Socialiniai tinklai

Aktualijos

Tamsiuoju paros metu saugokime save ir artimuosius

Avatar

Paskelbta

data

Šviesusis paros metas vis trumpėja, apniukusių ir lietingų dienų daugėja, artėja plikšalos metas. Kaip ir kiekvieną rudenį, šia tema teikiame keletą pastebėjimų, kurie, tikimės, padės išvengti skaudžių padarinių ir kaltųjų paieškų, leis objektyviau pažvelgti į saugaus eismo visumą.
Keletas faktorių, kuriuos verta priminti.

Pėstieji turi būti matomi
Vidutinis vairuotojo reakcijos pastebėjus pėsčiąjį ir fizinio veiksmo stabdant automobilį laikas yra dvi sekundės. Automobilis, važiuojantis 80-90 km/h greičiu, per šį laiką nuvažiuoja apie 50 metrų. Be atšvaitų ir tamsiu paros metu einantis pėsčiasis, vairuotojui, kuris įsijungęs trumpąsias šviesas, pastebimu tampa iki pėsčiojo likus apie 40 metrų. Taigi, be atšvaitų ar šviesą atspindinčios liemenės einančiam pažeidėjui lieka viltis, kad vairuotojo reakcija bus geresnė nei vidutinė, jam netrukdys krituliai, kelio danga bus optimali, jis nebus pamiršęs akinių, visos kelionės metu išlaikys maksimalią koncentraciją, bus įsijungęs ilgąsias šviesas, laiku ir tinkamai manevruos…
Ne visi atšvaitai yra vienodai efektyvūs. Apskritai dalis jų, geriausiu atveju, gali būti vadinami atšvaito imitacija, savo forma ir idėja primenantys šviesą atspindintį elementą. Tokie daiktai šviesos neatspindi, apskritai daro tai labai ribotai, sparčiai praranda jiems būtinas savybes. Lygiai taip ir su liemenėmis, kurios turi specialius, kelių eismo taisyklėse nurodytus reikalavimus, o ne tiesiog yra ryškus rūbas.
Neteisinga manyti, kad gyvenvietėse, esant dirbtiniam apšvietimui, visiems eismo dalyviams yra saugu. Šioje vietoje būtina tinkamai įvertinti papildomai veikiančių faktorių ir elementų visumą. Kadangi apie 80 procentų informacijos vairuotojas gauna per regą, tikslingiausia detalizuoti tokius veiksnius, kaip: sistemingas žybsnių nuo kitų automobilių šviesų poveikis; šviesos atspindžiai nuo pastatų stiklų; reklaminių šviesos elementų žybsniai; skirtingo intensyvumo gatvių apšvietimas; šviesos atspindžiai nuo galinio vaizdo veidrodėlio; laikinas, tačiau intensyvus šviesų žybsnis automobiliui pervažiuojant greičio mažinimo pakilimus; navigacijos ekrano šviesa; lietaus lašų ant automobilio stiklo skleidžiami atspindžiai; šviesos atspindžiai nuo šlapios kelio važiuojamosios dangos; kitų automobilių ribojamas (užstojamas) matomumo laukas… Sąrašas veiksnių yra tęstinis, tuo pat metu verčiantis daryti išvadą, kad pėsčiasis ar dviratininkas turi nemenkai pasistengti, siekdamas tapti išskirtiniu elementu vairuotojui tenkančio vizualaus, informacinio srauto kontekste.
Keletas patarimų ir pastebėjimų tėveliams
Vaikų tarpe populiaresni ar net apskritai priimtini yra tie atšvaitai, kurie tuo pat metu yra ir minkštieji žaislai, turintys galimybę juos prisegti prie kuprinių. Perkant kuprinę, ant jos sukomponuotos šviesą atspindinčios juostelės yra privalumas (ypač ant petnešų iš priekinės pusės, nes gale jau kabo šviesą atspindintis žaisliukas). Tamsūs rūbai praktiškesni, bet šviesūs saugesni. Striukės su dideliais gobtuvais (kapišonais) geriau saugo nuo vėjo ar kritulių, bet tuo pat metu riboja matomumą. Pranešti apie sėkmingą atvykimą į mokyklą vaikas turėtų jau būdamas mokykloje, o ne kelionės į ją metu (ypač ne „raportuojant“ telefonu pėsčiųjų perėjose, detalizuojant mamai, kaip sėkmingai ir teisingai jis per tą pėsčiųjų perėją eina).

Radviliškio policijos informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Asfaltas Polekėlė – Šilėnai darosi nesaugus

Avatar

Paskelbta

data

Visi laukėme asfalto ant kelio  Polekėlė – Šilėnai, svajojome, kaip bus gerai, kai jį išlies. Iš tiesų teko laukti ilgai, buvo galvojama, jog tai ir liks tik svajonė.

Na, jau turime asfaltą daugiau nei trejus metus. Kad ir su broku išlietas, tačiau vis tiek jis yra. Jau ir vidury asfalto punktyrinė linija nudažyta. Vadinasi,  mūsų asfaltą priėmė  jį  tikrinusi komisija, tačiau  broko nesurado. Mano manymu, viskas  buvo gražiai užglaistyta ir nebėra nei vieno kalto – juk visiems reikia kažkokios naudos – mes, lietuviai, jau tokie  esame.  Ir niekam visiškai nesvarbu, kad turime  banguotą asfaltą,visi tyli, visiems gerai.
Tik iškyla dar viena, galima sakyti, didelė bėda – mes asfalto visiškai nesaugome. Kiekvieną rudenį ir pavasarį mūsų asfaltas teršiamas  purvu. Šalia asfaltuoto kelio yra dirbami laukai, iš kurių išrieda
traktoriai  dumblinais ratais ir padargais. Ūkininkai  ir darbininkai nepasirūpina  nusivalyti savo technikos – ir pirmyn per asfaltą, kuriuo  purvas driekiasi net po keletą kilometrų. O jei palijo, pabandyk užvažiavęs ant purvo juostos pastabdyti – gali griovyje greitai atsidurti. Štai taip mes saugome savo turtą: išsiliejame lauktą asfaltą, o po to „riaumojame“ per dumblynus. Kada pagaliau  visa tai baigsis?
Žmonės mišką vežė, krovė rąstus, atrodo, prišiukšlino, tačiau pravažiavus po valandos gražu žiūrėti: sutvarkyta, nušluota. Kodėl vieni galime po darbų susitvarkyti, o kitiems visiškai tvarka nerūpi?
Na, manau, reikia tai išsiaiškinti. Nuvykau į Radviliškio rajono policijos komisariatą.  Komisariate sutikau vyriausiąjį patrulį R. Janušką su kitu pareigūnu ir jiems ir išdėsčiau visą situaciją. Nieko daug negalvojęs, R. Januška pasakė, kad turi būtinai kelią sutvarkyti prišiukšlinę vairuotojai.  Pareigūnas pasakė,  kad reikia internetu  www.e-policija.lt  užrašyti tokį įvykį ir jie ryte radę  pranešimą  greitai sureaguos, nuvažiuos apžiūrėti, nustatys kaltininkus ir nubaus tokius netvarkingus vairuotojus.  Manau, kad  perskaitę laikraštyje šią informaciją žmonės pradės  tvarkytis ir  visi supras, kad negalima asfalto teršti, jį reikia saugoti.

Saulius TaločkaSkaityti daugiau

Aktualijos

Sveikatos piramidė

Avatar

Paskelbta

data

Yra visokių piramidžių: poreikių, finansinių ir pan. Į savotišką piramidę man panaši Radviliškio poliklinika. Kodėl? Pabandysiu paaiškinti.
Kaip ir kiekviena piramidė, taip ir poliklinika, turi papėdę, kurią prižiūri ir puoselėja šios srities profesionalai. Poliklinikos aplinka – viena gražiausių mieste, kitoms gydymo įstaigoms iki jos toloka, tektų pasitempti. Ir apskritai pradedu nuo piramidės papėdės, o ne nuo viršaus, kaip būdavo priimtina tarybiniais laikais. Be to, be ūkio dalies  jokia įstaiga funkcionuoti negali.
Kaip piramidę, polikliniką supa kiti svarbūs jos funkcionavimui statiniai. Tai Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių ambulatorijos ir 11medicinos punktų. Atskiras buveines turi Psichikos sveikatos centras ir odontologai. Kasdien tūkstantinius klientų srautus aptarnauja 29 gydytojai, per šešiasdešimt vidurinio personalo darbuotojų.
Pirmajame piramidės (poliklinikos) aukšte pacientų laukia rūbinė, registratūra, elektrokardiogramų, procedūrinis ir profilaktinių apžiūrų kabinetai. Atskirai paminėsiu statistikos,Tiesiogiai stebimų trumpo gydymo kurso (DOST) kabinetą, vaistinę, aptarnaujančia klientus nuo 8 iki 19 val., bei įspūdingai skambantį „Izoliatorių“. Į jį (izoliatorių) pro atskirą įėjimą patenka sunkiomis užkrečiamomis ligomis sergantys ligoniai. Pirmajame aukšte rasite chirurgus, ginekologus ir šeimos gydytojus.
Antrasis aukštas dėl poliklinikos architektūrinių ypatumų neturi lifto, bet esant reikalui kiti specialistai nusileidžia pas lankytojus. Antrasis aukštas – šeimos ir vaikų gydytojų karalija. Čia taip pat yra buhalterija, administracija (direktorius direktoriaus pavaduotojas medicinai, vyr. slaugytoja-slaugos administratorė ir kt. asmenys, atsakingi už poliklinikos darbą). Sutikite, panašumas su piramide yra, bet šis straipsnelis ne tam.
Poliklinika, arba oficialiai VšĮ Radviliškio r. Pirminis sveikatos priežiūros centras, yra sudariusi sutartį vykdyti vyrų ir moterų kraujo profilaktinius tyrimus. Taikomos didelės nuolaidos. Jie tiems, kurie nori itin išsamaus savo sveikatos žemėlapio ir prognozių. Šie tyrimai nepriklauso prie nemokamų tyrimų kategorijos, tačiau, kaip patys suprantate, sveikata – didžiausias turtas. Pridursiu dar vieną pliusą- odontologų paslaugos nemokamos, teks susimokėti tik už medžiagas ir visa paslauga bus pigiausia rajone. Kviečiame kreiptis į mūsų specialistus, adresas: Gedimino g. 9 B, Radviliškis.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019