SOS! Padėkite apsiginti!

Tiesiog pradėjo išsekti kantrybė – kas rytą rinkti rieškučiomis tas „baisuokles“ – invazines mažas margas sraiges. Jau kelinti metai jos bujoja, nieko nebijo, jaučiasi daržo -gėlyno gaspadinėmis.

Sraigių kiaušinėliai žiemoja žemėje po lapais, šakomis ar šaknimis kiaušinėliai neįžiūrimi, o sušilus orams išlenda jau mikroskopinio dydžio sraigelės –   tiesiog krūvelėmis. Jos tuoj užpuola augalus – beveik visus iš eilės. Greitai auga, tuoj pat vėl poruojasi ir deda kiaušinėlius. O ėda jos beveik viską. Lengviau išvardinti, ko jos neėda, negu tai, kuo jos mėgaujasi. Pirmiausia puola augalus minkštesniais lapais: pradėjusias vysti snieguoles, rudeninių krokų lapus, tulpes, visus kiliminius žalumynus. Vėliau jau graužia irisus, žibuoklių lapus, smulkiažiedes raganes, lelijas – viską iš eilės. Kol kas tik dar neužtikau ant bulvių ir svogūnų su česnakais. Vėliau jos imsis aviečių ir net braškių. Kiekvieną rytą prirenku po puslitrinį stiklainiuką – ypač sekasi po lietaus ar po rasos.

Kreipiuosi į skaitytojus patarimo, kaip jomis atsikratyti. Ar yra priemonių be chemijos? Gal kas žino ir sėkmingai su jomis dorojasi? Atsiliepkite, manau, pravers visiems, kas su jomis „kariauja“.

D. DabašinskienėTotal
13
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts