Socialiniai tinklai

Aktualijos

Tarptautinis mokytojų susitikimas Italijoje

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 11-14 dienomis vyko antrasis tarptautinis Erasmus+ projekto „Make every step count“ mokytojų susitikimas Italijoje, „Corbino“ licėjuje Sirakūzų mieste. Šiame susitikime dalyvavo ir Baisogalos gimnazijos delegacija: direktorė Rita Juškevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Krugelienė, technologijų mokytoja Angelė Ladukienė, spec. pedagogė Renata Žikarienė ir šokio mokytoja Jūratė Kačiukevičienė.

Pirmąją susitikimo dieną projekte dalyvaujančios šalys pristatė vykdytas mokykloje veiklas, trumpai aptarė švietimo sistemą, specialiųjų poreikių turinčių vaikų integraciją. Dauguma dalyvių akcentavo, jog dėmesio šių mokinių integravimui skiriama mažai, jie jaučiasi atstumti klasės draugų. Visiškai kitokia situacija yra Didžiosios Britanijos Pendle Community High School. Šioje mokykloje daug metų dirbanti mokytoja Debra Grogan teigė, jog mokykloje visi vaikai jaučiasi saugūs, yra draugiški, nes čia mokosi ypač didelių  spec. poreikių turintys vaikai. Visi šioje mokykloje džiaugiasi bent mažiausiu pasiekimu. Taip pat, kaip problema išskirtas tėvų ir mokyklos bendradarbiavimas, žemas mokytojo autoritetas visuomenėje.

Antrąją dieną gerąja patirtimi ugdant pozityvų mokinių mąstymą dalinosi Turkijos Balikesir mokyklos mokytoja Gonča Cilli ir Didžiosios Britanijos Pendle Community High School mokytoja Debra Grogan. Vienas iš būdų, kaip padėti mokiniams ugdytis pozityvų mąstymą, pildyti saivaitės dienoraštį, kuriame kas dieną vaikas turi parašyti tik pozityvius dalykus: ką gero šiandien padariau, įvykis, kuris man patiko, dalykas, kuriuo aš didžiavausi, dalykas, kuris man pasisekė, ką gero padariau dėl kitų ir pan. Trečioji diena buvo skirta projekto dokumentacijai, kito susitikimo planavimui, internetinės svetainės ETwinning naudojimas.

Projekto dalyviams buvo suorganizuotos ir dvi pažintinės išvykos. Aplankėme įspūdingą baroko stiliaus Noto miestą ir Neapolio archeologinį parką Sirakūzuose. Grįžome kupinos gerų įspūdžių ir naujų idėjų.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Krugelienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi