Už spyrį sugyventiniui į veidą teistumas

Jeigu galvojate, kad vien tik vyrai ar sugyventiniai savo moteris skriaudžia ir prieš jas smurtauja, klystate – muštis mėgsta ir kai kurios moterys. Pavyzdžiui, 58-erių radviliškietė Džiuljeta Dubickienė birželio 24 d vakare prilupo savo sugyventinį. Veiksmo vieta – Radviliškis, Dariaus ir Girėno gatvė, gyvenamojo namo kiemas.

Konfliktas – be priežasties?

Džiuljetai Dubickienei pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį dėl to, kad ji savo šeimos nariui, sugyventiniui S. P., konflikto metu sukėlė fizinį skausmą bei nežymiai sutrikdė sveikatą, koja spirdama į veidą ir padarydama jam sužalojimus apatinėje lūpoje. Dėl ko įvyko konfliktas tarp sugyventinių, iš teismo baudžiamojo įsakymo nėra aišku. Kaltinamoji savo kaltę pripažino visiškai ir nurodė, kad sugyventiniui spyrė be priežasties. Moteris aiškino, kad dėl savo poelgio gailisi.

Sužalota lūpa

Į įvykio vietą atvykusi greitoji medicinos pagalba užfiksavo, kad nukentėjusiajam buvo suteikta pagalba, sužalojimų neužfiksuota, tačiau jis nurodė felčerei, kad yra sumuštas. Atidžiau apžiūrėjus primuštą vyriškį, rasta, kad nukentėjusiajam veido srityje yra sužalojimai: žaizda ir bėgantis kraujas iš vidinės lūpos pusės. Nukentėjusiajam nustatytas 2,89 promilių neblaivumas.

Charakteristika – ne pati geriausia

Kaltinamoji Džiuljeta Dubickienė, smurtaudama prieš sugyventinį, buvo akivaizdžiai neblaivi, nors girtumą tikrintis atsisakė. Jos girtumas, kadangi turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, laikytinas atsakomybę sunkinančia aplinkybe. Tai, kad ji savo kaltę pripažino bei gailėjosi – atsakomybę lengvinanti aplinkybė. Teismas įvertino, kad moteris padarė vieną nesunkią nusikalstamą veiką, tačiau nusikalto būdama anksčiau teista, taip pat ir bausta administracine tvarka už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje bei kad būdama neblaivi, pasirodė viešoje vietoje, nedirba.

Pakliuvo į rankas Probacijos tarnybai

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus bylą išnagrinėjo, priimdamas teismo baudžiamąjį įsakymą ir tenkindamas prokuroro pareiškimą. Džiuljeta Dubickienė iš anksto buvo sutikusi su siūloma bausme. Teismas Radviliškyje moterį, koja spyrusią sugyventiniui, pripažino kalta, padarius nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje. Jai skirta 1-erių metų laisvės apribojimo bausmė. Kadangi byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu, priimant baudžiamąjį įsakymą, bausmė sumažinta trečdaliu ir galutinai paskirti 8 mėnesiai laisvės apribojimo. Į bausmės atlikimo laiką įskaitytos sulaikyme išbūtos dvi paros. Nuteistoji įpareigota per 5 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Bausmės atlikimo metu nuteistosios elgesį stebės Probacijos tarnyba.

Turi teisę su bausme nesutikti

Teismas baudžiamąją bylą išnagrinėjo ir baudžiamąjį įsakymą priėmė 2022 m. spalio 6 d. Baudžiamasis įsakymas išsiųstas nuteistajai, kuri per 14 dienų nuo baudžiamojo įsakymo įteikimo turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, kad būtų paskirta kitokia bausmė. Praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Rita Grigalienė

Parengta pagal Šiaulių apylinkės teismo pateiktą informaciją

Asociatyvus koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts