Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Tarybos narė darbo metu virsta Snieguole

Avatar

Paskelbta

data

Darbo metu Tarybos narė S. Dišlė vaikščioja po namus su šakočiais. Skambinu UAB „Radviliškio šiluma“ direktoriui P. Mickaičiui pasiteirauti, kodėl jo pavaldinė „pavirto” į Snieguolę ir pradėjo dalinti kalėdines dovanas. Nepamiršęs pasakyti, kokią susiformavęs nuomonę turi apie mane, vis tik P. Mickaitis pasakė, kad jo vadovaujamoje įmonėje taip nebus, ir, jei faktai pasitvirtins, ji bus nubausta (tikrai sveikintinas žingsnis). Taigi, jei permokame už šilumą, žinokite, kad kažkiek prisideda ir Tarybos narių piktnaudžiavimas savo statusu.


Pati Tarybos narė, pagauta „nusikaltimo” vietoje, teigia, kad yra savivaldybėje, o tik prispausta argumentų „prie sienos” sako, kad padeda į sunkią padėtį patekusiai močiutei (stipru, atveži nedidelį šakotį darbo metu, dar tikriausiai su tarnybiniu transportu, ir tai laikoma pagalba; bepigu ją dalinti, kai nemoki iš savo kišenės). Net pamiršo pasakyti, kad galbūt dar tik eis į savivaldybę.


Aš labai tikiuosi, kad direktorius P. Mickaitis bus principingas ir nežiūrės, kad Šeimos ir labdaros fondui, vykdančiam sveikintiną veiklą, vadovaujanti Skaidra Dišlė turi tą veiklą vykdyti laisvu nuo darbo metu.


Ji gal jaučiasi galinti tai daryti bet kada, juk meras A. Čepononis šiandien yra Vilniuje, o tiesioginis vadovas… Galima juk pasakyti, kad kai man reikėjo išeiti, jo nebuvo. Skaidra Dišle, ar paaiškinote tai močiutei duodama šakotį, kad gal jis yra nupirktas iš kitų UAB „Radviliškio šiluma” klientų kišenės… Nors jums gal ne naujiena susimaišyti „kišenes” ir dalinti „svetimą” gėrį savo vardu. Gėda, aš tiek galiu pasakyti, ne todėl, kad darote gerą darbą ar vykdote gerą veiklą, o todėl, kad taip darydama „vagiate” iš kitų.


Marius Aleksiūnas

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi