Mero padėkos ženklas ir ženklelis – žmonai ir draugei …

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, kaip ir jų kolegos visoje Lietuvoje, paminėjo Vietos savivaldos dieną.
Kaip ir įprasta šventėse,  šia proga netrūko nei gėlių, nei sveikinimų. Vietos savivaldos dienos proga meras konservatorius A. Čepononis savo kolegoms palinkėjo „bendrystės ir gražaus bei prasmingo bendradarbiavimo kuriant geresnį gyvenimą Radviliškio rajono gyventojų labui“.

Kam ir kaip kuriamas „geresnis gyvenimas“?
Šventėje mero ištartas palinkėjimas „kurti geresnį gyvenimą Radviliškio rajono gyvenimo labui“ turbūt daugeliui rajono gyventojų nuskambėjo ironiškai. Ar gali būti gera gyventi rajone, kuriame atlyginimai – vieni mažiausių  Lietuvoje? „Radviliškio kraštas“ jau  rašė, kad pagal vidutinį darbuotojų atlyginimo dydį Radviliškio rajono savivaldybė yra 51 vietoje iš 60.  Ir turbūt ne dėl to, kad rajone gyventi labai gera, iš jo emigruoja gyventojai – 2018 m. neigiamos migracijos procentas buvo 0,9. Beje, kad rajonas traukiasi ir sensta, kasmet įrodo ir mokslo metų pradžia – netenkame beveik po šimtą mokinių.
Galbūt geresnio gyvenimo įvaizdį rajone valdantieji konservatoriai nori sudaryti  renovuota miesto aikšte bei centre trykštančiu fontanu (fontanai nuo seno simbolizavo prabangą), tačiau ir vėl nesėkmė – aikštės milijoninė kaina ir renovacijos brokas visiems bado akis.
Renovuojamos ir mažesnių miestelių, pavyzdžiui, Šaukoto, viešosios erdvės už įspūdingus 400 tūkst. eurų: įrengiami treniruokliai, statomi kuo įspūdingesni suoleliai. Po mero ir administracijos direktorės pasidžiaugtu įspūdingu pinigų įsisavinimu, šaukotiškiai gali džiaugtis net dvejais treniruoklių komplektais (radviliškiečiai turi tik vienus treniruoklius).
Tačiau ir vėl problema – mažuose miesteliuose nebėra žmonių, kurie naujaisiais treniruokliais naudotųsi. Mažų miestelių, tokių kaip Šaukotas, Šiaulėnai, Sidabravas  gyventojai turbūt norėtų ne naujų treniruoklių, o  kasdien ambulatorijoje dirbančio gydytojo, vaistinės ar pašto skyriaus.
Beje, kai kuriose gyvenvietėse rajono gyventojai neturi galimybės net  maisto nusipirkti – nėra   parduotuvės, o ir autobusai važiuoja itin retai.
Čia tik keletas „geresnio gyvenimo“ epizodų, jų yra daug daugiau…
Padėkos ženklai – „geriausiems“?
Minint Vietos savivaldos dieną, „Už nuopelnus savivaldai“ buvo apdovanoti valdininkai. Kaip visada, padėkos įteiktos „saviems“. Tačiau šį kartą su apdovanojimais buvo persistengta.
„Už nuopelnus savivaldai“  buvo apdovanota Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei Jolanta Margaitienė už sėkmingą, rezultatyvią veiklą ir svarų indėlį plėtojant vietos savivaldą, kuriant Radviliškio rajono savivaldybės gyventojų socialinę ir ekonominę gerovę – jai  įteiktas Mero padėkos ženklas. Tai nustebino radviliškiečius, nes savivaldybės darbas vertinamas itin blogai. Tai patvirtino ir paviešintas savivaldybių indeksas, kuriame Radviliškio rajono savivaldybė  iš 7 vietos nusirito į 15.
Po keistų apdovanojimų kyla klausimas, kas sudaro vertinimo komisiją – gal tik vienas meras?
Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos ženkleliai „Už nuopelnus savivaldai“ už ilgametę, aktyvią, sėkmingą ir rezultatyvią veiklą vietos savivaldos srityje įteikti Civilinės metrikacijos, informacinių technologijų ir komunikacijos skyriaus vyriausiajai specialistei N. Čepononienei, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjai Ritai Chlebauskienei, Socialinės paramos skyriaus vyriausiojo buhalterio pavaduotojai Birutei Stančiūtei, Buhalterinės apskaitos skyriaus vyriausiojo buhalterio pavaduotojai Rimai Navickienei. Taip pat apdovanotas   Statybos skyriaus vyriausiajam specialistui Vytautas Varanavičius, kurio darbą prieštaringai vertina tiek verslininkai, tiek gyventojai.
Už kokius nuopelnus  Mero padėkos ženklas?
Daugelį šokiravo žinia apie Mero padėkos ženklo įteikimą savivaldybės administracijos direktorei J. Margaitienei (liaudyje dar vadinamai Moterimi Saule).
Kyla klausimas, gal nuopelnas savivaldai yra Seimo kontrolierių siunčiami laiškai administracijos direktorei su nurodytomis jos darbo klaidomis ir priminimais, kad piliečiai turi teisę į gerą viešąjį administravimą? O gal nuopelnas savivaldai – neblaivių pavaldinių dangstymas ir  ne papeikimo įrašymas, o atlygimo pakėlimas – taip buvo pasielgta su Sidabravo seniūnu V. Blužu.
Ir dar viena prielaida – galbūt taip meras dėkoja bendražygei už ištikimybę – juk abu konfidencialiai mėgsta po kelias valandas „tvarkyti dokumentus“.
Ir dar dėl J. Margaitienės nuopelnų savivaldai verčia abejoti faktas, kad  jai vadovaujant savivaldybės administracijai, jau aštuonerius metus „Auksinė krivūlė“ neparvežama į rajoną – vadinasi, rajonas autsaideris visose srityse…
Vienintelis daugelio rajono gyventojų  matomas administracijos direktorės J. Margaitienės nuopelnas savivaldai – dalyvavimas šventėse, padėkos raštų bei gėlių įteikimas.
Mero padėkos ženkleliai kelia abejonių
Dar penkiems savivaldybės darbuotojams buvo įteikti Mero padėkos ženkleliai. Kyla logiškas klausimas – kodėl meras  administracijos direktorei įteikė mero padėkos ženklą, o savo sutuoktinei N. Čepononienei – tik ženklelį? Na, galbūt merą užrūstino neskani vakarienė ar dar koks žmonos nusižengimas ir skyrė menkesnį apdovanojimą…
Kelia abejonių ir Mero padėkos ženklelio įteikimas Statybos skyriaus vyriausiajam specialistui Vytautui Varanavičiui. Šis specialistas atsakingas už atliekų tvarkymą, tačiau su savo pareigomis vargiai susitvarko. V.Varanavičiui mero apdovanojimas galimai įteiktas  „Už  visus gyvenimo nuopelnus“ – yra tokia „Oskarų“ nominacija aktoriams, išeinantiems į užtarnautą poilsį.
Finansų skyriaus vedėjai galimai padėkota už „slaptas operacijas“-  savivaldybės darbuotojai bei interesantai ją dažnai pastebi su administracijos direktore išeinančias tai iš rūsio, tai iš Civilinės metrikacijos patalpų (tomis dienomis, kai šis skyrius uždarytas lankytojams).
Etiketo žinovo paskaita – ne atsitiktinumas?
Šventės proga savivaldybės darbuotojai buvo pakviesti į etiketo žinovo Armino Lydekos paskaitą apie etiketą ir protokolą. Turbūt neatsitiktinai buvo pasirinkta ši tema – pastaruoju metu rajono savivaldybę krečia vienas skandalas po kito: tai valdininkai viešai „tūsinasi“ prie Dubysos, tai viešai neištikimybę sutuoktiniams demonstruoja. Galimai meras pamanė, kad garsusis etiketo žinovas įkrės  krikščioniškąsias vertybes paminusiems nuodėmingiems  konservatoriams proto.
Agnė DapkutėTotal
0
Dalinasi
Related Posts