Socialiniai tinklai

Aktualijos

Teismas panaikino aplinkosaugininkų nutarimą ir grąžino bylą dėl medžiokliniu šautuvu nušautos avies

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismas panaikino aplinkosaugininkų nutarimą ir bylą grąžino iš naujo tirti dėl 2020 m. rugsėjį legaliai laikomu medžiokliniu šautuvu nušautos negaluojančios avies. Savo valdose savo avį nušovusiam Šiaulių rajono medžiotojui V. O. aplinkosaugininkai skyrė 1 025 eurų baudą ir atėmė teisę vienus metus medžioti. Medžiotojas V. O. aplinkosaugininkų nutarimą apskundė teismui.

„Medžiotojas, nušaudamas avį teisėtai laikomu medžiokliniu ginklu, skirtu medžioklei, galimai pažeidė bendrąją medžiotojo pareigą medžioti tik medžiojamus gyvūnus ir nenaudoti ginklo su medžiokle nesusijusiais tikslais ir tvarka“, – sako Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Mantas Liesis.

Anot teisėjo M. Liesio, V. O. neturėjo teisės naudoti ginklo kitiems nei leidime laikyti (nešiotis) ginklus nurodytiems tikslams, t. y. skersti avį ją nušaudamas su medžioklei skirtu ginklu. Teismo vertinimu, V. O. galimai pažeidė bendrąją LR medžioklės įstatyme numatytą medžiotojo pareigą laikytis minėto įstatymo. Avis nėra priskiriama medžiotojo medžiojamiems gyvūnams, dėl avies neišduodamas medžioklės lapas. Todėl teismas konstatuoja, kad veika gali būti kvalifikuota ne pagal ANK 290 straipsnio 4-ą dalį, dėl buvimo medžioklės plote su į dėklą neįdėtu šautuvu ir be medžioklės lapo, o pagal 1-ą minėto straipsnio dalį, kaip bendros pareigos medžioklinį ginklą naudoti tik medžioklei pažeidimą.

2020 metų rugsėjo 4 d. Šiaulių rajone medžiotojas V. O. su teisėtai laikomu šautuvu nušovė savo naminę avį. Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos V. O. nutarimą surašė 2020 m. spalio 22 d. Teismo vertinimu, atsakomybės ir kvalifikavimo aspektu, ši veika patenka į kelių teisinių santykių reguliavimo sritį. Dėl tinkamo naminio gyvūno (avies) skerdimo ir žiauraus elgesio su gyvūnu policija atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba teismui pateikė išvadą, kad negali įvertinti, ar medžiokliniu šautuvu nušauta avis buvo nužudyta laikantis įstatymų ir reglamento. Dėl šaunamojo ginklo laikymo ir gabenimo tvarkos policija medžiotojo V. O. nepatraukė atsakomybėn. Teismas nutartį įpareigojo išsiųsti ne tik bylos šalims, bet ir minėtoms institucijoms.
Per teismo posėdį V. O. paaiškino, kad medžioja seniai. Žino, kad einant į medžioklę visada reikia išsiimti medžioklės lapą, tačiau šiuo atveju net mintis tokia nekilo. Šiaulių rajono gyventojas sako, kad vaikščiojo savo kieme ir tai vertina kaip savo namų ūkio plotą. Anot V. O., dėl sklypo yra sudaryta panaudos sutartis ir jis nežino, kaip aptvaras pateko į medžioklės plotus. Eidamas šauti avį, negalvojo, kad eina į medžioklę. Ėjo nušauti avį, nes ji buvo susižalojusi koją.

Nutartis per 20 d. nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė
Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja
(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
Mob. 8 676 50 348
Faks. (8 41) 598 480
el. p. nijole.damule@teismas.lt
https://siauliu.teismai.lt/

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi