Sukčiuvienė pažindinasi su byla

Šių metų liepos 15 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose turėjo būti nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje daug kartų dėl sukčiavimo teista 66 metų amžiaus Aldona Bulyginienė ir vėl kaltinama dėl sukčiavimo. Teismo posėdis buvo atidėtas, nes kaltinamoji pareiškė pageidavimą pabendrauti su gynėju ir susipažinti su byla.

Slapstėsi Belgijoje

Dar 2010 m. birželio pabaigoje tuometinio Radviliškio rajono apylinkės teismo nutartimi kaltinamajai Aldonai Bulyginienei buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas ir paskelbta paieška. Bylos nagrinėjimas buvo atidėtas iki tol, kol bus surasta kaltinamoji. Pagal Lietuvos Respublikos išduotą Europos arešto orderį gegužės 6 d. iš Belgijos į gimtinę kaltinamąją parskraidino Šiaulių apskrities policijos pareigūnai. Kadangi, gyvenant užsienyje ilgą laiką, pasibaigė asmens dokumento galiojimas, moteris Belgijoje gyveno su suklastota asmens tapatybės kortele, prisidengdama kito asmens duomenimis. Šiuo metu ji yra suimta ir laikoma Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Kvailino Radviliškio krašto gyventojus

Radviliškio krašte Aldona Bulyginienė apgaulėmis žmones kvailino dar 2008 metų spalio 29 d. Tą pačią dieną ji įvykdė du nusikaltimus. Vienai nukentėjusiajai ji melagingai pažadėjo iškeisti 1500 litų į eurus, bet pinigus pasisavino ir pažado neįvykdė. Byloje nustatyta, kad ji iš anksto žinojo ir suprato, kad pažadėtų sąlygų neįvykdys. Vėliau tą pačią dieną ji nukentėjusiajam prisistatė medicinos darbuotoja ir vėl melagingai pažadėjo iškeisti 5500 litų į eurus ir to neįvykdė, pinigus pasisavino. Nuo pat 2008-ųjų apgauti žmonės teisingumo nesulaukė.

Pasižymi  išradingumu

Kaltinamosios Aldonos Bulyginienės biografijoje – ne vienas sukčiavimo atvejis. Moters atvaizdas jau nuo 2000-ųjų pradžios sušmėžuodavo tai spaudos puslapiuose, tai televizijoje. Pirmą kartą už sukčiavimą ji teista 1995 metais Vilniuje ir jai skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė. Vėliau sukčiautojos karjera nesustojo. Moteris pamėgo bendrauti su garbaus amžiaus žmonėmis ir siūlyti jiems neva palankius sandorius. Štai 2002-aisiais metais 77-erių metų Marijai ji pažadėjo esančius sąskaitoje dolerius iškeisti į eurus. Aldona Bulyginienė neva teikė pagalbą iškeičiant pinigus ir atsidarant banke sąskaitą, bet visa tai baigėsi tuo, kad 
Marijos sąskaitoje vietoj 1170 eurų beliko vos 170 eurų. Kita istorija – Aldona Bulyginienė sąnarių skausmo kamuojamam šiauliečiui pasiūlė gydytis „stebuklingu čiužiniu, tiesiog spinduliuojančiu gydomąsias galias”, o netrukus ji pasinaudojo duotais dokumentais ir vyro vardu gavo greituosius kreditus. 2009 metais Pakruojyje moteris įėjo į užrakintą neįgalios moters butą ir prisistatė socialine darbuotoja, o vėliau jėga atėmė po pagalve slėptus pinigus. Vėliau ji ir draudimo agente apsimetinėjo, ir giminaitę apgavo.

Turėtų duoti parodymus 

Kai patyrusi sukčiautoja pabendraus su gynėju, prisimins padarytas aferas, jos rugpjūčio 4 d. laukia teisiamasis posėdis. Jeigu neįvyks netikėtumų bylos nagrinėjime, turėtų būti pagarsintas kaltinimas, suteiktas žodis kaltinamajai. Pagal įstatymus, ji turi teisę prašyti, kad pirmi kalbėtų nukentėjusieji arba visai atsisakyti duoti parodymus. Ką dar sugalvos išradingoji apsimetėlė, pamatysime rugpjūčio mėnesį.

Rita  Grigalienė

Total
22
Dalinasi
Related Posts