Teisme išspręstas atsakomybės klausimas dėl dviejų vilkikų kaktomušos ties Mažaičių kaimu

2022 m. sausio 12 d. išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje buvo aiškinamasi dėl eismo įvykio, nutikusio 2022 m. birželio 7 d., apie 16.09 val., Radviliškio rajone, Mažaičių kaime, kelyje Radviliškis – Pakruojis, kur susidūrė du medienos rąstais pakrauti vilkikai. Pripažinta, kad avariją sukėlė į priešpriešinę eismo juostą išvažiavęs Egidijus Motėjauskas, vairavęs vilkiką VOLVO FH su priekaba. Kito vilkiko vairuotojui 47-erių R. K. buvo padaryti sužalojimai, kurie įvertinti kaip sunkus sveikatos sutrikdymas. Nukentėjusysis greitosios pagalbos automobiliu nuvežtas į Šiaulių Respublikinę ligoninę ir paguldytas į Chirurginės reanimacijos skyrių.

Išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą

Egidijui M. pareikštas kaltinimas dėl to, kad jis nesilaikė Kelių eismo taisyklių 9, 119 ir 127 punktuose numatytų reikalavimų, tai yra, važiuodamas keliu, nesilaikė visų būtinų atsargumo priemonių ir sukėlė pavojų kitų eismo dalyvių bei jų turto saugumui. Jis nevažiavo kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto, nepasirinko tinkamo važiavimo greičio, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties. Dėl šių priežasčių Egidijaus M. vairuojamas vilkikas išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su nukentėjusiojo automobiliu. Dėl tokių neatsargių veiksmų buvo sunkiai sutrikdyta nukentėjusiojo R. K. sveikata. Eismo įvykio metu oro sąlygos buvo geros – nebuvo kritulių, oro temperatūra viršijo 23℃. Apgadintos abi transporto priemonės. Tokie Egidijaus M. veiksmai įvertinti kaip nusikaltimas, numatytas Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 3 dalyje.

Pasekmės liks visam gyvenimui

Iš Klaipėdos rajono atvykęs Egidijus M. gavo pripažinti kaltę ir pagalvoti apie nemaža suma įvertintą nukentėjusiojo sužalojimą bei kitokią jam padarytą žalą. Nukentėjusiajam sužalota galva, padarytos žaizdos skruoste bei krūtinėje, lūžo šonkauliai, nubrozdinta oda krūtinėje, sumušti plaučiai. Skaudžiausias pasekmes sukėlė atviras kairio žastikaulio lūžis – kaulo atstatymui reikėjo sudėtingos chirurginės operacijos, po kurios sekė ilgas gydymas ligoninėje.  Kad nukentėjusiajam liko pasekmės visam gyvenimui, akivaizdžiai buvo matyti teisiamajame posėdyje, kur buvo pastebimas, kad R. K. nevaldo sužalotosios rankos nykščio ir netgi nesinaudoja visu kairės rankos delnu. Šis sutrikimas labai neigiamai įtakoja ir įtakos jo gyvenimo kokybę.

Užsižiūrėjo į radijo imtuvą

Teisme nukentėjusysis E. M. savo kaltę pripažino visiškai. Jis papasakojo, kad minėtą dieną vilkiku vežė medieną ir nukreipė akis į radijo ryšio imtuvą. Užteko vieno žvilgsnio į šoną ir vairuotojas netikėtai pamatė, kad išvažiavo vieną metrą į kairę nuo vidurio linijos. Tuo metu iš priekio artėjo kitas vilkikas. Jo vairuotojas staigiai susuko vairą į dešinę, o nuo staigaus pasukimo kaltininko puspriekabės galas kliudė priešais atvažiuojančio vilkiko kabiną. Nukentėjusiojo vairuotas automobilis buvo nublokštas apie 100 metrų nuo kelio. Nulėkusio nuo kelio vilkiko vairuotoją teko išlaisvinti gaisrininkams. Kaltinamasis teismui stengėsi sudaryti kuo geresnį įspūdį – tvirtino, kad dėl savo elgesio labai gailisi, žadėjo atlyginti civilinį ieškinį, informavo, kad po eismo įvykio skambino nukentėjusiajam ir teiravosi apie jo sveikatą.

Prašė priteisti 15 tūkst. eurų

Nukentėjusysis R. K. byloje pateikė civilinį ieškinį, kuriame nurodė, kad šio įvykio metu buvo sugadintas jo asmeninis turtas (kompiuteris 373,25 Eur, akiniai nuo saulės 75,05 Eur ir žiūronai 100 Eur). Buvo reikalingos lėšos sveikatos reabilitacijai, įvairioms gydymo priemonėms ir kelionėms pas medikus. Tam jis tvirtino išleidęs 1217,44 Eur. Šios išlaidos patvirtintos pateiktais kvitais. Nukentėjusysis teigė, kad dėl patirtų ilgalaikių sužalojimų jis patyrė fizinį skausmą, ilgą laiką praleido ligoninėje, sutriko jo įprastas gyvenimo būdas, ir jis dar ilgai tęsis, nes laukia ilga reabilitacija. Dėl visų šių patirtų išlaidų bei išgyvenimų R. K. teismo prašė priteisti 15000 Eur neturtinės žalos atlyginimui. Civilinį ieškinį dėl turtinės žalos atlygino civilinis atsakovas – draudimo bendrovė, kurioje buvo apdrausta transporto priemonę vairavusio vairuotojo (kaltinamojo) civilinė atsakomybė.

Teismas pasigailėjo

Teismas atsižvelgė į tai, kad Egidijus M. anksčiau niekada nebuvo teistas, nors  administracine tvarka už Kelių eismo taisyklių pažeidimus jis yra baustas, tačiau nuspręsta, kad šių pažeidimų negalima laikyti piktybiniais. Be to, kaltinamasis dėl savo veiksmų nuoširdžiai gailėjosi ir atsiprašė nukentėjusiojo. Dėl šių priežasčių nuspręsta jam skirti švelniausią sankcijoje numatytą bausmės rūšį – baudą, neuždraudžiant naudotis specialiąja teise – vairuoti transporto priemones.

2500 eurų baudą turės sumokėti per 2-jus metus

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus Egidijų Motėjauską pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 3 dalį. Jam skirta bausmė – 75 MGL bauda. Kadangi byloje taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas, ši bausmė sumažinta trečdaliu ir galutinė Egidijui Motėjauskui skirta bausmė – 50 MGL (2500 Eur) bauda, kurią jis įpareigotas sumokėti per 2 metus. Nuketėjusiojo pareikštas civilinis ieškinys tenkintas visiškai. Iš civilinio atsakovo, draudimo bendrovės, nukentėjusiajam R. K. priteista neatlygintos neturtinės žalos dalis – 9890 Eur.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts