Socialiniai tinklai

Radviliškio rajono paramos centras

Su labdaros misija – į Linkaičius, Niauduvą, Pociūnus

Paskelbta

data

Pats žodis „misija“ turi bent tris reikšmes. Mūsų atveju tai galėtų būti „atsakingas uždavinys“, „pavedimas“, „paskirtis pašaukimas“. Ir visa tai tiks prie antrojo paaiškinamojo žodžio, bet apie viską iš eilės.

Rytas

Vasario 19 d. rytas išaušo apniūkęs, pilkas ir neįdomus it pelės kailis. Dariaus ir Girėno gatvėje dalykiškai lesiodamos šaligatviais vaikštinėjo kuosos. Kažkokia įdomi moteris pritupdama tai  prie vienos, tai kitos liepos kažką rinko ar ravėjo. Darbo vaisius sumetusi į šiukšlinę, klane nusiplovė rankas. Higiena. Kažką paaiškinusi užkalbinusiai praeivei, nuėjo savo keliais. Prie „Radviliškio rajono paramos centro“ pasirodė žmogus, panoręs išsaugoti inkognito, ir pasisiūlė, jei reiktų padėti, sukrauti labdarą į autobusėlį. Padėkojau. Antrasis buvo vairuotojas  Darius Kalaima. Dėmesingai apžiūrėjęs autobusėlį ir krovinį, pats sėdo už vairo, pakviesdamas eilinei labdaros išvežimo akcijai. Toliau- pagal įprastą nusistovėjusią tvarką, tad…

Pirmoji stotelė-Linkaičiai

 

Radviliškio krašto bendruomenės narys R. Pranys.

Atvykome truputį anksčiau nustatyto laiko, tad pasinaudodamas proga trumpai pasižvalgiau aplinkui. Kažkokie slamai (lūšnynai) prie įvažiavimo keliuko. Šilumos laukiantys sodai, rakandų krūva prie šiukšlių konteinerių, kažkas, panašaus į šaldytuvą, didelėje baloje už garažų, grebėstais atverta poilsio aikštelė prie autobusų stoties, nušiurę siaubo filmo dekoracijos karinio dalinio teritorijoje, uždarytos parduotuvės, šaligatvių stoka ir purvas. Tai pati trumpiausia kaimo charakteristika. Pasirodęs „Radviliškio krašto bendruomenės“ atstovas R.Pranys dalykiškai organizuoja atgabentos labdaros iškrovimą. Į antrą aukštą, panorusiai likti anonimiška, poniai užnešama dujinė viryklė. Laikas nelaukia, ratai suka kilometrus ir…

Antroji stotelė-Niauduva

Bendruomenės Niauduvos skyriaus vadovė V. Milašienė.

 

Čia sukvietusi tuos, kuriems reikia paramos, labdarą gabenantį autobusėlį pasitiko  „Radviliškio krašto bendruomenės“  Niauduvos skyriaus vadovė Vilma Milašienė. Ant patiesto tento talkininkai  iškrauna labdarą. Naujus šeimininkus įgyja du televizoriai, bet didžiausią džiaugsmą patiems jauniausiems akcijos dalyviams sukelia du dideli žaislų paketai. Kažkokios ypatingos kaimo charakteristikos nebus, bet čia labiausiai jautėsi bendruomeniškumo  dvasia. Pro originaliai puoštą sodybą ir link jos vedantį akmenų taką pasukame  į plentą. Paskutinio kelionės taško link.

Trečioji stotelė-Pociūnai

 

Bendruomenės Pociūnų skyriaus vadovė D. Aksionovienė.

Kaimas ant rajono „rubežiaus“ pasitiko seno vandentiekio bokšto grebėstais, nugenėtomis (nupjautomis)paplentės obelimis. „Radviliškio krašto bendruomenės“ Pociūnų skyriaus vadovė  Dijana Aksionovienė operatyviai pakviečia stambius vyrukus ir tona labdaros greitai atsiduria po kultūros namų stogu. Pačiu laiku, nes dangus pradėjo žerti žemėn ledinius lietaus lašus. Iš pokalbio su gyventojais paaiškėja toli gražu ne šviesios kaimo perspektyvos: ruošiamasi uždaryti pašto skyrių, medicinos punktą, mokyklą, liks paskutinis kultūros židinys-viešiosios bibliotekos filialas. Atsisveikiname. Atsiminimui nusifotografuoju užrašą „Aparatinė. Pašaliniams įėjimas draudžiamas“. Kai pagalvoji, čia kažkada rodė kinofilmus, dabar tai dar vienas nykstantis Radviliškio rajono kaimas, konservatorių paliktas likimo valiai, kaip, beje, ir kiti aplankyti tądien kaimai. Ir metas baigiamajam žodžiui.

Baigiamasis žodis


Galima pavadinti ir baigiamuoju misijos dalyvio žodžiu. Malonu tai, kad rajone yra geradarių, kurie tinkamus naudojimui rūbus, patalynę, namų apyvokos daiktus, žaislus, knygas ir kt. skiria labdarai. Taip kuriamas bendruomeniškumas, ištiesiama pagalbos ranka, daiktai gauna antrąjį gyvenimą. Misijos metu dvi tonos labdaros buvo išdalinta 50-iai gyventojų. Visi gavo ir po didžiausio rajono savaitraščio numerį. Gyvenimas tęsiasi ir ši misija tikrai ne paskutinė, tad belieka padėkoti ir atsisveikinti. P.S. Grįžtant į Radviliškį dangus toliau liejo ašaras, pūtė žvarbus vėjas, bet sieloje švietė maža saulutė.

 

Vytautas MIKALAUSKIS

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Radviliškio rajono paramos centras

Paramos centro labdara – Vėriškių gyventojams

Paskelbta

data


Labdara iš „Radviliškio rajono paramos centro“ pilnu automobiliu rūbų, avalynės bei žaislų spalio 11 d. keliavo į Vėriškius.
Aktyvios ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ Vėriškių skyriaus vadovė Roma Mockienė kartu su pavaduotoja Agne Poškiene nuolat rūpinasi nepasiturinčiais savo krašto gyventojais. Moterys negaili nei laiko, nei finansinių išteklių ir savo nuosavu transportu atvyksta į bendruomenės namus, pasikrauna pilną automobilį geradarių paaukotų rūbų bei avalynės ir juos veža į savo gyvenvietę, kad visi Vėriškių gyventojai, kuriems yra reikalinga parama, turėtų galimybę ja pasinaudoti.
Vėriškių skyriaus vadovė nuolat užsuka į Paramos centrą, prašydama pagelbėti šio kaimo gyventojams baldais, daiktais, smulkesnius buities daiktus pati nuveža jų gavėjams, prašo kuo dažniau apsilankyti su labdara šiame kaime. Džiugu, kad yra žmonių, kurie neabejingi kaimynų bėdoms ir nepritekliams.
,,Radviliškio rajono paramos centro“ direktorius Gediminas Lipnevičius nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie prisideda prie Paramos centro veiklos ir ragina Radviliškio krašto gyventojus nelikti abejingais artimo nelaimei. ,,Daugelis iš mūsų gyvena, pripažinkim, tikrai neblogai. Keičiame seną buitinę techniką nauja, rūbus ir avalynę taip pat dažnai atnaujiname. Dar tinkamų naudoti daiktų nemeskime į atliekų konteinerius, o atvežkime ir atiduokime, galbūt kitiems jie yra sunkiai ar visiškai neįperkami. Atminkime, kad darydami net mažus gerus darbus, kuriame gražesnį pasaulį sau ir aplinkiniams“. Vadovas taip pat nuoširdžiai dėkoja ir ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ skyrių vadovams, prisidedantiems prie vargstančių Radviliškio krašto žmonių gyvenimo sąlygų gerinimo. Dėl paramos galite skambinti tel. 8 655 59 595. Paramos centro adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 30, Radviliškis (3 aukštas).

,,Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija

Skaityti daugiau

Radviliškio rajono paramos centras

Parama rūbais ir avalyne pasiekė Niauduvos, Vadaktų gyventojus

Paskelbta

data


Praėjusią savaitę ,,Radviliškio rajono paramos centras“ pilnu automobiliu geradarių paaukotų rūbų ir avalynės aplankė Niauduvą bei Vadaktus. Labdaros atvežimu į šias gyvenvietes rūpinasi ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ skyrių vadovai: Niauduvoje – Vilma Milašienė, o Vadaktuose Inga Miliauskienė.
Tiek Niauduvos, tiek Vadaktų gyventojai, kuriems parama yra labai reikalinga, nes prisideda prie jų kasdieninio gyvenimo gerinimo, dėkingi labdaros rinkimą organizuojančiam ,,Radviliškio rajono paramos centrui“, jo direktoriui Gediminui Lipnevičiui, savanoriams, atvežantiems rūbus ir avalynę į jų gyvenvietes bei atvežimą organizuojančioms skyrių vadovėms.
Už iniciatyvumą, bendruomeniškumą bei rūpestingumą „Radviliškio rajono paramos centro“ vadovas Gediminas Lipnevičius nuoširdžiai dėkoja „Radviliškio krašto bendruomenės“ Niauduvos bei Vadaktų skyrių vadovėms bei visiems, kurie neabejingi kitų negandoms, nepritekliui,  aukoja tiek stambius technikos prietaisus, baldus, tiek ir avalynę, drabužius, knygas ir kitus daiktus. ,,Radviliškio rajono paramos centro“ direktorius Gediminas Lipnevičius primena, visada yra pasiruošęs padėti kitiems bei skatina įsitraukti  į labdaringą  veiklą visus Radviliškio miesto ir rajono gyventojus. ,,Pagalvokite, jeigu kiekvienas padėtų kitam, kiek kartų pasaulis pasikeistų ir taptų geresnis gyventi ne tik tiems, kuriems pagalbos reikia, bet ir visiems mums,“– teigė Paramos centro vadovas.
Dėl paramos galite skambinti tel. 8 655 59 595. Paramos centro adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 30, Radviliškis (3 aukštas).

,,Radviliškio rajono paramos centro“ informacija

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi