d. iki 2022 m. lapkričio 8 d. praleido suimtas.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo bet kuriuos rūmus.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts