Sugyventinių konflikto Pakiršinyje pasekmės – ne tik prakirsta galva, bet ir „siuntimas“ į belangę

Radviliškio rajone, Pakiršinio kaime, sugyventinių konfliktas neapsiėjo be policijos bei medikų įsikišimo. 2022 m. lapkričio 4 d., 21.30 val., Audrius Janeliūnas prieš sugyventinę ne tik pakėlė balsą, bet ir griebėsi drastiškų veiksmų – pargriovė moterį ant žemės ir po to spardė. Griūdama nukentėjusioji trenkėsi į komodos kampą ir jai buvo prakirsta galva. Atvykę policijos pareigūnai kaltinamajam nustatė 2,35 promilių girtumą, o nukentėjusiajai – 1,73 promiles. Įvykio dieną Audrius J. policijai nurodė, kad prieš sugyventinę nesmurtavo ir jos nemušė, bet vis tiek atsidūrė areštinėje.

Nepatiko viešnagė pas tėvą

Nukentėjusioji R. K. ikiteisminio tyrimo metu paaiškino, kad su Audriumi J. gyvena apie 5-erius metus. Įvykio dieną ji esą leidusi laiką pas savo tėvą, kur turėjo padėti nudirbti įvairius namų ūkio darbus. Pabaigę tvarkytis namuose, jie su tėčiu prisėdo išgerti alaus. Pasak nukentėjusiosios, ji išgėrė tris butelius 6 proc. stiprumo alaus. Tuo metu sugyventinis alkoholį vartojo vienas, būdamas namuose. Apie 21.30 val. 28-erių moteris parėjo namo, kur iš karto sugyventinis pareiškė priekaištus, kad ji visą dieną nebuvo namuose. Iš pradžių vyras tik rėkė, po to ėmėsi fizinio smurto.

Gulinčią spardė

Žodinio konflikto metu Audrius J. rankomis suėmė savo moteriai už drabužių ir pargriovė ją ant kambario grindų. Kaip ir minėta, griūdama nukentėjusioji galva trenkėsi į komodos kampą, dėl ko iš pradžių patirtą fizinį skausmą ji įvertino 10 balų iš 10-ies, o vėliau patikslino, kad skausmas prilygo tik 5 balams. Iš prakirstos žaizdos galvoje ėmė bėgti kraujas, tačiau iki atvykstant greitajai pagalbai moteris pati užsipylė vaistų, kraują nusišluostė. Nors sugyventinė buvo sužeista, Audrius J. nenurimo – paėmė ją pečių srityje už drabužių ir nutempė iš kambario į koridorių. Ten jai keturis kartus įspyrė. Pasiautėjęs, kaltinamasis nuėjo toliau gerti alaus, o nukentėjusioji išbėgo į kiemą ir paskambino pagalbos telefonu 112.

Pretenzijų nebeturėjo

Į namus nukentėjusioji po smurto įėjo kartu su policijos pareigūnais. Šie apžiūrėjo nukentėjusiąją, įvykio vietą ir iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Medikai nustatė, kad žaizdos galvoje siūti nereikia, tačiau vis tiek siūlė nuvykti į ligoninę. Moteris tai padaryti atsisakė. Ji taip pat atsisakė policijos siūlymo vykti pas medicinos ekspertus, motyvuodama to, kad tam neturi lėšų. R. K. byloje civilinio ieškinio nepareiškė ir netgi tyrimo eigoje su kaltinamuoju susitaikė, tik atleisti jo nuo baudžiamosios atsakomybės galimybių nebuvo, nes vyras anksčiau net penkis kartus buvo teistas už smurtinius nusikaltimus.

Prisipažino ir su bausme sutiko

Apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, Audrus J. savo kaltę pripažino visiškai. Jis sakė, kad dėl įvykio metu buvusio neblaivumo nebeprisimena, kiek kartų ir kur sugyventinei įspyrė, tačiau prisiminimai apie tai, kad ją tampė per grindis, išliko.  Jis buvo apklaustas ne kartą ir pradžioje nurodė neteisingas įvykio aplinkybes, bet po to pripažino, kad dėl girtumo susipainiojo įvykiuose. Jis sutiko, kad byla būtų užbaigta, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Jį tenkino ir arešto bausmė. Su tokiu prokuroro pasiūlymu sutiko ir nukentėjusioji, nurodydama, kad važinėti po teismus nenori, kadangi jai sudėtinga nuvykti į Radviliškį, kur retai važiuoja autobusai.

Išrašytas „kelialapis“ į tardymo izoliatorių

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Deimantė Andrulytė tenkino prokuroro pareiškimą ir 2022 m. gruodžio 28 d. priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą. Audrius Janeliūnas pripažintas kaltu, padaręs nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje. Jam skirta 30 parų arešto bausmė, kuri, sumažinta trečdaliu, siekia tik 20 parų arešto. Į bausmės laiką įskaityta viena para, išbūta laikinajame sulaikyme, todėl nuteistajam beliko 19 parų „poilsio“ pataisos įstaigoje. Dėl bausmės atlikimo po baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo Audrius J. turės pats atvykti į Šiaulių tardymo izoliatorių.

Teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisės po 14 dienų nuo jo įteikimo nuteistajam, jeigu jis nepareikš prašymo surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts