Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena yra svarbi kiekvienam iš mūsų

Bibliofilas Domas Kaunas yra pasakęs: Spaudos atgavimo diena turėtų būti antroji šventė po nepriklausomybės atgavimo.

Kasmet gegužės 7-ąją minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji primena mums rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžoma gimtoji kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Per 40 spaudos draudimo metų tapo aišku, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių.

 Vinco Kudirkos progimnazijos edukacinis centras šią dieną paminėjo įvairiomis veiklomis.

Šios dienos rytmetį į Indigo miestą sugužėję pirmokėliai su mokytojomis sužinojo, kodėl Lietuvai ypatinga ši diena. Vėliau klausėsimuzikos mokyklos moksleivių bei  mokytojos Romos Apšegienės sekamos pasakos Vilkas ir septyni ožiukai kitaip. Klausydami pasakos vaikai susipažino su emocijų įvairove ir saugumu, išsiaiškino, kodėl būtina klausyti tėvų, taip pat klausėsi įvairių muzikos instrumentų  garsų. Teko pasidžiaugti, kad visi pasakos metu grojantys mokiniai yra iš mūsų progimnazijos.

Vėliau su šeštos klasės mokiniais ir lietuvių kalbos mokytojomis vykome į miesto Aušros aikštę, kur dalyvavome skaitymo akcijoje „Lietuva skaito!“, kurios šūkis: Nudžiugink nors vieną knygą!

Lietuvių kalba – tai pats brangiausias pasaulyje deimantas, kurį mes turime. Todėl privalome tai branginti ir saugoti, didžiuotis tuo, ką turime, didžiuotis savo istorija, savo šaknimis.

                                  Vladislava Šiaudvytienė, edukacinio centro bibliotekininkė

                                  Loreta Sokienė, pradinių klasių mokytoja

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts