Socialiniai tinklai

Aktualijos

Stiprinamas dėmesys vairuojantiems dviračius

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono policijos pareigūnai vykdo Lietuvos kelių policijos, ERGO draudimo grupės Lietuvoje ir  „Velomaratono“ iniciatyva organizuojamą akciją, kuria siekiama atkreipti dėmesį į vis dažnėjančius dviračiais važiuojančių asmenų daromus kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Per šių metų 1 – ąjį pusmetį šalies keliuose įvyko 119 atvejų, kai motorinės transporto priemonės susidūrė su dviratininkais, o tai 24 proc. daugiau nei per tą patį 2016 metų laikotarpį. Lietuvoje įvykusiuose eismo įvykiuose, kuriuose dalyvavo dviračių vairuotojai,  5 dviratininkai žuvo ir 147 buvo sužeisti, o tai 31,3 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laiko tarpą. Pagal eismo įvykių analizę, didžioji dalis, t. y. 85 proc. eismo įvykių, į kuriuos patenka dviratininkai, įvyksta šviesiuoju paros metu ir daugiau kaip pusė – būtent dėl dviračius vairavusių asmenų kaltės.

Per 2016 metus Radviliškio rajone buvo nustatyti 486 atvejai, kai dviratininkai pažeidė Kelių eismo taisykles ir kuriems buvo taikytos administracinio poveikio priemonės.

Per šių metų pirmąjį pusmetį buvo išaiškinta 240 atvejų, kuomet dviratininkai pažeidė Kelių eismo taisykles ir kurių atžvilgiu buvo taikytos poveikio priemonės, numatytos Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekse.

Primename, kad pagal Kelių eismo taisykles, eismo dalyviai yra  kelių eisme dalyvaujantys asmenys: vairuotojai (ne tik motorinių transporto priemonių, tačiau ir dviračių), pėstieji ir keleiviai, turintys laikytis Kelių eismo taisyklėse numatytų reikalavimų. Siekiant  išvengti skaudžių nelaimių rajone bei skatinti dviratininkų sąmoningumą, rajono policijos komisariato pareigūnai prisijungė prie akcijos ir skirs didesnį dėmesį dviračiais važiuojantiems asmenims.

Policijos pareigūnai primena, kad dviratininkams yra draudžiama važiuoti per pėsčiųjų perėją, todėl privažiavus ją, dviratininkai privalo nulipti nuo dviračio. Kelią kirsti nenulipant nuo dviračio jiems yra leidžiama tik specialiai paženklintose dviratininkams skirtose perėjose. Keliais leidžiama važiuoti tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, o iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, kurie yra pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale- raudonos šviesos žibintas. Dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegęs šviesą atspindinčius elementus. Dviračiais važiuoti leidžiama tik dviračių takais, o tais atvejais, kai jų nėra, – tam tinkamu kelkraščiu pagal eismo kryptį. Jeigu kelyje yra intensyvus eismas ir reikia pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, dviračio vairuotojas privalo nulipti ir kirsti važiuojamąją dalį vesdamas dviratį, nesudarydamas kliūties kitoms transporto priemonėms. Dviračių vairuotojams yra draudžiama vairuoti dviračius esant neblaiviems ar apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų, važiuoti važiuojamąja dalimi, jeigu yra įrengti dviračių takai, važiuoti automagistralėmis ar greitkeliais, važiuoti bent viena ranka nelaikant dviračio, vežti keleivius, jei nėra įrengtų specialiųjų sėdėjimo vietų, vežti, vilkti ar stumti krovinius, būti velkamiems kitų transporto priemonių, vilkti kitas transporto priemones, išskyrus tams skirtas priekabas, taip pat važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones.
Taip pat primename, kad važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, išskyrus tuos atvejus, kai jaunesnis, t. y. nuo 12 iki 14 metų amžiaus, vaikas yra išklausęs atitinkamą mokymo kursą ir yra gavęs mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą.  Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas. Atkreiptinas dėmesys, kad  tiek dviračių vairuotojai, tiek ir jų keleiviai iki 18 metų amžiaus privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą. Šis reikalavimas nėra rekomendacinio pobūdžio, o tai reiškia, kad jis turi būti vykdomas. Todėl tėvai, pirkdami savo vaikams dviračius, privalo pasirūpinti jų sveikos ir saugios aplinkos užtikrinimu ir kartu su dviračiu nupirkti galvos apimtį atitinkantį užsegamą dviratininko šalmą, priminti savo vaikams apie šalmo dėvėjimo būtinybę, skatinti juos pačius kurti saugią savo aplinką, kad ateityje išvengtume skaudžių eismo nelaimių.
Dviračių vairuotojams keliamus reikalavimus  ir Kelių eismo taisykles numato Kelių eismo taisyklės patvirtintos LR Vyriausybės 2002 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. 1950, VIII skyriaus, 55- 66 punktai.

Radviliškio rajono PK informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už „valdiškus“ – asmeninis seimūno laikraštis

Avatar

Paskelbta

data

Lietuviška patarlė „darbas meistrą giria“ negalioja tiems, kurie prieina prie valdiškų ėdžių. Jei rinkėjai negiria, pasigirti galima už „valdiškus“.

Seimo milijonierius „valstietis“ Aurimas Gaidžiūnas, neseniai sėdęs prie prabangaus visureigio vairo, nusprendė pataupyti – „tratina“ Seimo kanceliarijos lėšas. Politikas Radviliškio rajoną nuklojo asmeniniu laikraščiu „Seimo nario Aurimo Gaidžiūno naujienos“.

Artėjant rinkimams išsileido laikraštį

Pastarosiomis savaitėmis rajono „valstiečiai“ sukasi net sušilę. Blaškosi po namus, sukasi po turgų. Artėjant naujiems Seimo rinkimams gyventojams nemokamai dalijamas asmeninis Seimo nario A. Gaidžiūno laikraštis.

Skambiai „naujienomis“ pavadintame aštuonių puslapių laikraštyje liaupsinte liaupsinamas rajono vienmandatėje apylinkėje išrinktas baisogališkis A. Gaidžiūnas. Vien tik politiko nuotraukų – kelios dešimtys.

Leido už mokesčių mokėtojų pinigus

Jeigu atidesnis „naujienų“ skaitytojas ir suras informaciją, už kokias lėšas išleista politiko reklama – gali prireikti didinamojoje stiklo. Pasitelkus pastarąjį galima įskaityti mažytėmis raidėmis skelbiamą žinią – laikraštis išleistas už Seimo kanceliarijos lėšas. Tai yra, už mokesčių mokėtojų pinigus. Tačiau neskelbiama, kiek šis leidinys kainavo, kokiu tiražu išleistas ir kokia įmonė leido.

Visuomenės informavimo įstatymas draudžia tiek valstybės, tiek savivaldybių institucijoms turėti „personalines“ žiniasklaidos priemones. Tačiau Seimo nario padėjėjas Kęstutis Dambrauskas ginasi, girdi tai esanti informacija apie Seimo nario veiklą. Suprask, keli tuzinai politiko nuotraukų – toji informacija apie ketverius metus Seime trukusius darbus, kuriuos rinkėjai trokšte trokšta išvysti.

Politikas nėrė į krūmus

Rinkėjai turi teisę žinoti, kam jų pinigus leidžia politikai. Tačiau A. Gaidžiūnas, regis, mano priešingai.

Redakcijos šaltinių teigimu, Seimo kanceliarijos pinigai galėjo nukeliauti su „valstiečiais“ siejamai įmonei. Todėl redakcija Seimo nario el. paštu nusiuntė paprastus klausimus: kiek kainavo leidinys, kam ir kiek išleista už laikraščio leidybą – parengimą spaudai, spausdinimą, platinimą.

Atsakymo iš paties Seimo nario nesulaukta – vietoje jo sulaukta padėjėjo K. Dambrausko laiško.

„Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas mane įpareigojo Jums pateikti atsakymą į gautus klausimus. Remiantis Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 16 straipsnio 6 dalies 1 punktu ne politinės kampanijos laikotarpiu skleidžiami įprastinio pobūdžio informaciniai pranešimai apie valstybės politikų, politinių partijų, jų valdymo organų veiklą,

išskyrus atvejus, kai tokiais pranešimais yra agituojama per būsimą politinę kampaniją balsuoti valstybės politiko, politinės partijos ar jos nario interesais arba už tokius pranešimus yra atsilyginama ar numatoma atsilyginti nėra laikomi politine reklama“, – rašo padėjėjas.

Sužinojote, kiek kainavo politiko laikraštis? Mes irgi – ne. Klausėme apie ratus, atsakė – apie batus. Jeigu viskas atlikta skaidriai, kam slapstytis už bereikšmiškų išvedžiojimų?

 Seimo narys „valstietis“ Aurimas Gaidžiūnas artėjant rinkimams rajoną nuklojo asmeniniu laikraščių, kurį išsileido už Seimo kanceliarijos lėšas.

Panašu, kad ekskliuzyvinį visureigį įsigijęs Seimo narys žaliasis „valstietis“ A. Gaidžiūnas nusprendė pataupyti savo reklamai – jai naudoja mokesčių mokėtojų pinigus.

‚,Radviliškio krašto“ informacijaSkaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio konservatoriai – vėl teismų verpetuose

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio konservatoriai, su meru A.Čepononiu priešakyje, ne vienerius metus mynę teismų slenkstį, vėl atsidūrė teisėsaugos akiratyje. Šį kartą Temidė vėl  kirto ūkininkui G.Žilėnui.

Skundas atmestas

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kasacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl Šiaulių apygardos teismo 2018 m. liepos 4 d. nuosprendžio, Lietuvos apeliacinio teismo 2019 m. balandžio 11 d. nuosprendžio ir nuteistųjų kasacinius skundus atmetė.

Aukščiausiasis Teismas buvusį Seimo narį Vitą Matuzą dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo nuteisė trejų metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

Ir kitiems nuteistiesiems šioje baudžiamojoje byloje laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidedamas dvejiems metams. Buvusio Seimo nario sutuoktinė Danutė Matuzienė pripažinta kalta dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, jai subendrinus bausmes skirtas 2 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimas. Moteriai teks sumokėti ir 7980 eurų baudą. Buvusio Seimo nario žmonai bausmės buvo subendrintos, nes tai nebe pirmasis apkaltinamasis nuosprendis. D. Matuzienė jau anksčiau buvo pripažinta kalta dėl pasikėsinimo apgaule gauti subsidiją Žilvyčių kooperatinei bendrovei, kreditinio sukčiavimo, dokumentų klastojimo.

Buvusiam akcinės bendrovės „Panevėžio energija“ vadovui Vytautui Šidlauskui, pripažintam kaltu dėl piktnaudžiavimo, paskirta dvejų metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

„Žilvyčių“  kooperatinės bendrovės valdybos pirmininkas Gintaras Žilėnas pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, jam paskirta 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Juridinis asmuo – „Žilvyčių kooperatinė bendrovė“ – pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo, jai paskirtas likvidavimas.

Buvęs „Panevėžio energijos“ darbuotojas Stanislovas Raipa nuosprendžio neskundė. Jis ankstesnių teismų sprendimais buvo pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, paskiriant dvejų metų laisvės atėmimo bausmę.

Visiems nuteistiesiems teks sumokėti po 376 eurų įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Samdė partietį

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir baudžiamosios bylos nagrinėjimo teisme metu valstybinį kaltinimą palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. STT Panevėžio valdybos pareigūnai išsiaiškino, kad akcinėje bendrovėje „Panevėžio energija“ buvo neskaidriai vykdomi viešieji pirkimai, kurių vertė siekė apie 5 mln. eurų. Teismas konstatavo, kad nuteistieji bendrininkavo piktnaudžiaudami per AB „Panevėžio energija“ organizuotus viešuosius pirkimus, o nusikalstamas veikas organizavo buvęs Seimo narys Vitas Matuzas. Pirkimai buvo suorganizuoti taip, kad juos laimėtų „Žilvyčių kooperatinė bendrovė“.

G. Žilėnas teismuose – ne naujokas

Norime priminti, kad ūkininkas G. Žilėnas teismų slenkstį mina jau ne pirmą kartą. Šiaulių apygardos teisme buvo  nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai korupcija buvo pateikti 9 asmenims ir vienai įmonei. Ši baudžiamoji byla teismui buvo perduota dar 2014 metų balandį, o pradėta nagrinėti kitų metų birželį.

Byloje dėl pastatų rekonstrukcijos kaltinimai buvo pareikšti devyniems fiziniams ir vienam juridiniam asmeniui. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai teigia nustatę, kad vieno iš Radviliškio miesto kultūros centro pastatų rekonstrukcijos bei Radviliškio rajono Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčios restauravimo darbų konkursus laimėjo finansinių problemų turėjusi bendrovė. Jos akcininkai konservatoriai Aloyzas Juodis ir Gintaras Žilėnas buvo ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai, turėję kontroliuoti šį juridinį asmenį. Šioje byloje jiems taip pat buvo pateikti kaltinimai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019