SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENA PAMINĖTA VINCO KUDIRKOS PROGIMNAZIJOJE

Gegužės 7 dieną Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, progimnazijos mokiniai prisijungė prie akcijos ,,Sustabdyta minutė – knygai“, kuri buvo skirta Tėvo Stanislovo sentencijų skaitymui.

Lietuvių kalbos mokytojos Danutė Blužienė ir Jovita Brunienė  bei ketvirtų  klasių mokytojos  kartu su progimnazijos bibliotekininkėmis Vlada Šiaudvytiene ir Gražina Ivanauskiene skyrė pamokas  šiai didžiai, iš Radviliškio kilusiai asmenybei.

Mokiniai  buvo supažindinti su Tėvo Stanislovo biografija ir veikla. Po pristatymo jie dalinosi įspūdžiais, kalbėjo, kas labiausiai įsiminė ir paliko didžiausią įspūdį iš pateiktos informacijos. Paskui mokiniai skaitė šio garbaus žmogaus sentencijas, išsakė savo pamąstymus, mintis, idėjas. Mokiniai suprato, jog  Tėvas Stanislovas neabejotinai buvo šviesos nešėja –  „nešė per amžius sukauptą protėvių patirtį pro laiko vartus“. Jis neverkšleno dėl atėjusios senatvinės bejėgystės. Jo teigimu, kiekviena diena yra dovana, o nykstant išoriniam žmogui, vidinis bręsta. Dėl savo nepaprasto gyvenimo, išsipildžiusių pranašysčių, mistiškų pasveikimo atvejų ir kitokių stebuklų siekiama Tėvą Stanislovą paskelbti šventuoju. Nuoširdi Tėvo Stanislovo meilė visiems gyviems padarams, gebėjimas išklausyti, suprasti ir užjausti, pagalba dvasiškai palūžusiems – turbūt svarbiausi dalykai, dėl kurių daugybė žmonių traukė į Paberžę.

Tėvas Stanislovas mus mokė ir tiesiog visus įpareigojo dalintis gerumu. Jo kasdienės pamokos  turėtų būti gyvos ir jaunosios kartos širdyse, todėl svarbu puoselėti, branginti ir saugoti šio Šviesuolio atminimą. Jis visu savo gyvenimu bylojo, kad  niekada negalima nustoti tikėti gėriu, negalima atstumti nė vieno žmogaus. Jo puoselėtos vertybės – meilė, tarnystė ir pagarba kitam žmogui – svarbios  kiekvienam iš mūsų ir visai valstybei, todėl minint Lietuvos šimtmetį Lietuvos Seimas 2018 metus paskelbė Tėvo Stanislovo metais.

 

V.Šiaudvytienė,

progimnazijos bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts