Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Trims Tarybos nariams gatvės nebedulkės

Avatar

Paskelbta

data

Visai dar neseniai Lietuvą sukrėtė skandalas, kai buvo išasfaltuotas kelias į ministro pirmininko S. Skvernelio namus. Istorija kartojasi ir Radviliškio rajone – Tarybos nariai savo kolegoms nusprendė taip pat išasfaltuoti gatves.

Rajono meras konservatorius A. Čepononis pasekė premjero S. Skvernelio istorijos pavyzdžiu ir teikė siūlymą Tarybai, kad prie jo draugams ir partijos kolegoms priklausančio nekilnojamojo turto būtų išasfaltuotos gatvės.

Skaitytojai, kaip ir daugelis radviliškiečių, metų metus mina savivaldybės valdininkų slenksčius, prašydami išasfaltuoti dulkėtas gatveles, o štai trims Tarybos nariams šast  ir nusišypsojo  Fortūna – prie jų valdų gatvės bus asfaltuojamos. Na, ne visi Tarybos nariai galėtų tikėtis gatvės asfaltavimo šalia jų namų – dažniausiai tik priklausantys „teisingai“ konservatorių partijai ar metai iš metų  besibičiuliaujantys su šios partijos vadovais.

Prie trijų Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narių – save opozicija prisistatančio rajono socialdemokratų partijos skyriaus pirmininko K. Račkauskio bei konservatorių, mero kolegų S. Dišlės ir E. Pranevičiaus –  priklausančio nekilnojamojo turto bus išasfaltuotos gatvės.

Beje, Tarybos narys K. Račkauskis, net du kartus paklaustas apie prie jo valdų asfaltuojamą kelią, „nėrė į krūmus“ ir į klausimus nesiteikė  atsakyti.

Už šį sprendimą balsavo konservatoriai: A. Čepononis, A. Grabauskas, K. Dainius, I. Palionienė, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, J. Pravilonis, S. Luščikas; „valstiečiai“: J. Povilaitis, K. Dambrauskas, M. Pauliukas, V. Krikščiūnas; „darbiečiai“: J. Baublys, Z. Žvikienė.

Už šį sprendimą nebalsavo nepartiniai Tarybos nariai – V. Aleknienė ir G. Lipnevičius.

Tad trys politikai, dar nespėję nei kojų apšilti Taryboje, netrukus džiaugsis asfaltuotomis gatvėmis prie savo nekilnojamojo turto. Kuo toliau, tuo labiau ryškėja tikroji, neapsimestinė opozicija Radviliškio rajono savivaldybės taryboje.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi