Už du smūgius patėviui į veidą radviliškiečiui skirtas pusmetis darbų

Kad ten, kur alkoholis, ten ir nesutarimai, niekam ne paslaptis. Dar viena kumščių kilnojimo istorija, kai kartu begeriant išnyko ir savitvarda, nutiko šių metų pradžioje. Šį kartą radviliškietis atsipirko iš dalies lengva ir naudos duodančia bausme – turės prižiūrėti pagalbos stokojančius žmones. Tai turėtų daryti įtakos jo požiūriui į gyvenimą bei padėti keisti elgesį.

Smurtautojas ir nukentėjusysis – panašaus girtumo

Beveik vienodai girti – radviliškietis Andrius Bulatovas ir jo mamos sugyventinis A. M. – buvo tuo metu, kai išgertuvių metu kilo konfliktas ir jaunas vyras sudavė į veidą savo patėviui. Policija buvo iškviesta į Radviliškį, J. Jaramino gatvę. Fizinį skausmą sukėlusiam smurtautojui buvo nustatytas 2,18 promilių girtumas, o po ranka pasitaikiusiam 57 metų vyrui – 2,12 promilės. 2022 m. sausio 6 d. vakare Andrius B., jo mama bei jos sugyventinis tiesiog išgėrinėjo ir susipyko, nes vyresnysis ėmė priekaištauti posūniui dėl nieko neveikimo ir girtuokliavimo. Nukentėjusysis į Bendrąjį pagalbos centrą paskambino pats ir atvykusiems pareigūnams papasakojo, kad kartu gyvenantis Andrius B. sudavė jam delnu į kairę ausį ir skruostą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnį. Byla pasiekė teismą su prokuroro prašymu bylą užbaigti, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą.

Skiriant bausmę, atsižvelgta į kaltinamojo asmenybę

Įvertinęs daugelį aplinkybių, teismas nusprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti, Andriui B. skyrus laisvės apribojimą, įpareigojant jį rūpintis priežiūros reikalingais asmenimis. Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad jis kaltu prisipažino bei gailėjosi. Kaip dažnai tokiais atvejais, kai panaudojamas smurtas, būna, Andriaus B. atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinta tai, kad nusikalstamą veiką padarė, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui. Radviliškietis anksčiau buvo teistas ir teistumas neišnykęs, bet tuo metu jis buvo įvykdęs kitokio pobūdžio nusikalstamą veiką – vagystę. Nors ir mėgstantis išgertuves, vyras baustas administracine tvarka nebuvo.

Skirtas laisvės apribojimas, įpareigojant rūpintis pagalbos stokojančiais žmonėmis

Teismo baudžiamuoju įsakymu, kurį Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus priėmė 2022 m. vasario 8 d., Andriui Bulatovui skirtas laisvės apribojimas 6 mėnesiams, įpareigojant jį neatlygintinai išdirbti 40 valandų per 5 mėnesius įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Nuteistasis turi teisę su skirta bausme nesutikti ir prašyti surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
14
Dalinasi
Related Posts