Taryboje – priekaištai direktorei dėl melo

Tarybos posėdyje svarstant rajono Strateginį veiklos planą, Tarybos nariams iškilo klausimų dėl savivaldybės finansinės padėties bei dėl šio plano prioritetų.

Savivaldybė dar panoro skolintis

Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui  posėdžio metu iškilo klausimas, kodėl Radviliškio rajono savivaldybės biudžete esant 5 milijonams eurų, savivaldybės administracija dar panoro iš Finansų ministerijos skolintis 3 milijonus eurų.

„2020 metų birželio 17 d. Tarybos posėdyje buvo prašoma leisti savivaldybės administracijai iš Finansų ministerijos pasiskolinti  tris milijonus eurų, kad būtų užtikrintas darbo užmokesčio išmokėjimas savivaldybės biudžetinių įstaigų darbuotojams, atsiskaityta su Sodros biudžetu ir sumokėta už suteiktas paslaugas, dar vėliau buvo sakoma, jog į biudžetą nesurinkta 1,15 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčių. Tačiau paaiškėjo, jog rajono biudžete yra net 5 mln. nepanaudotų lėšų. Kokiu tikslu buvo meluojama – juk jeigu yra 5 mln. laisvų pinigų, skolintis tikrai nereikia“,- į administracijos direktorę kreipėsi Tarybos narys G. Lipnevičius.

Visos savivaldybės skolinosi?

Pasak administracijos direktorės J. Margaitienės, niekas niekam nemelavo – juk visos savivaldybės skolinosi iš Finansų ministerijos, tad kodėl Radviliškio rajono savivaldybė turėjo atsilikti? „Finansų ministerijos duomenimis, biudžetas turėjo nerinkti 3,5 mln. eurų pajamų, tad, kad metus baigtume tvarkingai ir vykdytume visus kreditorinius įsipareigojimus, tas sprendimas ir buvo priimtas. Visos Lietuvos savivaldybės skolinosi“,- naivokai paaiškino J. Margaitienė.

„Labai sunku suprasti jūsų paaiškinimą, kodėl reikėjo prašyti dar skolintis 3 milijonus, kodėl klaidinote Tarybos narius. Juk net pirmokas gali suskaičiuoti, kad turint 5 milijonus laisvų pinigų skolintis tikrai nereikia. Prašau paaiškinkite“,- dar kartą  direktorės pasiteiravo G. Lipnevičius.
Akivaizdžiai matėsi, kad administracijos direktorei Tarybos nario užduoti klausimai itin nepatiko, ji bandė išsisukinėti – taip ir nesugebėjo paaiškinti, kur norėjo panaudoti dar 3 mln. skolintų pinigų. 

Netinkamai sudėlioti prioritetai

Svarstant Strateginį veikos planą, Tarybos narė Z. Žvikienė apgailestavo, jog į jį neįtrauktas Antaniškių parko sutvarkymas ir priraikymas viešosioms erdvėms. Tarybos narės nuomone, šis parkas galėtų priklausyti savivaldybei ir vėl atgimti kaip gyventojų poilsio vieta. Beje, anksčiau apie Antaniškių parko estrados panaudojimą „Radviliškio krašto bendruomenės“ veiklai savivaldybės administracijai teikė ir Tarybos narys G. Lipnevičius, tačiau sulaukė pasiūlymo …ją iš savivaldybės  išsinuomoti arba  nusipirkti. Šis ciniškas administracijos direktorės pasiūlymas itin papiktino bendruomenę.

Turbūt  anksčiau radviliškiečių mėgtam Antaniškių parkui dėl savivaldybės valdininkų kaltės lemta virsti šabarkštynu, o naujos poilsio erdvės, tokios, kaip Eibariškių parkas, kuriamos „įsisavinant“ europinius milijonus.

Beje, socialdemokratai, kaip ir „valstiečiai“, konservatoriai ir „darbiečiai“, prieš rinkimus radviliškiečiams žadėję  „aukso kalnus“, nesugebėjo pateikti net vieno pasiūlymo – vienintelis  Tarybos nario G. Lipnevičiaus vadovaujamas komitetas UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS  teikė siūlymus dėl gyventojų gerovės.

Jonas Petrikas

Total
3
Dalinasi
Related Posts