Tualetas stovi , o vaikai parke „tręšia“ medžius


Atšilus orams vis daugiau mamų su savo mažyliais išsiruošia į miesto parką: pakvėpuoti grynu oru,  pažaisti stalo tenisą, pasportuoti ant treniruoklių, pasivažinėti riedučiais – žodžiu, parke gyvenimas virte verda. Tačiau po kurio laiko mažylius bei vyresniuosius vaikus prispaudžia „gamtiniai reikalai“,o vienintelė išeitis – pasinaudoti parke esančiu mobiliuoju tualetu. Ne visoms mažylių mamoms patinka šio tualeto kvapas ir vidaus išvaizda.

„Sveikos mamytės, įdomu pasidarė padiskutuoti tokia tema „parko tualetas” na, žinokit, atėmė žadą, kai teko vaiką nuvesti į tą būdelę…
Nesuprantu, nejau neįmanoma padaryti parke normalų tualetą, tarkim, kaip centre prie „Norfos“? Stovi vidury parko tuščias, niekam nereikalingas garsiai nuskambėjęs pastatėlis, tai ar nebūtų galima įrengti ten normalių tualetų?  Kodėl negalėtų, tarkim, tam pastate būti pardavinėjamas vanduo, kava ar arbata, būtų įrengtas tualetas. Vaikai eina už medžių sisioti, ar tai normalų?“,- rašo mažylių mamos.
Seniūno Ernesto Mončausko atsakymas
Apie šią delikačią situaciją parke paklausėme Radviliškio miesto seniūno Ernesto Mončausko.
„Mes su bendrove esame sudarę sutartį, pagal kurią ji prižiūri šiuos biotualetus. Vakar lankiausi parke, tualetas buvo visiškai tvarkingas. Gal tualeto vidus būna labiau apdergiamas per naktį, per savaitgalį, primėtoma viduje nuorūkų. Reikia suprasti, kad tai viešas tualetas, kas nori, tas juo ir naudojasi. Juk viešame tualete nebus tokių sąlygų kaip namuose. Stacionaraus tualeto, kaip prie „Norfos“, statyti neverta dėl nedidelio gyventojų kiekio, nes reikėtų papildomo darbuotojo etato“,- sakė miesto seniūnas E. Mončauskas.
„Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininko Gedimino Lipnevičiaus, išrinkto į rajono Tarybą, komentaras
„Ši parko tualeto problema man nebuvo žinoma, manau, kad ją galima spręsti nesudėtingai – čia nereikia nei tūkstančių, nei milijonų eurų. „Latvių namelyje“ vasaros metu galėtų  veikti viešas tualetas, o taip pat gal būtų galima prekyba arbata, kava, vaisvandeniais bei ledais. Apie šį  klausimą bus galima aptarti su meru bei kitais Tarybos nariais ir rasti sprendimą, kad vasaros metu radviliškiečiai parke galėtų leisti laiką nepatirdami nepatogumų“.
„Radviliškio krašto“ redakcijos darbuotojams apsilankius miesto parko tualete, jo aplinka ir  vidus buvo gana tvarkingi, nors tualeto viduje kvapas sklido ir nekoks.

Gyventojams patartume pamačius netvarką parke ar biotualete pranešti miesto seniūnui, nes jo pareiga kovoti su mieste klestinčia netvarka.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts