Ir vėl gaisras „Gairelitoje“ – šį kartą degė kamino suodžiai

2022 m. sausio 6 d. apie 12.40 val. Radviliškio mieste pastebėti iš UAB „Gairelita“ kamino kylantys juodi dūmai. Radviliškiečiai susirūpino, kas vyksta įmonėje ir redakcijai atsiuntė šį faktą patvirtinančias nuotraukas. Tą pačią dieną Radviliškio rajono savivaldybė informavo, kad neva dūmų priežastis – iš kamino pakilę suodžių likučiai, užsilikę po jo išvalymo.

Ar tai tiesa, pasiteiravome Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Gautas atsakymas, kad Šiaulių valdybos Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcija sausio 6 d. gavo pranešimą, kad iš UAB „Gairelita“ kamino rūksta labai juodi dūmai. Patikrinti šios informacijos nedelsdami išvyko aplinkosaugos pareigūnai. Jiems atvykus į vietą, paaiškėjo, kad užsidegė kamine buvę suodžių likučiai. Pareigūnams atliekant apžiūrą, juodi dūmai iš kamino nustojo rūkti ir bendrovės darbininkai priešgaisrine žarna vandeniu išplovė kaminą.

Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Donatas Stakvilevičius informavo, kad gaisrininkai oficialaus pranešimo apie įvykį UAB „Gairelita“ nėra gavę. Tą dieną gautas pranešimas apie neva kylančius dūmus Jaunystės gatvėje, tačiau vykstant link „Gairelitos“ jokių dūmų nebuvo pastebėta. Apie situaciją šioje įmonėje D. Stakvilevičius žadėjo informuoti vėliau. Apie tai pranešime kitame savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeryje.

Priminsime, kad „Gairelitoje“ anksčiau buvo kilęs itin didelis gaisras – degė kalnai medžio pjuvenų. Su ugnimi gaisrininkai kovojo netgi keletą parų. Į pagalbą buvo pasitelkta ir kariuomenė. Oro pajėgų sraigtasparnis ant gaisravietės išpylė apie 200 tūkst. litrų vandens. Dėl šio įvykio Radviliškyje buvo paskelbta ekstremali padėtis, o prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą. Po metų bendrovėje įvyko sprogimas ir vėl kilo gaisras. Ar ir vėl nesitelkia nelaimės debesys virš medžio granules gaminančios bendrovės, turėtų išaiškinti atitinkamos institucijos.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts