Socialiniai tinklai

Aktualijos

Sportas suteikė galimybę studijuoti Amerikoje

Avatar

Paskelbta

data

Nieko nebenustebins, kad vidurinį išsilavinimą Lietuvoje įgiję jaunuoliai toliau mokslus krimsti pasirenka užsienio universitetus ar koledžus. Ne išimtis ir Gintarė Paskočimaitė, šių metų pavasarį baigusi Lizdeikos gimnaziją. Viena perspektyviausių Lietuvos beisbolo ir softbolo merginų gavo Elsworth community koledžo (– red. pastaba) stipendiją ir išvyksta dviem metams į JAV.

Ar turėjote Radviliškyje bendraminčių mergaičių? Ar turėjote Radviliškyje softbolo komandą?
Taip, žinoma. Radviliškyje nuo 2012 iki 2017 turėjome visą komandą. Kiekvienais metais vykdavome į įvairius turnyrus, Europos čempionatus. Kartu liedavome prakaitą treniruotėse, mokėmės žaidimo pagrindų ir įvairių gudrybių. Pasiekėme tikrai nemažai, iškovojome garbingų vietų tikrai rimtuose turnyruose.

Kas nutiko, kad komandos nebeliko?
Tai lėmė tam tikri sprendimai Lietuvos Softbolo Federacijoje. Kai trys susirinkę žmonės nusprendė, kad nuo šiol rinktinei vadovaus patyręs beisbolo treneris, kuris, tiesa, apie softbolą nelabai išmanė ir su kuriuo nei viena iš radviliškiečių merginų nenorėjo niekur vykti. Nenorėjo, nes labai nepatiko prieš tai buvusios išvykos į kontrolines rungtynes, jo elgesys kelionės, laisvalaikio ir rungtynių metu. Dar po pusmečio likau viena.

Beisbolininkai – už įstatymo ribų?

Paskutiniaisiais metais Radviliškio klubo sportininkai liko tarsi už įstatymo ribų. Kiek žinau, 2017 pavasarį rajono Tarybai buvo surašytas prašymas dėl sprendimo pakeitimo, kad galėtume nemokamai treniruotis ir žaisti Lietuvos čempionato rungtynes miesto centriniame stadione, vienintelėje lygioje aikštėje Radviliškyje. Juk mūsų visų ta aikštė, ar ne? Komitetai nusprendė palaikyti šį prašymą, na, nes juk vaikai, jaunimas garsina Radviliškį, užimtumas ir taip toliau. Sužaidė vaikai, jaunučiai ir vyrai 4 rungtynes, o po to atsiuntė klubui 600 eurų sąskaitą apmokėti. Tai čia toks rūpestis jaunąja karta? Po to stebisi politikai, kad jaunimas tik ir tesvajoja, kaip greičiau ištrūkti iš Radviliškio. Treniruotis nėra kur, žaisti nėra kur! Su mumis nesiskaito, uja kaip šunis. Neatsitiktinai taip pasakiau. Nueikite į centrinį stadioną, ant informacinės lentos pamatysite, kokie draudžiamieji ženklai atspausdinti. Stadione draudžiami: alkoholis, šunys, šiukšlės ir beisbolininkai! Nusifotografavau to stendo fone, nuvešiu, parodysiu amerikiečių jaunimui, nes kitaip nepatikės.

Radviliškis turi realią galimybę tapti Lietuvos beisbolo ir softbolo centru ir neišnaudoti šios progos būtų neįtikima trumparegystė.

Ačiū už pasidalintas mintis ir geros Jums kelionės.
Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi: ar vadaktiškiai sulauks asfalto?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono gyventojai nuolat skundžiasi dėl sunkiai pravažiuojamų rajono žvyrkelių. Kad  žvyrkelių būklė rajone ypatingai prasta rodo ir faktas, kad  net meras A. Čepononis paviešino, jog ir jis  pavasarį savo nauju automobiliu ne visais keliais pravažiavo –  prie Beinoravos  teko sukti  savo „arklį“ atgal.

Gyventojai maitinami pažadais

Žmonės dėl  stringančio žvyrkelio per Vadaktus asfaltavimo po daugelio kartų nebesikreipė į rajono merą – turbūt suprato, kad tai būtų beprasmiška. Jie kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių prašydami informacijos, kada galėtų tikėtis asfalto.

Kelias bus asfaltuojamas

Tarybos narys G. Lipnevičius dėl gautų gyventojų skundų kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėją G. Vičą,  konkrečiai klausdamas, kada bus asfaltuojamas žvyrkelis į Vadaktus. Nors šis kelias priklauso Kelių direkcijai, apie jo asfaltavimą  mielai sutiko informuoti Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas.

Tarybos nariui atsiųstame rašte Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas informavo, kad  kelio ruožo į Vadaktus atkarpa Lietuvos automobilių  kelių direkcijos plane numatyta pradėti tvarkyti 2020 m.

„Ši žinia mane tikrai pradžiugino, nes šio kelio asfaltavimo darbų žmonės laukia jau daugelį metų. Tikiuosi, kad valdininkai tesės savo pažadus ir mes visi artimiausiu metu galėsime vykti į Vadaktus naujai asfaltuotu keliu“,- sakė Radviliškio rajono tarybos narys G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Muziejų gatvės eksponatą – į aukcioną

Avatar

Paskelbta

data

Visai dar neseniai Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė išskirtinį projektą  Radviliškio miestui – Muziejų gatvę. Įgyvendinus šį projektą, Laisvės alėjos gatvėje atsirastų net 20 muziejų bei eksponatų. Tokiu būdu į Radviliškio miestą būtų pritrauktas didelis kiekis turistų bei būtų sukurta apie 30 naujų darbo vietų. Šiam Tarybos nario siūlymui pritarė tiek meras A. Čepononis, tiek iš Tarybos narių bei aktyvių visuomenininkų sudaryta  darbo grupė, kuri buvo įkurta tiek dėl Muziejų gatvės, tiek dėl kitos turistinės infrastruktūros rajone strategijos  gerinimo.

Viena kalba, kita daro

Bet kaip Radviliškio rajone jau tapo įprasta, meras viena sako, o kita daro. Spalio 24 d. Tarybos posėdžio metu rajoną valdantys konservatoriai teikė siūlymą Tarybai dėl parduodamo savivaldybei nereikalingo nekilnojamojo turto sąrašą. Į šį sąrašą taip pat įtraukė vieną iš Muziejų gatvės eksponatų – rašytojo Jono Marcinkevičiaus namą, esantį  Laisvės al. 13, kuris yra  unikalus – autentiškas geležinkelininko namas, įtrauktas į kultūros paveldo objektų registrą.  Tarybos posėdžio metu G. Lipnevičius  kreipėsi tiek į merą, tiek į Tarybą ir priminė, kad  šis namas yra vienas iš Muziejų gatvės projekto objektų, su kuriuo visi sutiko ir prieštaraujančių nebuvo. Tarybos narys paprašė kolegų, kad šis unikalus namas būtų išbrauktas iš planuojamo parduoti turto sąrašo. Meras į šį prašymą  neatsižvelgė ir teikė balsavimui.

Už tai, kad šis galimai būsimojo muziejaus eksponatas, kultūros paveldui priklausantis namas  būtų parduotas aukcione, balsavo: konservatoriai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, I. Palionienė, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas; „darbiečiai“ J. Baublys, Z. Žvikienė; socialdemokratai E. Ivanauskytė, J. Pravilonis, K. Račkauskis, S. Luščikas; „valstiečiai“ K. Dambrauskas, J. Povilaitis, V. Krikščiūnas.Prieš kultūros paveldo objekto pardavimą aukcione balsavo nepartiniai  V. Aleknienė ir G. Lipnevičius

„Radviliškio kraštas“

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019