Už Raudondvario dvaro sodybos nepriežiūrą savininkei skirta 1 100 eurų bauda

1 100 eurų administracinę baudą už Raudondvario dvaro sodybos vandens malūno langų ir durų neužsandarinimą bei pastato teritorijos nepriežiūrą turės sumokėti Radviliškio rajone gyvenanti verslininkė U. U. Nutarimas administracinio nusižengimo byloje priimtas Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose.

U. U., būdama bendrovės vadove, nepašalino 2019 m. rugsėjo 18 d. Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos surašyto reikalavimo pašalinti pažeidimus nekilnojamame kultūros paveldo objekte. Specialistai buvo nurodę užsandarinti atviras Raudondvario dvaro sodybos vandens malūno langų ir durų angas, pašalinti prie pastato augančius savaiminius želdinius bei išvalyti iš pastato teritorijos statybines šiukšles.

U. U. atsakomybę lengvinančių bei atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Verslininkė turi galiojančią nuobaudą už tokio pat nusižengimo padarymą. Prieš daugiau nei metus už analogišką nusižengimą teismas buvo paskyręs 390 Eur baudą, kuri nesumokėta.

Verslininkėiš esmės kaltę dėl padaryto nusižengimo pripažino, jo padarymo neginčijo, dalį reikalavime nurodytų pažeidimų pašalino. Ji teisme nurodė, kad nupjauti želdiniai, kurie buvo aukšti ir pjaunama žolė, bet gali būti, kad želdiniai vėl ataugo, nes jie yra savaime augantys. Anot U. U., durų ir langų užsandarinti negali, nes langai bus daužomi, durys išlaužiamos, kai pašaliniai asmenys norės patekti į pastato vidų.

Departamento atstovai prie Raudondvario dvaro malūno lankėsi prieš daugiau nei mėnesį. Jie nurodė, kad prie malūno augo želdiniai, buvo statybinės šiukšlės, langai ir durys neužsandarinti. Pažymėjo, kad U. U. apie surašytą 2019 m. rugsėjo 18 d. reikalavimą ir jame nurodytą terminą iki 2019 m. lapkričio 15 d. nustatytiems trūkumams pašalinti buvo žinoma, ji buvo informuota tinkamai. Įteikus reikalavimą dėl pažeidimų pašalinimo, U. U. prieštaravimų nereiškė. Taip pat nurodė, kad verslininkė 7 kartus buvo kviečiama atvykti į Departamentą protokolui surašyti, tačiau nei karto neatvyko, todėl administracinio nusižengimo protokolas buvo surašytas jai nedalyvaujant.

Nutarimas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo administracinio nusižengimo byloje kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/
Total
1
Dalinasi
Related Posts