Socialiniai tinklai

Aktualijos

Švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį

Avatar

Paskelbta

data

Lietuva, kai aš Tave tariu,

Prieš akis sumirga raštų raštai,

Ir pilna padangė vyturių,

Ir linų žydėjimas be krašto…

Brazdžionis

 

Artėjanti Lietuvos valstybės šimtmečio diena paskatino Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro  bendruomenę atsakingai ruoštis šiai garbingai šventei.

 

Paraginti mokinių tarybos centro mokiniai aktyviai dalyvavo trispalvių mandalų, atvirukų karpinių ir piešinių parodose. Kūno kultūros mokytojai metodininkai Stefa Bartkuvienė ir Dalis Lapašinskas organizavo geriausių sportininkų rinkimus, vaikinų krepšinio turnyrą, skirtą valstybės jubiliejui.  Grupės aktyviai įsijungė į nuotaikingą fotosesiją „Aš ir Lietuva“.

Skambant Ovidijaus Vyšniausko atliekamai dainai „Kur bėga Šešupė“ ankstyvą vasario 15 – osios rytmetį centro mokiniai, mokytojai, kiti bendruomenės nariai susirinko į šventinį renginį. Darniai sugiedojus Lietuvos Respublikos himną, mokytoja Vitalija Rutkauskienė kreipėsi į susirinkusius pabrėždama šios šventės svarbą ir pakvietė prisiminti lietuvių tautos nueitą kelią, stebint filmą „Valstybingumo keliai nuo 1905 iki 1918 metų vasario 16-osios akto“.

Žodis buvo ištartas, aktas – paskelbtas, tačiau ar paskelbus žodį jau yra valstybė? Kas yra valstybė, kas ją valdo, kas gina – atsakymus į šiuos klausimus pakomentavo centro mokiniai Jovita ir Tomas.

Direktorius Jonas Pravilonis pasveikino centro bendruomenę su valstybės atkūrimo šimtmečiu. Pasinaudodamas šia ypatinga proga padėkojo ir įteikė atminimo ženklus mokiniams, garsinusiems mokyklos vardą šalies sporto varžybose. Padėkos įteiktos mokiniams, dalyvavusiems kūrybinių darbų parodose.

Bernardo Brazdžionio ir nežinomo autoriaus eiles, skirtas Lietuvai, deklamavo Gabrielė, širdis suvirpino Jovitos ir Tomo atliekama daina „Rudens naktis sustojo“.

Pakiliai nusiteikę šventinio renginio dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

 

                                                      Mokytoja Vitalija Rutkauskienė

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi