Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Teismas toliau narpliojo E. Mončausko bylą

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 2 -ąją dieną Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose toliau buvo nagrinėjama  E. Mončausko baudžiamoji byla.

Teisėja Vilma Šiukštienė liudyti pakvietė sporto klubo „Rytų Kovotojas“ trenerius Aivarą Vasiliauską, Robertą Murauską, Radviliškio rajono savivaldybės Administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus ekonomistę Auksę Vizbarienę, Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistes Danutę Kulikauskienę ir Jurgitą Gubanovienę. Taip pat buvo iškviesti ir kai kurie sportininkų tėveliai.
Posėdis buvo pradėtas liudininkų apklausa. Buvo paprašyta atsakyti į teismo, prokuroro Žydrūno Kungio, teisiamojo ir jo gynėjo advokato Mindaugo Vagonio klausimus. Aiškintasi, kaip buvo mokamos įmokos už treniruotes, kas apmokėdavo keliones į varžybas, kaip sporto klubas buvo finansuojamas iš Savivaldybės lėšų. Teismui ir prokurorui buvo nepriimtina, kaip E.Mončausko advokatas bandė liudininką išprovokuoti klausimais apie asmeniškumus. Esą visas tyrimas pradėtas tik dėl kažkieno noro pakenkti jo ginamajam, o ne todėl, kad FNTT, atlikusi ikiteisminį tyrimą, perdavė baudžiamąją bylą nagrinėti teismui.
Apklausiant VMI specialistes dėl ekspertinės nuomonės, išaiškėjo, kad po sausio 14 dienos VMI vyr. specialistės išvados, teisiamasis E. Mončauskas kovo 18 dieną raštiškai susitaikė su mokesčių administratoriumi. Niekieno neverčiamas šios baudžiamosios bylos kaltinamasis tuo metu pripažino, kad pažeidė LR įstatymus ir sumokėjo mokesčius, kadangi dėl netinkamai deklaruotų pajamų atsirado skirtumas. Tiesa, teismo posėdžio metu nebuvo pagarsinta, kokia tai suma. Gilinantis į dokumentus, teisėja klausė kaltinamojo, kokius susitaikymus pasirašo su VMI ir kaip tokie prisipažinimai galėtų būti vertinami. Ji patarė E. Mončauskui su advokato pagalba išsiaiškinti visus neatitikimus. Kaip ekspertės į posėdį pakviestos VMI specialistės nedrįso vertinti jų kolegės pasirašyto susitaikymo. Jos nurodė, kad jei ta pačia veikla užsiima įmonė ar bet koks kitas juridinis asmuo, jie negali samdyti fizinių asmenų su verslo liudijimais, jei veiklos sutampa.
Posėdžio pabaigoje prokuroras Ž. Kungys teismo paprašė išreikalauti dokumentų iš Savivaldybės administracijos dėl Neformaliojo švietimo finansavimo. Kaip žinia, Savivaldybės kontrolierė yra atlikusi tyrimą dėl E.Mončausko vadovaujamo sporto klubo trenerių darbo ir nustatė pažeidimų. Teismas atmesdamas advokato argumentus patvirtino prokuroro prašymą ir nurodė išsireikalauti prašomą informaciją. Kitas posėdis numatytas gegužės 20 dieną, 9 val. 30 min.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Kad vaistai netaptų kasdieniu valgiu

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019